poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińscy ratownicy wracają z pucharem. Rywalizowali z najlepszymi

Szczecińscy ratownicy wracają z pucharem. Rywalizowali z najlepszymi

Szczecińscy ratownicy wracają z pucharem. Rywalizowali z najlepszymi
Data publikacji: 2019-09-15 08:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-15 18:57
Wywietleń: 619 414573

Najlepsi ratownicy wystartowali w XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Legnicy. Jeden z pucharów trafił do grupy reprezentującej Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Zespół WSPR w Szczecinie znalazł się na podium - zajął trzecie miejsce. Pozostałe dwa nasze zespoły uplasowały się w pierwszej dziesiątce.

W tegorocznych ogólnopolskich zawodach udział brało 38 grup ratowników.

- Na liście uczestników znalazły się najlepsze zespoły z całego kraju, które zakwalifikowały się do finału, bo zdobyły wysokie noty w eliminacjach (zawodach regionalnych) - informuje Paulina Targaszewska, rzeczniczka WSPR w Szczecinie. - Nasze województwo reprezentowały trzy zespoły z filii WSPR w Szczecinie. Każdy miał do wykonania kilka zadań sprawdzających wiedzę, umiejętności komunikacyjne, poprawność wykonywania medycznych czynności ratunkowych, sprawność fizyczną, zdolność do podejmowania szybkich decyzji oraz sposób komunikacji.

Część z zadań trzeba było wykonać w nocy. Na miejscu zorganizowano symulacje różnych wypadków z udziałem pacjentów, którym ratownicy musieli udzielić pomocy. Wśród poszkodowanych było m.in. 9-letnie dziecko z problemami kardiologicznymi, mężczyzna kopnięty przez konia w głowę, płetwonurek z urazem ciśnieniowym czy ofiara wypadku z poważnym urazem głowy. Nasi ratownicy medyczni świetnie dali sobie radę ze wszystkimi zadaniami i wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych przez sędziów zespołów.

Miejsce 8 zajął zespół WSPR w Szczecinie w składzie: Adam Rudnik, Ernest Kowalski i Damian Jarociński. Miejsce 6 - zespół WSPR w Szczecinie w składzie: Roman Mantaj, Piotr Tatol i Łukasz Kondrusik.

Na trzecim stopniu podium stanął zespół WSPR w Szczecinie w składzie: Bartłomiej Zimoch, Maciej Denisiuk i Patryk Fortuniak. Ci ratownicy przywiozą do Szczecina ogromny puchar.

- Poziom tegorocznych mistrzostw był bardzo wysoki – mówi Bartłomiej Zimoch, ratownik medyczny WSPR w Szczecinie. – Różnice punktowe między pierwszymi dziesięcioma zespołami były naprawdę niewielkie, to świadczy o ogromnej wiedzy i umiejętnościach uczestników, ale też o zaciętej walce o zwycięstwo. Scenariusze zadań, które musieliśmy wykonać, były specyficzne dla tego regionu Polski, ale jednocześnie bardzo interesujące. 

Miejsce I na zawodach zajął zespół ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie, a miejsce II zespół ze Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie. 

(a)

Fot. WSPR w Szczecinie

Szczecińscy ratownicy wracają z pucharem. Rywalizowali z najlepszymi

Komentarze

Bardzo Dziekujemy... ! !
Za Wasze Wysliki i calo-dobowe Poswiecenia - dla Ratowania Ludziego Zycia... !!!
2019-09-15 18:56:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Henryk Józwa

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie