wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Stanisław Gawłowski senatorem z okręgu nr 100

Stanisław Gawłowski senatorem z okręgu nr 100

Stanisław Gawłowski senatorem z okręgu nr 100
Data publikacji: 2019-10-14 10:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-19 14:02
Wywietleń: 1848 422083

Poseł Stanisław Gawłowski został wybrany na senatora z okręgu nr 100, obejmującego m.in. Koszalin – wynika z oficjalnych danych opublikowanych przez PKW, po przeliczeniu stu procent głosów z obwodowych komisji wyborczych.

W okręgu nr 100, obejmującym powiaty: koszaliński, sławieński, szczecinecki oraz Koszalin, na Gawłowskiego zagłosowało, jak podano oficjalnie na stronie PKW, 44 956 wyborców. Dało mu to poparcie na poziomie 33,67 proc.

Dla Gawłowskiego, czterokrotnie wybieranego na posła, wiceministra środowiska w rządzie PO-PSL, byłego sekretarza generalnego PO, to będzie pierwsza kadencja w Senacie. Gawłowski jest członkiem PO, choć o mandat senatora ubiegał się z własnego komitetu – KWW Demokracja Obywatelska.

On sam 3 września podczas konferencji prasowej, tłumacząc tę decyzję podkreślił, że nie chce, by „ataki PiS” na niego w jakikolwiek sposób obciążały jego przyjaciół z Koalicji Obywatelskiej, z szeroko rozumianej opozycji. Jednocześnie zaznaczył, że ani KO się od niego nie odcięła, ani on nie odciął się od niej.

Gawłowski jest jednym z oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej, m.in. o przestępstwa o charakterze korupcyjnym i pranie brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia do szczecińskiego sądu wpłynął 4 lipca. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Obrońca Gawłowskiego mówił, że jego klient udowodni swoją niewinność, bo nie popełnił zarzucanych mu czynów.

Krzysztof Nieckarz z PiS uzyskał 44 636 głosów (33,43 proc.). Drugim kontrkandydatem Gawłowskiego był lekarz Krzysztof Berezowski (KWW Niezależny – K.Berezowski). Na niego zagłosowało 43 933 wyborców (32,90 proc.). W tym okręgu w ramach tzw. paktu senackiego opozycja nie wystawiła wspólnego kandydata.

Frekwencja w okręgu nr 100 wyniosła 57,66 proc., w samym Koszalinie 65,27 proc.

W poprzednich wyborach do Senatu w tym okręgu zwyciężył Piotr Zientarski (PO), na którego zagłosowało 40 452 wyborców (35,66 proc.).

(PAP)

Fot. Wiesław Miller

Komentarze

O co wam chodzi?
Jak to mówi prezes PiS: Wybory pokazały, że uzyskał legitymację do tego, żeby kontynuować swoje dzieło. Nie patrzcie na słowa prezesa wybiórczo. Poza tym, to że ktoś ma jakieś zarzuty, nie świadczy o tym, że jest winny. A bywa i tak, że ktoś jest winny, a zarzutów nie ma i może sobie wesoło banasiować.
2019-10-15 16:19:19
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do @ Kodeks karny
Staszka nie wyprowadzą, PO_siada immunitet, a "pisdzielcy" mniejszość w Senacie.....Taka PO_goda nastała. Skazać Staszka musieli by "kolekcjonerzy pendrajwów, łączników przegubowych i osoby odpowiedzialne, introwertyczne, natomiast charakteryzujące się dużym stopniem roztargnienia.....Tyle w temacie.
2019-10-15 10:03:07
Kodeks karny
jak sondy potwierdzom t cheba bedom wyprowadzac w kajdankach przed kamerami to bedzie show
2019-10-14 21:55:14
Brawo Gawłowski
Mógłby zostać nowym marszałkiem w Senacie. Jako taki symbol przemian. To byłoby piękne upokorzenie dla pisowskiego reżimu.
2019-10-14 19:31:24
Wiking46
WSTYD!niech nie psuje okręgowi wyborczemu opinię
2019-10-14 18:38:40
Wyborcom POKO
gratuluje poziomu etyki i moralności...
2019-10-14 18:35:54
PROROK
TO SĄD MU KAZAL SIEDZIEĆ .....CZY ZA DARMO ,,,,,,,,
2019-10-14 17:02:24
Aneta
Wypadałoby żeby PiS przeprosił wreszcie Pana Gawłowskiego za te wszystkie pomówienia
2019-10-14 16:44:22
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do @ hahahah
- co ma wisieć nie utonie. Ziobro się PO_stara choć będzie miał PO_d górkę; Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego (znaczenia - red.) - dodaje. - Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k.... Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k..., jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem
2019-10-14 16:07:00
Czas na reformę sądownictwa.
Taki elektorat ma PO. Teraz widzicie , co by się stało w Polsce , gdyby PO i SLD wygrały wybory. Powrót złodziejstwa i patologii. Na szczęście skończyło się dobrze.
2019-10-14 14:34:15
jajo
Też chciałem na niego zagłosować ,niestety nie mój okręg. Jeśli przez 5 lat nic nie można udowodnić , to znaczy ,że jest to pisowska ustawka.
2019-10-14 14:14:55
teść pasierba
BUAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA :FD:DLDLD WTF :D:D:D dobre ! Nareszcie dobra nowina! Już przed miesiącem pisałem iż głosuję na "mojego Staszka". Teraz będę miał jeszcze jeden apartament - w "Gołębiewskim", Staszek się nauczył i nie będzie trzymał mojego aktu notarialnego w swej chałupie.
2019-10-14 13:31:06
hahahah
i co panie Ziobro? Zatkało kakao?
2019-10-14 13:09:32
Radek
Złodzieje samochodów głosują na złodzieja.
2019-10-14 12:44:46
hubim
Trole PIS-owskie: nawet z dwoma kontrkandydatami Wasz kłamca popieramy za nasze pieniądze przez PS-owskie media nie wygrał. Czy Wam to coś mówi?
2019-10-14 12:33:43
Wrota sztormowe
Ciekawe kogo władza ludowa osiedliła w Koszalinie, że padają tam takie wyniki?
2019-10-14 12:25:09
-
To tylko świadczy wiele o jego wyborcach, jakiego pokroju ludzie mieszkają w tamtym rejonie. Kodomici mają swoje upodobania. Każdy popiera osoby, które swoim zachowaniem są bliskie jego sercu i temu, co sam czyni w życiu.
2019-10-14 12:19:10
endriu
Jedak Neuman miał rację masz zarzuty prokuratury a jesteś z PO wygrywasz wybory.
2019-10-14 12:01:08
xxx
Trzeba będzie gdzieś odpocząć. Może w Chorwacji?
2019-10-14 11:58:26
murzynowo
Koszalin nie powinien być powiatem, a oni chcieliby może być regionem i koniecznie zmiana nazwy miasta na Kali-nowo (moralność Kalego).
2019-10-14 11:50:43
Tak głupi, że aż tragiczny Szczecin.
.
2019-10-14 11:34:00
Olo
Zarzuty były postawione już w 2013 roku czyli jeszcze za Tuska a do 2016 CBA zbierało dowody.
2019-10-14 11:14:11
Gagi
do Antoniego- a jak można mieć w rządzie ministrów z wyrokami ??
2019-10-14 10:59:21
Antoni
Jak można głosować na cv zlowieka, który ma zarzutów na 1000 stron?! To jest wisienka na torcie hipokryzji KO, wyborcy chcą, żeby tacy ludzie nadal rządzili Polską. Nie m słów na to co się dzieje w głowach części społeczności :) A może w TVN nie mówili nic o zarzutami Gawlowskiego, bo z jakiego innego źródła mieliby się dowiedzieć wyborcy KO. Absurd, że osoba z zarzutami ma wpływać na losy Polski...
2019-10-14 10:51:32
i dobrze
Przez lata fałszywie oskarżany przez PiS, więc Polacy pokazali co myślą o wymysłach prokuratury
2019-10-14 10:43:11
Juras
Groteska
2019-10-14 10:39:29
fajnie !
To teraz może udowodni ?Np. , że ziemia jest okrągła ?
2019-10-14 10:37:58
TZ.
Po prostu dech zapiera.
2019-10-14 10:36:12