sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szpital bez personelu i pieniędzy?

Szpital bez personelu i pieniędzy?

Szpital bez personelu i pieniędzy?
Data publikacji: 2018-02-24 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-27 07:37
Wywietleń: 2020 315584

Senator Grzegorz Napieralski wezwał do „pochylenia się nad tematem systemu ochrony zdrowia na Pomorzu Zachodnim”. W swoim oświadczeniu wyraża obawy, że szpitale prowadzone przez samorządy mogą popaść w długi, a na dodatek nie będą w stanie zapewnić właściwych standardów leczenia. Oświadczenie ostro skrytykował starosta gryfiński, stwierdzając, że jest ono PR-owską zagrywką.

Senator Grzegorz Napieralski napisał między innymi: „Zwróciłem się z prośbą do samorządowców o przedstawienie sytuacji w zakresie wartości kontraktów, zapewnienia personelu medycznego do opieki nad pacjentami, zagrożeniami wynikającymi ze zmian nad zasadą funkcjonowania systemu ochrony zdrowia po zmianach przygotowywanych przez Rząd RP. (…)”.

Odnosząc się do sytuacji szpitala w Gryfinie, senator stwierdził: „Powiat Gryfiński zauważa, że personel szpitala jest w wieku przedemerytalnym. W piśmie wysłanym do mnie jest informacja o niskim finansowaniu usług, co może doprowadzić do zadłużania się szpitala w Gryfinie”.

Starosta gryfiński Wojciech Konarski dziwi się, że senator nie wyjaśnia sprawy bezpośrednio, kontaktując się z władzami powiatu, a publikuje od razu oświadczenia za pośrednictwem mediów.

– Jestem przykro zaskoczony. Adresy samorządów są przecież powszechnie znane – powiedział starosta W. Konarski. – Pan senator Napieralski bodajże w lipcu ubiegłego roku zwrócił się do samorządów z zapytaniem między innymi o sytuację w ratownictwie medycznym. Uzyskał odpowiedzi. Przykre jest to, że tak ważny temat jest tak instrumentalnie traktowany. Każdy, jak widać, walczy o PR. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 23 lutego 2018 r.

Tekst i fot. R.K. Ciepliński

Na zdjęciu: szpital powiatowy w Gryfinie

Komentarze

Gryfino
Starosta czepia się senatora, za to, zę chce coś robić. A on sam tylko bierze 10000 miesięcznie.
2018-02-27 06:28:13
Gość
Śmiech na sali Bartosz dla cb zamiast sor,u trumna ⚰
2018-02-24 23:47:22
154
Dobrych lekarzy można przenieść do innego szpitala, a rachunek ekonomiczny powinien też być czynnikiem decyzyjnym, a nie tylko zbliżająca się kampania wyborcza i próba znalezienia tematu by dostać się na posadę parlamentarną - SLD się rozsypuje ponieważ politycy nie są politykami ideowymi jak bywało w czasach poprzednich - co to za bzdura żeby być w SLD a potem w PO - toż to nie polityka a zastąpienie partyjności powiązaniom finansowym pomiędzy osobami na pierwszych miejscach list wyborczych niezależnie od poglądów politycznych czy użyteczności posła - po co na coś takiego głosować? układ okrągłego stołu zabetonował scenę polityczną tak, że nie ważne jest nic tylko bycie w układzie i kasa się kręci, i dlatego PIS wygrywa, bo ludzie widzą oszustwo i okradanie podatników przez nieudolnych parlamentarzystów ; jaki był sens kariery Pana Napieralskiego? po co on był w polityce? by rozwalić SLD a potem pójść do PO?
2018-02-24 23:44:05
I.
~Bartosz, zachowujesz się jak stara, słusznie miniona Inspekcja Robotniczo- Chłopska. Oni też chętnie piętnowali,wyrzucali, reedukowali. I wiedzieli wszystko lepiej. Poczytaj sobie, co w ubieglym roku zrobili lekarze ze Zdunowa jeżeli chodzi o,chociażby, transplantacje, i potem ich wyrzucaj. A za kolejki nie odpowiada szpital, tylko NFZ i Ministerstwo Zdrowia. O kontraktach na usługi słyszałeś? Za szpital w Gryfinie odpowiada starosta gryfiński, nie szpital Zdunowo. I zdaje się, źe ma inną specyfikę niż ten szczeciński.
2018-02-24 19:24:52
Bartosz
Zdunowo zamknac i dac kase na Gryfino ; nie chcemy cudow PO; garnitury marszalka sprzedac na allegro; ex-towarzysz Napieralski do reedukacji; brak jest personelu na budowach ; lekarze marnuja kase - robia wszystko by nie zakonczyc leczenia pacjenta by pacjent byl chory i generowal kase nastepnym lekarzom
2018-02-24 16:28:23
Mieszkowice
Starosta ma wybory teraz. To kto robi piar?
2018-02-24 15:40:59
Misiek
Starosta nie ma pomysłu na promocję to postanowił wypłynąć na Napieralskim. Słabe to.
2018-02-24 15:39:44
Stanisław
Trzeba zwiększyć finansowanie służby zdrowia! Niestety nie można dostać się do lekarza na czas. Smutne, że jest coraz gorzej ze służbą zdrowia.
2018-02-24 12:44:55
Szczecinianin
Marszałek robi co chce w swoich szpitalach.Polaczenie Arkonskiej i Zdunowa spowodowało straty kilkadziesiąt milionów.Ale nadal pompuje się pieniądze unijne choć pacjenci czekają w coraz dłuższych kolejkach.Moze tym się zajmie ie?
2018-02-24 10:55:02
Jazon
Napieralski? To ten kombinator polityczny? To on jeszcze funkcjonuje na politycznym rynku? Chyba jako atrapa polityka.
2018-02-24 10:11:58
123
Do wyborow parlamentarnych jeszcze prawie 2 lata wiec o co chodzi?jakis transfer? tylko gdzie?wiekszosc sld i jej wyborcow juz dawno popiera obecna ekipe....