wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tak się kręci lody w zadłużonym Rewalu

Tak się kręci lody w zadłużonym Rewalu

Tak się kręci lody w zadłużonym Rewalu
Data publikacji: 2019-02-23 20:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wywietleń: 2527 377073

Zdaniem prokuratora, wydzierżawienie za 6 groszy (za metr kwadratowy) „złotodajnej” działki w Pobierowie (723 zł miesięcznie), a dającej w sezonie milionowe zyski nie jest przestępstwem niegospodarności. Sprawa ta wywołuje złośliwe komentarze tutejszych ludzi z branży gastronomiczno-biznesowej, którzy znają sezonowe stawki opłat za dzierżawę. Najdelikatniejsze określenie to biznes życia, ale prokurator uważa, że wszystko jest OK. – Widać, że nie był nad morzem w sezonie i nie wie, jak się tu zarabia pieniądze – mówią mieszkańcy Pobierowa.

W dniu 2 grudnia 2016 r. ówczesny wójt Rewala Robert Skraburski podpisał akt notarialny sprzedaży działki w Pobierowie przy ul. Jana z Kolna (po wschodniej stronie) za 14,14 mln zł poznańskiej spółce As-Invest. Teren o pow. 2,1378 ha położony jest w centrum Pobierowa tuż przy głównym zejściu nad morze (tzw. zjazd techniczny), więc jest to bardzo atrakcyjne położenie. Reprezentujący spółkę Adam Szyszka, w cywilu profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zapewniał, że pod koniec tego roku (2019) powstanie w tym miejscu centrum kongresowe (mowa była także o hotelu „Hilton”). Do dziś nie wbito nawet symbolicznej łopaty. A. Szyszka poinformował mnie, że harmonogram inwestycji zostanie podany do publicznej wiadomości po uzyskaniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę. Jak się dowiedziałem stosowną ugodę spółka uzyskała. „Na tym etapie mogę potwierdzić, iż elementem projektowanego kompleksu uzdrowiskowo-hotelowego jest hotel sieci Hilton” – dodał.

Teren ten urzędnicy gminy i mieszkańcy nazywają potocznie „Hiltonem”. Tyle tylko że jak na razie stoją tu pawilony handlowe, których właściciele płacą dzierżawę na rzecz spółki As-Invest, a stawki z nimi negocjował Adam Szyszka.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 lutego 2019 r.

Tekst i fot. Mirosław KWIATKOWSKI

 


Sprostowanie

W związku z opublikowaniem w dniu 12 kwietnia 2019 roku w dzienniku „Kurier Szczeciński” oraz w dniu 14 kwietnia 2019 roku na portalu internetowym www.24kurier.pl artykułu pt. „Za 723 zł można zarobić w wakacje miliony” autorstwa red. Mirosława Kwiatkowskiego, wskazuję że:

Umowa dzierżawy działki 296/7 w Pobierowie pomiędzy Gminą Rewal a spółką Bursztynowy Plac sp. z o.o. została zawarta w dniu 26 maja 2017 roku, a nie jak wskazał autor artykułu w dniu 6 maja 2017 roku. Spółka Bursztynowy Plac sp. z o.o. ma siedzibę w Pobierowie, a nie w Poznaniu.

Wbrew stwierdzeniom zawartym w artykule pt. „Za 723 zł można zarobić w wakacje miliony”, redaktor Kwiatkowski w artykule z dnia 22 lutego 2019 r. pt. „Tak się kręci lody w zadłużonym Rewalu” zamieścił nieprawdziwą informację, że wójt Bejnarowicz wypowiedział spółce Bursztynowy Plac sp. z o.o. umowę dzierżawy.

Nieprawdą jest, że na działce nr 296/7 w Pobierowie w minionym roku były zlokalizowane punkty handlowe opisane w artykule. Spółka Bursztynowy Plac sp. z o.o. nie wynajmowała terenu pod te punkty i nie uzyskiwała z tego tytułu żadnych dochodów.

Antoni Chałupka

Prezes Zarządu spółki Bursztynowy Plac sp. z o.o.

 

Tak się kręci lody w zadłużonym Rewalu Tak się kręci lody w zadłużonym Rewalu

Komentarze

Wypalać zło do kości
Złodziejstwo i korupcję w Rewalu,jeżeli ta miała miejsce należy wypalić rozgrzanym mieczem do czerwoności.Mało tego,jestem przekonany,że "układ urzędniczy" musiał także dotykać inne wydziały Gminy w Rewalu.To pewnego rodzaju układ zamknięty,i wzajemnie od siebie musiał być zależny.Przedsiębiorca który tam chciał inwestować,zarabiać czy okresowo podjąć działalność stykał się z "problemami" które przy normalnych uczciwych warunkach uzyskania zezwoleń nie mają miejsca.Kiedy sam analizuję sprzed lat swoją sytuację i problemy z jakimi się zmagałem by postawić jedną jedyną przyczepkę z kurczakami w Pogorzelicy-śmiem twierdzić dzisiaj że byłem ofiarą działań "urzędniczych" co najmniej wątpliwej przejrzystości i zasadności z obowiązującymi wówczas przepisami prawa miejscowego.Dzisiaj kiedy przyglądam się aferze rewalskiej jestem przekonany,że nie mówimy o przekraczaniu uprawnień lub przywłaszczania określonych kwot pieniężnych w Rewalu przez pryzmat przypuszczeń i domniemań ale faktów i dowodów,które stały się podstawą do sporządzenia aktów oskarżeń i skierowanie przeciwko złoczyńcom sprawy do Sądu.Ci zaś zostaną surowo ukarani.
2019-02-24 13:13:56
Ciekawy
A co jest bzdurą?
2019-02-24 09:00:14
obserwator
kto pozwala na pisanie takich bzdur i na takie tytuły?????????? dno
2019-02-24 08:06:18
ala66
"W dniu 2 grudnia 2016 r." - piękna urzędowa polszczyzna. Szkoda, że autor nie dodał w miesiącu grudniu. A wystarczyło drugiego grudnia. Ale pan Kwiatek lubi wytykać innym, ale nie sobie i siedzieć nad morzem w Sandrze pisząc głodne teksty :)
2019-02-24 02:43:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie