niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Spowodował śmiertelny wypadek na pasach. Stanie przed sądem

Spowodował śmiertelny wypadek na pasach. Stanie przed sądem

Spowodował śmiertelny wypadek na pasach. Stanie przed sądem
Data publikacji: 2019-07-12 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-15 13:00
Wywietleń: 1150 402248

Nawet do 8 lat może spędzić za kratami więzienia 66-letni kierowca, który w październiku 2018 roku doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku na przejściu dla pieszych w Płotach.

Do zdarzenia doszło 31 października 2018 r. na ulicy Nowogrodzkiej w Płotach. 66-latek kierował osobową Skodą. Z ustaleń śledczych wynika, że dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych nie ustąpił on pierwszeństwa mężczyźnie, który przechodził po pasach. Skutki były tragiczne, mężczyzna potrącony przez samochód doznał ciężkich obrażeń ciała, skutkujących jego śmiercią.

Prokuratura Rejonowa w Gryficach zamknęła śledztwo w sprawie dramatycznego zdarzenia i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw 66-letniemu kierowcy. Mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy, w przeszłości nie był karany.

(reg)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Radosław
Mam ważne informacje dla rodziny osoby poszkodowanej. 736 948 695
2019-07-15 12:56:58
Do... zebry
Musial postawic noge/nogi na pasach... skoro zostal potracony ! Chyba ze kierowca jechal czesciowo i po chodniku ?? A jaka byla pogoda... i jasno czy juz ciemno ??
2019-07-13 00:06:30
Najsztub
Liczę na uniewinnienie.
2019-07-12 18:33:43
Jurystaz
Z jaka predkoscia wyargnal na pasy pieszy?
2019-07-12 16:12:11
Ajo
Piesi,którzy wręcz wskakują na pasy przed nadjeżdzające auto to norma.Czy tak trudno zrozumieć,że kierowca nie jest w stanie zatrzymać wtedy auta? Wielu z tych pieszych tez jest kierowcami,to dlaczego tak beztrosko i głupio sie zachowują?
2019-07-12 14:12:42
zebra
Pytanie, czy pędził i nie widział, że przez przejście przechodzi pieszy, czy też pieszy wtargnął na przejście tuż przed przejeżdżającym samochodem, bo jeśli nie postawił nogi na pasach, to nie ma mowy o winie kierowcy.
2019-07-12 12:43:41