poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi

Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi [GALERIA, FILM]

Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi
Data publikacji: 2018-08-06 06:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Wywietleń: 1833 341913

Polscy strażacy promem "Gryf" Unity Line o godz. 5 przypłynęli ze Szwecji, gdzie przez dwa tygodnie gasili pożary lasów, do Świnoujścia. Są zmęczeni, ale szczęśliwi, bo wracają do domów i rodzin. Teraz czeka ich spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. 

Jak opowiadają, w Szwecji zdobyli nowe doświadczenia, bo ze względu na specyfikę terenu oraz drzewostanu w Skandynawii gasi się pożar inaczej niż w innych rejonach Europy.

- Potwierdziliście naszą narodową specjalność, jaką jest solidarność z innymi - powiedział do strażaków premier Mateusz Morawiecki.

Podziękowania strażakom za ich trud składał także minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

W gaszeniu pożarów w Szwecji brali udział głównie ratownicy z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (po 65 strażaków i po 20 wozów). Wspierali ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP (9 ratowników i 4 samochody).

- Na podsumowanie akcji przyjdzie dopiero czas - stwierdził gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Tekst, film i fot. Bartosz Turlejski

Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi Strażacy wrócili – zmęczeni, ale szczęśliwi

Komentarze

Fircyk
w zalotach.
2018-08-06 20:02:06
wyspiarka
To bardzo dobry gest Rządu, że witał naszych bohaterów. Koniec komentarzy i czapki z głów. Niech żyją Nam NASI STRAŻACY !!! Ściskam Was gorąco, za Wasz trud, bohaterstwo i wspaniałe serca !!!!
2018-08-06 19:06:27
do waita
To taki zwyczaj „dobrej zmiany”, że ludzie mają na nich stać i czekać. Macior przetrzymał żołnierzy amerykańskich dwie godziny w ulewie, więc dlatego morawiecki i brudzio, związany ze Świnoujściem trampkami z pociągu, mieliby być inni. Suweren ma stać i czekać, aż wadza się wyśpi.
2018-08-06 12:37:46
ciepłe słowa
mamy nowego gwiazdora w brąz-pantofelkach.
2018-08-06 12:18:01
hgh
O co Wam chodzi? To chyba dobrze, że RP podziękowała strażakom za pomoc za granicą i do tego w trudnych warunkach. Przedstawicielem RP jest premier. To chyba lepiej, że sam przyjechał, a nie wysłał jakiegoś zastępcę.
2018-08-06 12:11:22
wait
Wrócili zmęczeni i stali ponad godzinę na zbiórce, czekając na oficjeli.
2018-08-06 11:14:55
gregor102
Boli lewaczków, że splendor nie dla nich... słychać wycie..? ZNAKOMICIE!!!!
2018-08-06 10:52:56
@Ciapuła
Bzdury piszesz.
2018-08-06 10:42:00
Ciapuła
Przypominam tym panom Morawieckim, Brudzińskim i innym pisowcom którzy teraz tak chętnie podczepiają się pod strażaków święto że większość tego sprzętu zakupiono za rządów PO i z dotacji unijnych o której niejaka "profesor" Pawłowicz mówi że to bandyci pod unijną szmatą więc może warto siedzieć cicho jak nie chce się do tego przyznać a nie kraść cudze zasługi.
2018-08-06 08:08:36
do Ja
no faktycznie, bo na tym "festiwalu" była sytuacja zagrażająca życiu. Jak chcą się bawić to niech sobie załatwiają kurtyny wodne. Strażacy nie są od polewania wody na festiwalu Owsiaka tylko od ratowania ludzi i mienia. Ja sobie nie życzę żeby z moich podatków ktoś marnował wodę na takie rzeczy.
2018-08-06 08:04:02
Hunter
Czy premier będzie witać tez Polaków ktorzy zostali wypedzeni za pracą do Norwegii czy SZWECJI i nazywac ich bohaterami.....
2018-08-06 07:57:03
Ja
W Kętrzynie nad Odrą już tacy solidarni i honorowi nie byli. Się panowie ministrowie powinni pod ziemię zapaść.
2018-08-06 07:43:07