czwartek, 21 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Timur (jeszcze) bez drużyny

Timur (jeszcze) bez drużyny

Timur (jeszcze) bez drużyny
Data publikacji: 2018-07-16 19:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-16 20:14
Wywietleń: 1069 337854

Do tej pory mieszkał na działkach. Widać, że nie było mu łatwo. Teraz jest w schronisku, gdzie przynajmniej ma pełną miskę, opiekę weterynaryjną, gdzie wreszcie jest bezpieczny. Ale to duży i niemłody pies, więc… Czy jest szansa, że dla Timura wreszcie się znajdzie jakaś wspaniała rodzinna drużyna?

W schronisku mówią o nim: „wolny duch". Choć na jego szyi teraz numer 423/18, a za tymczasowy dom służy mu boks 24, z kratami.

- Najlepiej się czuje w otwartej przestrzeni. Zamiast zamknięcia i czterech ścian woli spędzać czas na wybiegu lub długim spokojnym spacerze. Tarza się w trawie. Szaleje na świeżym powietrzu - o Timurze opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - Jest w typie owczarka niemieckiego, więc drzemie w nim silny opiekuńczy instynkt. Poza tym to ciekawy świata i ludzi psiak, który szybko i chętnie się uczy. Jest czujny, ale nie agresywny. Ludzi uwielbia. Do innych psów podchodzi z pewną rezerwą. Gorzej z kotami: za uciekającym rusza w pogoń.

To sześciolatek, który został znaleziony na działkach przy ul. Hożej, na początku czerwca br. Opiekunom dał się poznać jako spokojny, cierpliwy i delikatny. Świetnie się sprawdzi w rodzinie aktywnie spędzającej wolny czas. Bo jest w dobrej kondycji i zdrowiu, pozbawiony jakichkolwiek cech kanapowca.

Timur okazuje radość na widok opiekuna, choćby otwierając pysk w uśmiechu. Błyskawicznie obdarza ludzi zaufaniem i okazuje wdzięczność za każdą poświęconą mu chwilę. Widać, że bardzo mu brakowało wspólnych zabaw, przytulanek i przysmaków - brakowało dobrego człowieka.

Kto chciałby włączyć do swej rodzinnej drużyny Timura (423/18) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247; placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16). Uwaga: w schronisku na nowe domy czekają również wspaniałe mruczące kociaki.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot.  Schronisko

Timur (jeszcze) bez drużyny Timur (jeszcze) bez drużyny Timur (jeszcze) bez drużyny

Komentarze

guciu
Timur i jego drużyna na łapach nogach łysek z pokładu ... hm.
2018-07-16 19:45:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy