poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Stocznia Szczecińska ma nowy zarząd

Stocznia Szczecińska ma nowy zarząd

Stocznia Szczecińska ma nowy zarząd
Data publikacji: 2019-07-09 11:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 13:28
Wywietleń: 1673 401647

Rada Nadzorcza Stoczni Szczecińskiej poinformowała, że w wyniku ogłoszonych postępowań kwalifikacyjnych na stanowisko prezesa spółki powołano Marka Opowicza, natomiast na stanowisko członka zarządu – Bogusława Adamskiego. Zarząd w tym składzie rozpocznie działalność 12 lipca 2019 r.

Przypomnijmy, że po odwołaniu poprzedniego zarządu Stoczni Szczecińskiej czasowo powierzono pełnienie obowiązków prezesa Małgorzacie Jacynie-Witt. Teraz wraca ona na stanowisko przewodniczącej rady nadzorczej spółki.

Marek Opowicz to inżynier technolog i finansista. Ma 56 lat. Jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Podyplomowego Studium Ubezpieczeń przy Kolegium Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania SGH. W latach 2000-2003 był członkiem zarządu, dyrektorem finansowym i operacyjnym w Miraculum SA Kraków, w latach 2004-2005 podobne funkcje pełnił w Hucie Stalowa Wola SA. W kolejnych dwóch był ekspertem, a następnie doradcą zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu SA. Zajmował też stanowisko prezesa w Korporacji Polskie Stocznie SA. W latach 2016-2017 szefował spółce Autosan. Zasiadał w radach nadzorczych wielu firm, m.in. Stoczni Szczecińskiej Nowej i Stoczni Marynarki Wojennej.

Bogusław Adamski ma 63 lata, był w przeszłości m.in. wiceprezesem Stoczni Szczecińskiej Nowej.

(ek)

Na zdjęciu: Nowy prezes Stoczni Szczecińskiej

Fot. www.youtube.com

Komentarze

Chwilkowski
Dziwi to że wielu zapomina że państwowa własność środków produkcji to marxizm w czystej postaci. Przeżyliśmy komunę a wielu zwolenników PIS tak dało wprowadzić się w maliny optując za państwową marxistowska stocznią. Czuć tam ducha moskiewskiego przed którym tak ostrzegał Piłsudski. Ten duch kłamliwe wmawia że państwowe jest dobre a prywatne szkodliwe.
2019-07-12 09:05:16
Jas
@MN:ważne że pińcet przelewajo ,reszta suwerena nie obchodzi szczególnie wasze pensje.
2019-07-12 01:51:16
Mn
A w st 3 offshore juz 10 dzien bez wyplaty...geniusze zarzadzania ..
2019-07-10 09:07:46
Wg... po-nizszych
Czyli ze po Komunistach "najlepiej" dalej rzadzili PO-stkomunisci az do dnia 25.10.2015 roku - az wreszcie tego dnia dostali PO-rzadnego Kopa... od Wiekszosci Narodu !!
2019-07-09 23:17:25
Zako - taki cytat o Autosanie za Opowicza (chyba).
"W 2016 roku fabrykę i markę odkupiła za 17,3 mln zł Polska Grupa Zbrojeniowa. W 2017 roku firma miała 15 mln zł straty na działalności operacyjnej. Nic nie wyszło z dostaw autobusów dla wojska, bo Autosan spóźnił się ze złożeniem odpowiednich dokumentów i kontrakt wart prawie 30 mln złotych wziął MAN. Z powodów czasowych przepadły też dwa inne kontrakty, w tym dla rzeszowskiego PKS." Jeśli wtedy szefem był pan Opowicz, to odpowiedniego człowieka wybrało PIS.
2019-07-09 17:57:51
:)
U źródeł ochlokracji leży wywołująca postawy roszczeniowe nierówność społeczna, która dzięki demagogicznemu populizmowi prowadzi do komunizującej dyktatury i tyranii. (...) Organami władzy są bezpośrednio wybierane rady, bez udziału polityków, elit, urzędników i parlamentarzystów (...), co prowadzi do terroru. Jednakże społeczny entuzjazm wobec takiego ustroju nie wytrzymuje próby czasu wskutek niekompetencji politycznej i ekonomicznej rządzących, prowadzącej do katastrofy gospodarczej. Ochlokrację charakteryzuje odrzucenie prawa do szczęścia i własności jednostki dla dobra niższych warstw społecznych (kolektywu, proletariatu, sankiuloterii), negacja status quo własności (rozdawnictwo, nacjonalizacja, zniesienie własności prywatnej), brak klasy politycznej i płatnego aparatu urzędniczego zastąpionych głosowaniami powszechnymi, realizującymi aspiracje ludu wyrażane w strajkach[a], manifestacjach czy przez przewroty. W ustroju takim panuje niczym nieograniczone swoboda kontestowania ustanowionej władzy (manifestacje), w imię najwyższego celu, jakim jest wyłączne dobro najniższych warstw społecznych („wykluczonych”), zaś lud stoi ponad prawem (naturalnym, stanowionym oraz władzą sądowniczą – zastąpioną przez samosądy, egzekucje). Nieskrępowany rozwój ochlokracji prowadzi do powstania oligarchii albo do anarchii i w konsekwencji do tyranii
2019-07-09 17:11:26
;///
@Tylko pytam :Zrobcie jakies fotki i do mediow -TE OBIADY IM SIE POPROSTU NALEŻAŁY !!!
2019-07-09 16:43:43
dobrze to czy źle?
To dobrze czy źle? Ma Kurier jakąś opinię w tej sprawie? Ten a nie inny wybór zmienia coś w sytuacji SS, czy nie? Jak Kurier ocenia fakt, że kierownicze stanowiska w gospodarce morskiej Pomorza Zachodniego mogą obejmować wyłącznie znajomi i przyjaciele Pawła Brzezickiego? Dlaczego nie znaleziono godnego tej funkcji wśród menadżerów z naszego regionu? Jak jest dorobek pełniącej obowiązki prezesa SS przez ostatnie kilka tygodni? Zdjęcie z www.youtube.com mogę sobie obejrzeć bez pośrednictwa Redakcji...
2019-07-09 16:42:36
jonatan
Jak widać pan Opowicz zna się na wszystkim, od kosmetyków po branżę stoczniową. Widać, że w PiS-ie sobie robią jaja z przemysłu okrętowego w Polsce.
2019-07-09 16:10:23
Tylko pytam
Podobno jest stołówka, która gotuje tylko dla zarządcoów
2019-07-09 15:01:58
Alicja
Zarząd jest. A gdzie są pracownicy Stoczni Szczecińskiej, ojej chyba np. w Norwegii. Pokażcie co przez ostatni rok w stoczni zrobiono, ilu ludzi zatrudniono na umowę o pracę i ile zarobiono. Co, brak danych. No tak, prościej będzie pokazać ile wydano na zarząd stoczni, sekretarkę itp. Zawód nowego fachowca od przemysłu stoczniowego to finansista. No tak, na swoich finansach pewnie się zna, na pewno w portfelu będzie mu się co miesiąc zgadzało. Widzę stocznię codziennie i te pordzewiałe pozostałości po niej ale jakoś nie widzę tłumu pracowników stoczniowych dojeżdżających tam do pracy, a kiedyś, dawno temu ich widziałam codziennie.
2019-07-09 14:15:19
OK
Ładny. Podoba mi się.
2019-07-09 14:14:03
Czytelnik
Ma 56 lat? Coś staro wygląda, miejmy nadzieję że to z przepracowania. Obsłużyć tyle ważnych i odpowiedzialnych stanowisk.
2019-07-09 14:02:25
Pytanko
Gdzie są teraz te firmy, którymi ci wielcy spece zarządzali? To już koniec Stoczni...
2019-07-09 13:59:28
cv
A co robił od 2007 do 2016, bo taka przerwa w życiorysie zawodowym?
2019-07-09 13:57:31
No i masz
Fachura od statków.
2019-07-09 13:44:15
XXX
Budował autobusy, to łodzie też potrafi albo barkę jakąś.
2019-07-09 13:43:16
;-)))
Czyli w stoczni od 4 lat pracuje teraz 5 osob? 4 zarzad/rada i 1 prezes? a niewidzialne promy i łodzie podwodne buduja niewidzialni pracownicy, ale suwerena to nie obchodzi ,dostal pincet i moze sobie kupic papieroski,małpkę,nowy telefon,yorka,tatuaz ,wydac na kebaba itd. przeciez tego nikt nie kontroluje na co wydawane sa WASZE podatki, pincet do łapy i robta co chceta ,a wy MACIE PRACOWAC BO SEBEK I KARYNKA MAJA JUZ 5 BĄBELKA, PASSAT SAM SIE NIE ZATANKUJE !!! DO ROBOTY WASZE PIENIADZE IM SIE POPROSTU NALEZALY !!!!!
2019-07-09 13:41:55