czwartek, 20 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szansa wielka na mały Ogonek

Szansa wielka na mały Ogonek

Szansa wielka na mały Ogonek
Data publikacji: 2018-04-26 20:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 776 324719

Rok mija, jak trafił do schroniska. Z ul. Hrubieszowskiej został dowieziony przez samochód pogotowia interwencyjnego. Od tego czasu - zza krat - bezsilnie nawołuje o nowy dom i rodzinę. Z każdą osobą obojętnie mijającą boks "56", blask nadziei w jego bursztynowych oczach gaśnie.  

Ogonek to kompaktowy psiak - rezydent schroniska o numerze 400/17. Mieszaniec w typie rasy żartobliwie zwanej cudakiem. 

- Jest wpatrzony w człowieka, jak rzadko który z naszych podopiecznych. Tym trudniej zrozumieć, jak ktoś mógł go tak skrzywdzić: odepchnąć, porzucić. Za co Ogonek odsiaduje już roczny wyrok za kratami? Trzeba sobie jasno powiedzieć, że za ludzką bezmyślność i brak serca - opowiadają psiaka tymczasowi schroniskowi opiekunowie.

Ogonek lubi towarzystwo ludzi, ale nie zwierząt. Jest typem solisty, który chciałby skupiać na sobie całą uwagę opiekuna. Uwielbia spacery i zabawy. Na wybiegu, ganiając za piłką, zmienia się w rozbrykanego szczeniaka.

- W Ogonku drzemią pokłady niewyczerpanej pozytywnej energii, którą doceni każdy, kto pozna tego psiaka. Dlatego zachęcamy do spaceru zapoznawczego z jakże wyjątkowym, uroczym cudakiem. Każda chwila z nim będzie nie do zapomnienia. Wystarczy dać mu szansę, a z pewnością skradnie wam serca - zachęcają Ogonka schroniskowi opiekunowie. - Ten psiak zasługuje na więcej niż miejsce w boksie i kraty. Warto odmienić jego los. Zyskać wiernego przyjaciela na wszelki czas.

Jest w świetnej kondycji i zdrowiu. Wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany. Gotowy do adopcji od zaraz i na zawsze.

Ogonek potrzebuje uwagi, cierpliwości i wyrozumiałości, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy otworzą przed nim dom i serce. Kto chciałby tego włochatego chłopaka (400/17) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko

Szansa wielka na mały Ogonek Szansa wielka na mały Ogonek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy