wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy

Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy

Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy
Data publikacji: 2019-01-24 13:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:07
Wywietleń: 3779 372952

Przez około cztery godziny na spore kłopoty natykali się w czwartkowy poranek pasażerowie szczecińskich tramwajów. W okolicach wiaduktu kolejowego przy Dworcu Głównym wykoleił się tramwaj. I to dwa razy!

Przy okazji doszło do zerwania sieci, a podtrzymujący ją jeden ze słupów przewrócił się na przejeżdżający obok samochód osobowy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

- O godzinie 6.54 wykoleił się pierwszy wózek drugiego wagonu, przez co nastąpiło zerwanie sieci i uszkodzenie słupa. Na miejscu były wszystkie służby - pogotowie torowe i sieciowe spółki Tramwaj Szczecińskie, nadzór ruchu ZDiTM oraz policja - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego.

Ruch wznowiony został o 10.34... na chwilę. Pierwszy wagon z pechowego składu do zajezdni zjechał wcześniej, już ok. godz. 8.15. Drugi czekał na naprawę sieci w pobliżu Dworca Głównego. Przejechał niewielki kawałek, i tuż za wiaduktem ponownie wypadł z szyn!

- O 10.37 nastąpiło ponowne wykolejenie - przyznaje Hanna Pieczyńska. - Służby nadal były na miejscu, więc wstrzymanie w tym wypadku trwało około 20 minut.
Torowisko po pomiarach nie wskazywało istotnych odchyleń geometrii ani zniszczeń miejscowych struktury.

Jako przyczynę podejrzewa się wadę obręczy kół, ale to będzie dopiero sprawdzane na terenie zajezdni. ©℗

ToT

Fot.: Mirosław WINCONEK

Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy Ten sam tramwaj wykoleił się dwa razy

Komentarze

prawobrzerze
czekamy na tragedię? co by było jakby taki tramwaj wykoleił się na moście Pionierów
2019-01-25 09:16:12
Grzegorz
Wieczorem kolejne wykolejenie składu linii nr 6, na sugestię do dyżurnej, że od samego rana są jakieś awarie, pani ze spokojem odpowiada, że ona nie wie co się działo rano... kpiny z pasażerów, którzy marzną na przystankach.
2019-01-24 21:14:30
Snafca
Bo tory były źle, i podwozie, podwozie było źle.
2019-01-24 19:12:05
a może by tak remont?
to w jakim stanie jest ta krzyżownica i tory aż do Pomorzan to jakiś żart, miota tam jak szatan że strach jechać a rozkład jazdy się nie zmienia i badź tu jeszcze na czas...
2019-01-24 18:27:52
Ile w tym roku?
Myślę, że trzeba przyznać wysokie premie roczne prezesom spółek miejskich. Wówczas tory będą równe, tramwaje szybkie, gospodarka będzie piąć się w górę, a ludziom będzie się żyć coraz lepiej.
2019-01-24 17:58:10
Fakt
Przyczynił się do tego sprowadzony, wycofany z użytku tramwaj staroć z Berlina o nazwie TATRA
2019-01-24 17:43:39
Hej Stefan
To nie TS ma zabiegać o jakość dróg i torowiska w naszym mieście a ZDITM!To cud, że tylko tyle jest wykolejeń, tam gdzie jest słaby stan to zrobią ograniczenie do 10km/h, spaw na sprawie, gdzie dziura w drodze to łata na łacie, a rozkładu jazdy trzeba się trzymać. Paranoja, nie wspom e o tym jak wyglądają zaplecza sanitarne na pętla h, trzeba do Pani Kasi Dowbor napisać z Nasz nowy dom żeby coś się zmieniło.
2019-01-24 17:00:29
ja
pomnik Kaczynskiego stoi💪
2019-01-24 16:48:51
Taryfiasz
Moze mual łyse opony albo zbieznosc zle ustawiona?
2019-01-24 16:41:55
gosc
Dobra sobie przyczyna wada obręczy kół. Jak tramwaj przejeżdża pod wiaduktem kolejowym to normalnie torowisko jest w "super" stanie... Nie wiem czemu to super przypomina mi torowisko z ulicy Potulickiej przed jej remontem...
2019-01-24 15:25:14
Jakiś wykolejeniec.
.
2019-01-24 14:33:23
Stefan
Ta spółka tramwaje szczecińskie to porażka, nie potrafią nic, wiele nowych inwestycji jest zniszczonych, nie dbają o infrastrukturę na bieżąco.
2019-01-24 13:50:49