poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińska sędzia z zarzutami

Szczecińska sędzia z zarzutami

Szczecińska sędzia z zarzutami
Data publikacji: 2018-02-01 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:35
Wywietleń: 2386 311881

Szczecińska sędzia Wiesława B.-M., która w hipermarkecie zmieniła ceny na przewodnikach turystycznych, usłyszała już zarzuty prokuratorskie.

Wiesława B.-M. w jednym z podszczecińskich hipermarketów 23 czerwca 2017 roku przekleiła na trzy przewodniki, które kosztowały 14,99 zł,  cenę 4,99 zł z innych produktów. Sędzia wprowadziła w ten sposób w błąd pracownika sklepu obsługującego kasę. Przechodząc za linię kas i płacąc za zakupione towary niższą cenę, sędzia oszukała hipermarket na kwotę 30 złotych.

Po ogłoszeniu zarzutów sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie została przesłuchana w charakterze podejrzanej. W przesłuchaniu uczestniczył jej obrońca.

Ogłoszenie zarzutów sędzi i przesłuchanie jej w charakterze podejrzanej było możliwe po tym, jak prokurator Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, niespełna miesiąc po zdarzeniu, złożył wniosek o zezwolenie na pociągnięcie jej do odpowiedzialności karnej do sądu dyscyplinarnego.

Sąd Apelacyjny – Sąd Dyscyplinarny w Łodzi 21 sierpnia 2017 r. w całości uwzględnił wniosek złożony przez prokuratora WSW  Prokuratury Krajowej i zezwolił na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędzi Wiesławy B.-M. Uchwałę tę utrzymał w mocy Sąd Najwyższy.

(g)

Fot. arch.

Komentarze

ciekaff
A od kiedy to w Marketach kasjer nabija cenę "z naklejki" ??? Każdy może sprawdzić cenę pod czytnikiem z kodu kreskowego i to samo robi kasjer kasując zakupy!!! Sprawa szyta grubymi nićmi !!
2018-02-04 06:48:19
re: tak pytam
Przecież dobrze wiesz, że immunitet nie ma ani górnej ani dolnej granicy odpowiedzialności. Immunitet=bezkarność. Ta baba ma pecha, poświęcili ją żeby pokazać jacy są uczciwi, widzą że w tak gównianej sprawie wyrok będzie śmieszny. Jakby była zamieszana w poważne lewizny, broniliby jej do upadłego. Oczywiście upadłym byłby ten kto by się ośmielił oskarżyć jakiegoś prawnika.
2018-02-02 10:51:16
Tak pytam
A jak sędziemu albo posłowi zwyczajnie "odwali" i zadźga sąsiada nożem to też go chroni immunitet? A jeśli nachlany potrąci dzieciaka ze skutkiem śmiertelnym to też immunitet? A jak ukradnie milion? a pół miliona? a ćwierć? a 30 złotych? Gdzie jest granica immunitetu przy 750 złotych? Przy molestowaniu małpy człekokształtnej? Przy potrąceniu szympansa?
2018-02-01 18:52:19
Ciekawski
Ciekawe, co pani sędzia mana swoją obronę
2018-02-01 17:25:43
B.-M.
Bierna - Mierna. Pomroczność jasna.
2018-02-01 16:06:54
Ewa wzywa 07
Sędzia może się pomylić,ale czy sędzia może kłamać i kraść???
2018-02-01 15:40:31
Sylwia
Kradniesz to odpowiadasz karnie, a nie chowasz się za immunitetem. Skazać bez względu na to, co powiedzą media tvn24 z tvn czy tvp.info. Złodzieje i bandyci z imunitetami z branży togowej i politycznej do więzienia nawet na 1 mc, imunitet nawet nie pomoże. Nie pisać o dobrej zmianie ani totalnej opozycji. Złodziejstwo i rozbój takie same należy tępić.
2018-02-01 15:00:07
@IKI
uwierzę w szczere intencje PiS - jeżeli ta sędzina pójdzie siedzieć!!!
2018-02-01 14:55:31
Janusz
Ciekawe jak będzie przebiegała linia obrony: oszukała bo chronił ją immunitet? kradła bo była bezkarna ponad prawem? oszukała bo koledzy sędziowie ją uniewinnią? Kradła i się udawało?
2018-02-01 13:44:02
Precz ze złodziejami
Jak to, usłyszała JUŻ? Przecież zdarzenia miało miejsce ponad pół roku temu, więc dopiero, a nie już ;/
2018-02-01 13:33:31
Final
W napieciu czekam na finał sprawy.prawie jak podczas ogladania Kobry/kto pamięta? /
2018-02-01 12:05:39