czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szturm na... brud

Szturm na... brud

Szturm na... brud
Data publikacji: 2017-06-18 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:18
Wywietleń: 3759 270350

Nowymi zamiatarkami w liczbie dwóch szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego pochwalił się z początkiem tego tygodnia. Teraz do dyspozycji, czyli do walki z wielkomiejskim brudem, ma ich w sumie cztery. Czy na szczecińskich ulicach, a zwłaszcza chodnikach, będzie wreszcie czyściej?

Jak zakomunikował Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM, te pojazdy firmy Hako (modele City Master 600 i City Master 1250), w zależności od modelu posiadają dwie lub trzy szczotki, które przy użyciu płynów czyszczą zabrudzone chodniki i ścieżki rowerowe. Dysponują również modułem szorującym. Dwa starsze urządzenia typu City Master 600 zakupione zostały trzy lata temu i wykorzystywane były podczas minionych zim między innymi jako pługo-piaskarki do odgarniania śniegu ze ścieżek rowerowych.

Spółka Hako z Krakowa okazała się jedyną, która zaoferowała zamiatarki w przetargu, jaki ZDiTM ogłosił na zakup tego typu sprzętu w końcu kwietnia tego roku. A cenę ich dostawy w terminie do 12 tygodni skalkulował na łączną kwotę 608 973 zł brutto.

- Maszyny wyjeżdżają w teren codziennie zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem, ich obszar pracy jest podzielony na 30 rejonów. Dzięki zakupionemu sprzętowi, chodniki i ścieżki rowerowe będą sprzątane z większą częstotliwością - zapewnia rzecznik ZDiTM. ©℗

(MIR)

Na zdjęciu: Maszyny wyjeżdżają w teren codziennie.

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

D
Bardzo ładne reklamowe zdjęcie - nie ma to jak przejechać się takim urządzeniem tam gdzie jest czysto - harmonogram....
2017-06-19 13:14:14
Anka
Zróbcie akcję czyszczenia ulicy Gdańskiej i ścieżek rowerowych wzdłuż Gdańskiej. Tam jest straszny bród. Policja powinna wystawiać mandaty za wyjazd brudnymi autami ciężarowymi z portu i okolicznych firm (cementownia czy inne budowlane). Po deszczy tam jest tylko maź, kto to widział by był taki bród w centrum miasta. Nikt nie dba o czystość tej głównej ulicy miasta!
2017-06-18 22:55:44
8888
Bulwary i deptak tam najgorzej szczegolnie po weekendzie, a w srodmiesciu jedna wielka sralnia dla kundli, szczegolnie w al. piastow- na tzw. zielonym -juz prawie wcale torowisku ,no ale co sie dziwic jak taka patola w okolicy urzeduje, kiep ,sraluch, harnas i na torowisko a jak, co ciekawe oni mysla ze g... ich psa nawozi trawnik ....wiele osob jest tu ze wschodu i tu przyjechalo po latach 1950 a nadal to sie odczuwa niestety mimo bliskosci zachodu.
2017-06-18 19:23:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy