środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Świąteczne morsowanie w Głębokiem

Świąteczne morsowanie w Głębokiem [GALERIA] (akt. 1)

Świąteczne morsowanie w Głębokiem
Data publikacji: 2018-12-26 16:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 2062 368740

Zima nie rozpieszcza w tym roku mroźną pogodą. Jeziora są wolne od lodu. Ale morsy ze Szczecina i Polic nie próżnują, choć w święta nieco rozleniwił je zapewne suto zastawiony stół.

Przypomnijmy, że 16 grudnia br. amatorzy kąpieli w lodowatej wodzie odnieśli częściowy sukces wchodząc w strojach kąpielowych na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Udało się to nielicznym śmiałkom, gdyż po drodze załamała się pogoda. - Wiatr wiał tak mocno, że aż zapierał dech. Do tego sypał śnieg. Nie było nic widać, nawet obserwatorium - relacjonował wówczas Ireneusz Kowieski, prezes Stowarzyszenia Szczecińsko-Policki Klub "Morsy" im. Zbyszka Ulatowskiego.

Morsy postanowiły zapromować zimne - hartujące organizm - kąpiele podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na pl. Lotników w Szczecinie. Do prowizorycznego basenu mieszczącego kilkanaście ton wody ich grupa weszła w przedświąteczną niedzielę. Wśród nich był też najmłodszy mors - Nicola. Co prawda amatorzy zimnych ablucji mieli nadzieję, że na taką formę uodporniania się skuszą się także mieszkańcy Szczecina, ale ci nie dopisali z powodu... deszczu.

W pierwszy dzień świąt morsy - mimo zapowiedzi - nie dopisały. Prawdopodobnie członkowie klubu biesiadowali za stołami. Nad Jeziorem Głębokie pojawiły się pojedyncze osoby. Frekwencja i humory dopisały natomiast w środę, co widać na zdjęciach.

Klub zaprasza również nad jez. Głębokie na huczną kąpiel noworoczną we wtorek (1 stycznia 2019 r.) o godz. 13.

(kl)

Fot. Ryszard PAKIESER

Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem Świąteczne morsowanie w Głębokiem

Komentarze

Do Mmmors
Racja, a to podobne do biegania :(
2018-12-27 08:51:12
Mmmors
Znałem takiego morsa po pewnym czasie najbardziej się cieszył jego reumatolog bo się podkształcił w leczeniu zapalenia stawów. Oczywiście są osoby, które musza to robić np. w ramach szkolenia specjalnych jednostek wojskowych, specjalistycznych grup ratowników czy nurków. Ale są to ludzie specjalnie wyselekcjonowani i dokładnie przebadani. Zwykły człowiek nie powinien dopuszczać do takiego wyziębienia organizmu bo po pewnym czasie skutki moga być nieprzewidywalne.
2018-12-26 21:17:50
obserwator
coś z główeczka mają..
2018-12-26 20:52:48
Kurde!!!
Na drodze życia spotkać taką morsicę. Ratunku!! szybko dwa koce i 200 Wyborowej.
2018-12-26 18:58:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie