niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sprawdzili rowerzystów

Sprawdzili rowerzystów

Sprawdzili rowerzystów
Data publikacji: 2018-09-11 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:54
Wywietleń: 1695 350656

Szczecińscy policjanci sprawdzili rowerzystów - kontrolowali stan ich pojazdów i zachowanie na drodze. Mieli wiele zastrzeżeń. Kierujący jednośladami często ignorują sygnalizację świetlną, podróżują z telefonem przy uchu, nie przestrzegają innych przepisów ruchu drogowego. 

- Hamulce, obowiązkowe oświetlenie, stan trzeźwości – to między innymi podlegało kontroli - informuje asp.szt. Marta Kucharska, z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Oczywiście funkcjonariusze sprawdzali też, czy rowerzyści poruszają się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Już pierwsze godziny działań policjantów pokazały, że nie wszyscy rowerzyści pamiętają o przestrzeganiu przepisów.

- Jeden z nich, który poruszał się rowerem miejskim, musiał po kontroli policyjnej kontynuować podróż pieszo, bo okazało się, że był nietrzeźwy - podaje asp.szt. Marta Kucharska. - Otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł. Wśród najczęściej popełnianych błędów przez rowerzystów można było zaobserwować jazdę po chodniku, przejeżdżanie po przejściu dla pieszych, czy też niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Zdaniem policjantów rowerzyści zapominają, że ten jednoślad to taki sam pojazd jak samochód czy motocykl.

- Kierującego rowerem także obowiązują przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym - dodaje asp.szt. Marta Kucharska. - Jazda rowerem po chodniku, przejeżdżanie na czerwonym, często z telefonem przy uchu, czy słuchawkami może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że rowerzysta, jak i pieszy, to też niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

(sag)

Fot. policja

 

Sprawdzili rowerzystów Sprawdzili rowerzystów

Komentarze

zdegustowany
żałosna pokazówka ... akcja raz na ruski rok ...
2018-09-14 01:51:57
Rowerzysci
Rowerzyści jeżdżą nagminnie po ulicach. Policjanci niech się nie popisują jakąś akcją raz na kilka lat. Niejednokrotnie widziałem radiowóz z policjantami na ulicy, którzy udają, że nie widzą rowerzysty a nawet zatrzymują się na pasach aby przepuścić jadącego przez pasy. Jestem bardzo ciekawy ile policja wystawiła mandatów rowerzystom w zeszłym roku. Śmieszno i straszno. Straszno chodzić po chodnikach. Trzeba mieć oczy z tyłu głowy.
2018-09-12 13:10:24
2 lub 4 koła
1.niektórzy starzy ludzie nie znają przepisów a jeżdżą po ulicach, to już lepiej jakby jeździli po chodniku;;; 2.trzeba jeździć ulicami ale wtedy autobusy będą spóżnione a hołota w samochodach będzie narzekać że blokuje się drogę;;; 3.miasto i policja dziur w ulicy i chodniku nie widzi! ale hamulce sprawdza.
2018-09-11 23:43:41
@Kasia
Ty rowerem nie jezdzisz , a jak jeżdzisz , to zawsze zgodnie z przepisami tak jak i twoje dzieci / jeśli masz / ? Tylko czemu wrzeszczysz "pedalarstwo ". Jesteś mistrzem kierownicy i wzorowym uczestnikiem ruchu drogowego ? Może i tak .
2018-09-11 22:04:58
Kasia
NIECH TEMU PEDALARSTWU PRZYWROCA KARTY ROWEROWE BO WIEKSZOSC TYCH OSZOŁOMÓW WOGOLE NIE ZNA PRZEPISÓW.
2018-09-11 20:34:16
czasami lepiej jechać chodnikiem
szczególnie jak jest wąska jezdnia . Często kierowcy chcą się zmieścić miedzy rowerzystą a autem jeżdżącym z naprzeciwka.Po co ryzykować spychanie na krawężnik i upadek często mogacy się skończyć śmiertelnie.
2018-09-11 20:08:20
Gosc
Proponuje bardziej sie przyjzec rowerzystom ,zwlaszcza na pasach jak sie zachowuje albo jedzie chodnikiem a potem wskakuje na ulice, i jeszcze obrazony ze ktos uwage zwrocil
2018-09-11 16:58:20
Rowerzysta
Fakt - jezdzimy po chodnikach , kiedy na ulicy są kocie łby , dziury i pędzące auta . Jak ktoś coś rozumie , to nie dzwoni na i nie pogania pieszych na chodniku . Nie jeżdzi w słuchawkach i nie pisze sms na rowerze . Niestety , wielu rowerzystów nie zna lub nie stosuje sie do przepisów ruchu drog. - tak jak i wielu kierowców aut , o motocoto nie wspominając .Rozsądek , kultura osobista więcej dadzą niż mandaty !A kiedy jest wyrażne przewinienie , to jednak ten mandat może być nauczką .Ogólnie żyjmy jak ludzie a nie jak operatorzy zpieprzających aut !
2018-09-11 16:56:49
Dominik
Nie jestem przeciwnikiem rowerzystow, ale KARTY ROWEROWE powinny wrocic dla osob, ktore wcale nie maja uprawnien do kierowania pojazdami samochodowymi
2018-09-11 16:04:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie