sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Trwają Targi Pracodawców

Trwają Targi Pracodawców [GALERIA]

Trwają Targi Pracodawców
Data publikacji: 2017-10-12 14:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:31
Wywietleń: 2145 296240

W holu szczecińskiej filharmonii trwają pierwsze w regionie Targi Pracodawców. Pięćdziesiąt zachodniopomorskich firm przygotowało ponad 1500 ofert pracy dla kierowców, monterów, pracowników produkcji, techników mechaników i elektryków, stolarzy, spawaczy i ślusarzy ale również dla inżynierów, programistów, doradców klienta, handlowców i księgowych.

W niemal klubowej atmosferze, bo przy stolikach z kawą, można porozmawiać o profilu przedsiębiorstwa, o ewentualnym zatrudnieniu, pobrać dokumenty związane z rekrutacją. Do niektórych stoisk ustawiają się długie kolejki chcących uzyskać informacje i etat.

- Zainteresowanie pracodawców było ogromne - Anna Kornacka, prezes Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan, organizator targów, nie kryje zadowolenia. - Postawiliśmy jednak na najlepsze firmy, tylko z regionu, odmawialiśmy pośrednikom i pracodawcom z innych województw. Tłumnie przybyli także poszukujący pracy. Niektórzy przedsiębiorcy już w południe wydali połowę przygotowanych dokumentów rekrutacyjnych, co oznacza, że taka formuła targów i pozyskiwania pracowników jest strzałem w dziesiątkę.

Wydarzeniu patronuje „Kurier Szczeciński".

(kel)

Fot. Ryszard PAKIESER

Trwają Targi Pracodawców Trwają Targi Pracodawców Trwają Targi Pracodawców Trwają Targi Pracodawców Trwają Targi Pracodawców Trwają Targi Pracodawców Trwają Targi Pracodawców

Komentarze

OBSERWATOR
Ja bym chciał pracować w Kurierze Szczecińskim i recenzować , weryfikować wpisy z rubryki komentarze. Mam w tym doświadczenie i talent gdyż sam od kilku lat takie komentarze zamieszczam i wiem co dobry a co złe.Takie stanowisko cenzora. Przyznam ,że jestem zagorzałym Pisowcem.
2017-10-13 17:23:27
Bartek
Prowincja to wulgarnie zapyziała mieścina, patrz Geblewicz Goleniów, Arłukowicz Połczyn Zdrój. Kmiotek to nieudolny człowiek . Urodzony w 1973 roku, w wieku 33 lat zostaje prezydentem Szczecina, rządzi po dziś dzień. Nie miał żadnego doświadczenia w byciu wójtem, burmistrzem, wojwodą, prezydentem. Kwalifikacje słabe, a umiejetności samorządowych brak. Szczecin, wcześniej 440 tys. mieszkańców, obecnie 370 tys.. US miał 7 tys. studentów pierwszego roku, a w 2017 roku tylko 4 tys. Zadłużenie Szczecina to 1 miliard złoty. Osiągnięcia wybitne to SST Tramwaj z wygiętymi szynami i pękającymi spawami, zezłomowane niemieckie tramwaje, stare autobusy MAN z Niemiec, fontanny etc. Mnóstwo badziewa niemieckiego zamiast na śmieci to do Szczecina trafiło.
2017-10-13 13:59:56
Pit
Proszę Państwa, proszę zwrócić uwagę, że amerykańskiego magazynu z Kołbaskowa nie było na przedmiotowych targach pracy. Dlaczego? Bo to nie on zatrudnia, tylko firmy pośrednictwa pracy. Dlaczego o tym nie mówi się głośno? I jeszcze ten żenujący slogan "płatne 26 dni urlopu". Czasem mam wrażenie, że tym naszym firmom marzy się XIX-wieczny kapitalizm. A z doświadczenia potwierdzam, że największymi i najlepszymi pracodawcami w Szczecinie są Urzędy, szczególnie Marszałkowski.
2017-10-13 12:38:28
Sylwia
do smys prawdziwy. Sama jestem inzynierem pracujacym w Belgii zgodnie z wykształceniem a nie na zmywaku tak jak sugerują niektóre nieuki zwane politykami. Poznałam także sporo inzynierów i techników. Amerykański magazyn w Kołbaskowie ma 10% załogi na stanowiska fizyczne. Pełna obsada to managerowie i branża IT pozyskana z nadzwyczajnej kasty akademickiej, czyli dzieci, znajomi profesorów i wykładowców. Takie są realia zatrudnienia po 1989 w Polsce, przemysł uległ likwidacji. Powstają tylko montownie, magazyny zarządzane przez nadzwyczajne kasty profesorskie, togowskie, wzgględnie mundurowych na emeryturkach po 15 latach pracy.
2017-10-13 11:50:34
.
Oj dzieciuchu, na więcej cię nie stać :-)). Jeszcze pokaż język :-))
2017-10-13 08:36:57
grrr
Taka prawda, szukanie roboli pod płaszczykiem szumnych targów może przyciągnąć tylko zdesperowanych, którzy liczą na łatwą pracę. Rynek pracy Szczecina jest taki, że to urzędy są największymi pracodawcami, ale dostać się do nich z ulicy nie ma szans. Radiowe ogłoszenia tylko to potęgują, bo co to za zachęta, która brzmi: "chcesz mieć pensję na czas, wolne weekendy i 15 zł za godzinę"?
2017-10-13 07:19:29
smys-prawdziwy
A podstawówkę chyba każdy kończył to nie sztuka. Sztuką było skończyć moją szkołę zawodową bez powtarzania klasy. U mnie w klasie udało się to tylko dwóm kolegom.
2017-10-12 19:38:19
biali murzyni
te targi to szukanie bialych murzynów co bedą pracować za pół darmo.
2017-10-12 17:23:58
smys-prawdziwy
Co ty wiesz "@niskie zarobki" o absolwentach zach. uniwerków ? Ty mały ludziku z zapyziałej mieściny. Widzę, że kmiotek nie może mi darować, że go publicznie wyśmiałem. Boli? Ma boleć :-)))
2017-10-12 17:03:23
Niskie zarobki
Oferty dla naiwnych i zdesperowanych. Bardzo niskie pensje. Trudno się dziwić . Najlepiej płatną pracę otrzymuje się w Szczecinie tylko po znajomości. To specyfika tego miasta. Wymagania na niektóre stanowiska są takie , że absolwenci najlepszych uniwersytetów zachodnich nie daliby rady.
2017-10-12 16:13:26
smys
Próbowałem znaleźć coś dla siebie ale oczywiście dla wykształciuchów skończona podstawówka to za mało!!
2017-10-12 14:56:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy