poniedziałek, 17 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szansa dla Centrum Edukacji Ogrodniczej

Szansa dla Centrum Edukacji Ogrodniczej

Szansa dla Centrum Edukacji Ogrodniczej
Data publikacji: 2019-02-19 20:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:09
Wywietleń: 663 376519

Trzy lata na wprowadzenie programu naprawczego dostało Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie. Jednocześnie szkoła nadal ma otwarte drzwi do przejęcia jej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Miasto przedstawiło władzom CEO program naprawczy placówki. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, które w głównej mierze zostały oparte na propozycjach zaprezentowanych przez przedstawicieli CEO podczas ostatniego posiedzenia Komisji ds. Edukacji Rady Miasta, magistrat może odstąpić od łączenia placówki z Zespołem Szkół nr 2. Jednak warunkami są m.in.: poprawa wyników zdawalności egzaminów maturalnych i zawodowych, zmniejszenie liczby uczniów, którzy rezygnują z nauki w trakcie cyklu edukacyjnego, zmniejszenie liczby uczniów powtarzających klasy.

Program naprawczy zostanie włączony jako załącznik do uchwały intencyjnej w sprawie połączenia placówki z ZS nr 2, która będzie procedowana podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Realizacja programu naprawczego w CEO nie przekreśli szans na przejęcie placówki przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Magistrat jest gotów podjąć wszelkie kroki, które miałyby doprowadzić do finalizacji tego procesu.

Przypomnijmy, że warunkiem przejęcia placówki przez resort jest to, aby szkoła nadal funkcjonowała w obecnym kształcie i miejscu.

Uczniowie, którzy kształcą się w Centrum Edukacji Ogrodniczej, mogą uzyskać tytuły: technik architekt krajobrazu, technik ogrodnik, technik weterynarii. W CEO działa także szkoła branżowa I stopnia, szkoła policealna, kształcąca florystów, liceum ogólnokształcące dla dorosłych i ośrodek kursów zawodowych.

(isz)

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

Komentarze

Proste
Przede wszystkim celując w młodzież należy walczyć z obciachem. Trzeba zadbać o wizerunek szkoły. Estetykę budynków, jakość wyposażenia. Dalej także o poziom kształcenia (rewizja jakości kadry pedagogicznej) oraz inne obszary wskazane jako program naprawczy w treści artykułu. Kierunki techniczne wracają do łask i szkoły takie jak ta, mają szansę wyjść z cienia. Nie mogą jednak kojarzyć się z poprawczakiem dla spadów społecznych. Wszystko rozbije się zapewne o finanse, wiec być może wejście pod skrzydła Ministerstwa, byłoby najlepszym rozwiązaniem.
2019-02-20 09:25:33
Mały Karolek
To, że miasto odda szkołę ogrodniczą ministerstwu rolnictwa to jest zwykłe mydlenie oczu i gra na zwłokę, bo pojawiły się protesty i zaangażowali się w nie znaczący politycy i parlamentarzyści. Urząd miejski w tej sytuacji prowadzi grę pozorów mających za zadanie uzasadnić likwidację szkoły i przejęcie atrakcyjnych dla dewelopera 7 ha.Gdyby miastu rzeczywiście brakowało obiektów dla szkolnictwa przypomniałoby sobie z pewnością o dawnym domu dziecka "Zielony dwór", który niszczeje już od lat - i o to własnie chodzi!Trzeba ułatwiać rozwój biznesu budowlanego a nie zawracać sobie głowę jakimś szkolnictwem zawodowym!
2019-02-20 08:52:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie