poniedziałek, 15 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Straż gminna daje lekcję „skarżypytom”

Straż gminna daje lekcję „skarżypytom”

Straż gminna daje lekcję „skarżypytom”
Data publikacji: 2018-09-19 12:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-26 06:45
Wywietleń: 3149 351951

Mieszkańcy ul. Krótkiej w Rewalu w lipcu 2018 r. napisali skargę do pełniącego obowiązki wójta Rewala Macieja Bejnarowicza na pełniącego obowiązki komendanta straży gminnej Marka Bławata, który przed swoim pensjonatem przy tej ulicy wygrodził dla siebie miejsce parkingowe w strefie zamieszkania.

We wspomnianym miejscu nie ma strefy parkowania, nie ma oznaczonego parkingu i wyznaczonych miejsc parkingowych. Jak widać, samochód należący do komendanta Bławata parkuje wzdłuż płotu (nie prostopadle) i ogrodzony jest ustawionymi przez niego palikami zamontowanymi w betonowej podstawie. Parking przed jego pensjonatem jest pasem drogi technicznej gminy, ale czy ma zgodę na parkowanie tam swojego samochodu, czy też aut swoich wczasowiczów? Zapytaliśmy o to, dzwoniąc na służbowy numer straży gminnej.

– Jestem w pracy i nie zajmuję się prywatnymi sprawami. Postępowanie prowadzi policja i tam proszę dzwonić – usłyszałem.

Mieszkańcy, którzy zgłosili sprawę na policję, mieszkają kilkadziesiąt metrów dalej (po przekątnej) od pensjonatu komendanta. Kiedy komendant dowiedział się o skardze, nagle przed komunalnym blokiem skarżących się mieszkańców pojawił się znak drogowy oznajmujący, że jest to parking dla posiadaczy kart Przydomowych (?) Miejsc Parkingowych (PMP), za który trzeba zapłacić 135 zł rocznie. Przez wiele lat mieszkańcy parkowali za darmo przed swoim domem, a teraz nagle kazano im za to płacić. Natychmiast po ustawieniu znaków na miejscu pojawili się strażnicy gminni i zaczęli fotografować parkujące samochody. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 września 2018 r.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Komendant straży gminnej „osłupkował” dla siebie miejsce parkingowe w pasie technicznym drogi gminnej.

Komentarze

parkingowiec
"najlepsza jest uchwała gminy o strefie parkowania cały tydzień ;] która jest nielegalna ale jak widać w Rewalu i okolicach działa w najlepsze. Strefa płatnego parkowania może istnieć ale tylko w dni robocze pon-piątek " Poczytaj uchwały :P są dwie. Jedna dotyczy ulic i jest tak jak piszesz. Ale jest też druga :D Parkingi zlokalizowane nie przy ulicach - tutaj cały tydzień płatne i ustawa nic ma do tego.
2018-09-26 00:55:12
Klops
Ja tam widzę znak "Strefa zamieszkania", który informuje między innymi o tym że na danym terenie można parkować tylko w miejscach wyznaczonych ! Czyli zarówno komendant jak i mieszkańcy parkujący przy swoich posesjach robili to niezgodnie z prawem. Co do znaku informującego o tym, "że jest to parking dla posiadaczy kart Przydomowych (?) Miejsc Parkingowych (PMP)" to chyba coś takiego nie istnieje i nie trzeba się do tego stosować. Jeśli natomiast redaktor miał na myśli znak o którym wspomniałem wyżej to jest to drobna różnica i trzeba jak wspomniałem pociągnąć wszystkich do odpowiedzialności.
2018-09-25 21:41:28
...
najlepsza jest uchwała gminy o strefie parkowania cały tydzień ;] która jest nielegalna ale jak widać w Rewalu i okolicach działa w najlepsze. Strefa płatnego parkowania może istnieć ale tylko w dni robocze pon-piątek
2018-09-23 23:32:44
NIE NAWIĄŻE STRAŻY GGGGG
Kuxxwa!!! Znowu Bławat Ludzie sprawdźcie najpierw znaki czy są legalne i czy sam Bławatek ich tam nie wkopał Te znaki muszą znajdować się w projekcie organizacji ruchu Jeśli tych znaków nie ma złozcie doniesienie na komendę Piotr drugie co to kurxxxxa jest posiadaczem kart czy jakieś inne pierdologie Nie dajcie się w Wałcza robić Bławatek ewidentnie robi was w trąbę ZNACIE PROGRAM "ROLNIK SZUKA ŻONY" ??? A O BŁAWATKACH KWIATKACH SŁYSZELIŚCIE ??? 😂😂😂😂 NIO TO DALEKO NIE MUSICIE SZUKAĆ 😉😉😉😉
2018-09-20 23:37:39
xaxa
Interesujące jest to, że aktualny komendant policji miał zatarg z poprzednim komendantem straży. Komendant policji został, ten ze straży się zmienił i znów jest zatarg :D Wspólny mianownik pozostał. Dlaczego te konflikty są? Kto je powoduje ? Wspólny mianownik ?
2018-09-20 22:51:13
Antydebil
"Szlachcic"na zagrodzie równy Wojewodzie... Rewal...to ta kraina miodem i mlekiem płynąca??
2018-09-20 05:20:18
Miki
To mała bitwa między komendantami,Straży i Policji obaj tam mieszkają.
2018-09-19 21:10:41
Nadchodzą wybory
Sprawdźcie kto poparł tę decyzje i pokażcie przy urnie co tym myślicie...
2018-09-19 19:35:49
Waldi
Zwolnić dziada z roboty i po kłopocie.Wtedy skończy się panoszenie.
2018-09-19 18:44:09
Jakub
[Okiem szczecińskim]: nie jesteśmy mieszkańcami Rewala, ale Rewal bardzo lubimy. Nasza rada: prasa lokalna. KS to regionówka. Największą siłę oddziaływania na zdemoralizowaną, buńczuczna władzę, która myśli że jest wieczna (a nie jest- pamiętajcie o tym) macie Wy sami. Brawo Wy. Czuwaj!
2018-09-19 18:43:34
.
Jestem mieszkańcem krótkiej i od 6lat płacę za miejsce parkingowe i dzierżawę. To był wymysł gminy a nie żadnego komendanta.
2018-09-19 17:08:41
Rewal
Nadęta pychą i butą wiocha ?
2018-09-19 15:51:11
To pisowski urzędnik
A jak wiadomo PiS czuje się bezkarnie i robi co chce
2018-09-19 14:12:17
Ola
Uważam, że prawdziwy włodarz Rewala powinien w trybie natychmiastowym podjąć kroki w stosunku do tego komendanta. Komendant powinien być osobą o nieposzlakowanej opinii a niestety jak czytamy i się dowiadujemy daleko mu do "porządności".
2018-09-19 13:45:00
.
Życie weryfikuje, czy ktoś jest uczciwym człowiekiem, czy mściwym ścierwem.
2018-09-19 12:20:14
Duzy moze wiecej ...
... plus kumple od kielicha. Mieszkancy drodzy - teraz bedziecie mieli przechlapane.
2018-09-19 12:17:22