środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Światowe Dni Morza ruszyły. Łasztownia pełna atrakcji

Światowe Dni Morza ruszyły. Łasztownia pełna atrakcji

Światowe Dni Morza ruszyły. Łasztownia pełna atrakcji
Data publikacji: 2018-06-13 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 2858 332808

Festyn morski na szczecińskiej Łasztowni to jedno z wydarzeń zorganizowanych w ramach Światowych Dni Morza. Przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców oraz turystow.

Wydarzenie oficjalnie rozpoczęło się w środę. Na ten jeden dzień - w ramach festynu morskiego - powstało miasteczko portowe. Na najmłodszych uczestników festynu czekali animatorzy z grami oraz licznymi konkursami z nagrodami.

- Bardzo podoba mi się organizacja tego festynu. Teraz naprawdę widać, że Łasztownia tętni życiem i ma okazję stać się nowym sercem miasta - mówiła pani Beata. - Moje dziecko właśnie bierze udział w konkursie, ale czuję, że to nie koniec atrakcji.

Światowe Dni Morza to nie tylko spotkania naukowe, ale również możliwość spędzenia czasu wolnego. Wszyscy, którzy pojawili się w miasteczku portowym, mogli spróbować tradycyjnych lodów oraz waty cukrowej. - Jedząc to wszystko mam wrażenie, że cofnęłam się do lat dzieciństwa - dodała jedna z uczestniczek wydarzenia.

Lody i wata cukrowa to nie jedyne kulinarne atrakcje. Dla smakoszy przygotowano live cooking, czyli strefę pokazów kulinarnych z degustacją potraw. Dania przygotowali Robert Bochenko oraz Bartłomiej Tużnik - kucharze oraz restauratorzy. Panowie będą gotować i częstować szczecinian oraz turystów także dzisiaj do godz. 18.

Dla wszystkich głodnych wiedzy morskiej przygotowano Morskie Centrum Edukacji. To namiot sferyczny, w którym można m.in. przebyć wirtualną wycieczkę po porcie, nauczyć się sygnału S.O.S, czy poznać statki na redzie w 3D. Natomiast w Mobilnym Centrum Edukacji będą ozoboty - małe roboty edukacyjne. Dodatkowo wszyscy goście będą mogli wypróbować gogli VR - okularów, które umożliwiają oglądanie wirtualnej rzeczywistości oraz obrazów w 360 stopniach.

- Już nie mogę się doczekać, jak sprawdzę, czy te gogle są lepsze od tych co mam - mówił 12-letni Jaś. - To bardzo fajna rzecz, ponieważ dzięki nim mogę się również uczyć. Jestem ciekawy też, jak wyglądają te małe roboty i co robią.

Jedną z wielu atrakcji jest "Dar Młodzieży", który żegluje dookoła świata w ramach Rejsu Niepodległości. Statek wpłynął do portu we wtorek. Można go zwiedzać od rana do wieczora.

Festyn morski rozpocznie się dzisiaj od godz. 10 i potrwa do godz. 20. Po oficjalnej części wydarzenia organizatorzy zapraszają na "Kino letnie pod gwiazdami" przy Nabrzeżu Bułgarskim. Od godz. 21:30 wyświetlony zostanie film "Desperado". ©℗

(KaNa)

 

Fot. Karolina NAWROCKA

Światowe Dni Morza ruszyły. Łasztownia pełna atrakcji

Komentarze

qwe
TYLKO AMEBA UMYSŁOWA KRYTYKUJE OBECNE RZĄDY KILKA RAZY LEPSZE OD POPRZEDNICH... KRADZIEŻ 153 MILIARDÓW Z OFE.. PODWYŻSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO ..LIKWIDACJA PRZEMYSŁU STOCZNIOWEGO ..UDAWANIE ŻE BIZNESY KULCZYKA SĄ OK I JUŻ NIE MÓWIĄC O SZNURACH CYSTERN Z PALIWEM I SPIRYTUSEM BEZ ŻADNEJ KONTROLI..
2018-06-14 01:19:05
Jarun
Rejs dookoła świata - oczywiści piękna idea za 28 milionów złotych, po to by w ładowni przewieźć... powietrze. Kto przeczytał książkę "Znaczy kapitan" ten wie, że takiego marnotrawstwa przed wojną nie było, żeby spełniać zachcianki. Statki-żaglowce woziły towary i zarabiały nie tylko "na siebie" ale też dla armatora. Brak gospodarza armatora i pieniądze szastane "lekką ręką" przez Dojną Zmianę. "Dobry wujek" Gróbarczyk, szkoda ze nie za swoje.
2018-06-13 23:16:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy