piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tomasz Grodzki senatorem z okręgu nr 97

Tomasz Grodzki senatorem z okręgu nr 97 (akt. 1)

Tomasz Grodzki senatorem z okręgu nr 97
Data publikacji: 2019-10-14 07:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-12 21:42
Wywietleń: 2749 422072

Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został senatorem z okręgu nr 97 obejmującego powiaty policki i Szczecin - wynika z informacji PKW ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Na Tomasza Grodzkiego (PO) zagłosowało 149 245 wyborców, co dało mu poparcie na poziomie 65,57 proc. – wynika z informacji zamieszczonych w poniedziałek na stronach internetowych PKW.

Jego kontrkandydatką była radna zachodniopomorskiego sejmiku Małgorzata Jacyna-Witt, na którą zagłosowało 78 378 wyborców i osiągnęła poparcie na poziomie 34,43 proc.

Dane pochodzą ze wszystkich 249 obwodowych komisji wyborczych w senackim okręgu nr 97.

Grodzki w minionej kadencji był senatorem. W wyborach w 2015 r. uzyskał blisko 70 tys. głosów, wygrywając ze startującym z listy PiS Kazimierzem Drzazgą, na którego zagłosowało wtedy ponad 61 tys. wyborców.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Ok
dobre przemówienie marszałka w senacie, w porównaniu z debilami z pisu, klasa! Gratulacje
2019-11-12 21:38:05
Meg
Wyborcy PO, na "złość mamusi odmroze sobie paluszki" I tak przykladowo: 1.Gawłowski w Koszalinie przeszedł z zarzutami 2.Jachira w W-wie, o tej szkoda nawet pisać. 3.Grodzki w Szczecinie, doprowadzil do likwidacji 2 szpitale (glosujac "za" jeszcze jako radny), trzeci do upadlosci, ale co tam, typowany na ministra zdrowia:) itd,itp
2019-10-14 17:44:26
faryzeusz
Kasa (dla mnie) przede wszystkim.
2019-10-14 11:55:40
Gagi
niech pacynka wraca do teatru marionetek!
2019-10-14 11:00:57
papa...
Pa..jajcyna ...Popływa na swojej PUMIE....
2019-10-14 10:35:22
Hmm
Wpierw poczekajmy na ostateczny wynik... i niech Kurier na razie, nie robi jeszcze "dodatkowej reklamy swoim pupilom" ??
2019-10-14 10:22:41
daro
kto głosował na tego Pana buhhhhaaahaha dramat
2019-10-14 09:24:36
bell
grodzki do roboty a nie do senatu
2019-10-14 09:19:05
artemor
i dobrze, że pajacyna się nie załapała, bo nie pokoleji się pchała - radna miejska, później wojewódzka i najpierw sejm, a dopiero potem senat.
2019-10-14 09:06:53
z daleka
MJW, z czym do ludzi? z propagandą?
2019-10-14 08:48:21
Kacper
Podajcie ile głosów było nieważnych bo wyborcy olali alternatywę dwojga "niesamowitych" kandydatów.
2019-10-14 08:14:59