czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińskie domki z kart

Szczecińskie domki z kart

Szczecińskie domki z kart
Data publikacji: 2016-07-26 05:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:31
Wywietleń: 920 145763

Najbardziej charakterystyczne budynki Szczecina, ale też te mniej oczywiste, a nawet już nieistniejące znalazły się na talii kart, której projekt przygotował Tomasz Sachanowicz, szczeciński architekt i bloger.

Szczecińska architektura cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Głównie dzięki międzynarodowym nagrodom, które zdobyły stworzone tu w ostatnich latach budynki: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza oraz Centrum Dialogu Przełomy. Między innymi one znalazły się wśród obiektów zaprezentowanych na talii kart Tomasza Sachanowicza, autora bloga www.architektura-w-szczecinie.blogspot.com. Sachanowicz umieścił na nich też inne architektoniczne symbole miasta: Zamek Ksiąźąt Pomorskich, Urząd Wojewódzki, katedra św. Jakuba, łącznie pięćdziesiąt dwa obiekty.

- Interesuje mnie szczecińska architektura, chciałem zrobić coś, dzięki czemu będzie można pokazać ją innym, zareklamować ją. Najpierw zrobiłem szkice, ikony prezentujące budynki, potem zastanawiałem się, gdzie je umieścić. Myślałem o koszulkach, następnie wpadłem na pomysł kart - mówi Tomasz Sachanowicz.

W przygotowanej przez niego talii znalazły się także mniej oczywiste, choć interesujące budynki: magazyn wolnocłowy, wieża węglowa, blok tzw. „otwieracz" przy ul. Śląskiej, Cezas, Książnica Pomorska, „Czekoladka", a także te już nieistniejące: Grzybek, pawilon Barbara, bar Ekstra czy przebudowywany Kosmos. Na kartach, poza symbolami gmachów, pojawią się także ich opisy, w języku angielskim, i polskim, z informacjami o projektantach, roku powstania, a w przypadku nieistniejących - zburzenia.

Istniejąca talia to na razie prototyp. W planie jest wydanie tysiąca kompletów kart. Sachanowicz próbuje zainteresować potencjalnych sponsorów. - Jeśli to się nie powiedzie, spróbujemy też za sprawą crowdfundingu, bo wydaje się nam, że taki produkt mógłby być ciekawy nie tylko dla turystów, ale i samych mieszkańców - dodaje. ©℗

(szymw)   

Na zdj.: Tomasz Sachanowicz przygotował projekt kart z 52 szczecińskimi budynkami.

fot. www.architektura-w-szczecinie.blogspot.com

 

 

Komentarze

Pola
Swietny pomysl. Reklama miasta w doskonalym wydaniu. Jestem ZA
2017-02-08 11:46:56
Czytelnik Łukasz
Teraz pokera uwolniono, karty są więc na miejscu. Poza tym, chyba lepiej poznać architekturę miasta niż grać np. "gołymi babami". Ciekawy pomysł.
2016-07-26 10:35:07
Karty
Promocja hazardu i tyle.
2016-07-26 09:41:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie