czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Stypendium nie tylko za oceny

Stypendium nie tylko za oceny [GALERIA]

Stypendium nie tylko za oceny
Data publikacji: 2017-06-22 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:12
Wywietleń: 905 271866

Trzy studentki oraz czworo doktorantów otrzymało stypendia prezydenta Szczecina dla najlepszych młodych naukowców. Wysokość stypendium dla doktoranta to 3 tys. złotych miesięcznie, dla studenta – od 1 tys do 1.400.

Finansowe wsparcie otrzymały studentki Patrycja Kuracińska i Agata Legawiec z Akademii Sztuki oraz Ewelina Chołodowicz z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego a także doktoranci: Karol Miądlicki, Paweł Herbin, Paulina Bednarczyk oraz Adrian Augustyniak (wszyscy z ZUT).

- Uważamy, że warto stawiać na osoby takie jak wy, Szczecin jest z was dumny – powiedział Michał Przepiera, zastępca prezydenta.

Prof. Stefan Berczyński, przewodniczący komisji stypendialnej, mówił, że komisja miała niełatwe zadania, ponieważ wniosków przybywa coraz więcej z każdą edycją.

- Dzisiaj w Polsce studia kończy bardzo wiele osób – dodawał. - Natomiast przedsiębiorcy narzekają, że trudno im znaleźć pracowników, bo choć jest wiele osób z wyższym wykształceniem, to nie są to ludzie kreatywni. Są jak przedszkolaki, które trzeba ciągnąć za rękę i którym trzeba pokazywać, co mają robić. Dlatego wyłaniamy najlepszych nie tylko w sensie ocen, ale w sensie kreatywności, aktywności naukowej i innowacyjności. Szczecin będzie innowacyjny, jeśli ci najlepsi pozostaną w Szczecinie.

- Zajmuję się opracowaniem systemu monitorowania pracy żurawia – wyjaśniał Karol Miądlicki, doktorant na kierunku mechanika i budowa maszyn w ZUT. - Strefa wokół żurawia byłaby monitorowana przez kamery. Ponadto operator nie musiałby siedzieć w maszynie, mógłby operować gestami. Tym rozwiązaniem jest już zainteresowana firma Cargotec. Po zdobyciu tytułu doktora zamierzam kontynuować karierę naukową.

Program stypendialny funkcjonuje od października 2010 roku. Do tej pory odbyło się 14 edycji. Stypendia otrzymało łącznie ponad 200 studentów i doktorantów, reprezentujących preferowane dyscypliny naukowe, dziedziny sztuki i kierunki kształcenia. Program jest jednym z elementów projektu Akademicki Szczecin. ©℗

A. Sasinowski

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciach: Oto najlepsi studenci i doktoranci w Szczecinie.

Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny Stypendium nie tylko za oceny

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”