sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Trzech chętnych w przetargu

Trzech chętnych w przetargu

Trzech chętnych w przetargu
Data publikacji: 2018-03-20 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Wywietleń: 2433 319053

W przetargu na zagospodarowanie boiska przy ul. Budziszyńskiej na szczecińskich Pomorzanach wpłynęły trzy oferty. Zarośnięty od lat chaszczami teren ma się całkowicie zmienić i ucywilizować. Według planów, powstanie tam m.in. boisko do koszykówki, plac zabaw, siłownia oraz alejki z ławkami.

Najtaniej chce wykonać prace firma z Gryfina: KS Usługi Ogólnobudowlane Szymon Koza. Zaproponowała cenę (brutto) nieco ponad 1 mln 197 tys. zł. Z kolei oferta spółki ELBUD Szczecin (Jarosław Sajewicz) to przeszło 1 mln 223 tys. zł. Najwyższą cenę – 1 mln 243 tys. zł – podała firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak ze Szczecina.

Pełnowymiarowe boisku do piłki nożnej przy ul. Budziszyńskiej przez lata było zarządzane przez TKKF. Kiedyś odbywały się na nim m.in. piłkarskie turnieje dla młodzieży, rozgrywano mecze ligi zakładowej, organizowano festyny rodzinne, parafialne itp. Dawno temu z boiska korzystali też uczniowie pobliskiej szkoły. Przez jakiś czas część terenu służyła za parking. Zimą z górki przy boisku dzieci zjeżdżały na sankach.

Mieszkańcy od dawna apelowali o zagospodarowanie miejskiego terenu. Problem sygnalizowali też nasi czytelnicy.

– Bujne chaszcze to siedlisko niebezpiecznych kleszczy! – alarmowała latem zeszłego roku mieszkanka Pomorzan.

Koniec końców, starym boiskiem zajął się MOSRiR i ogłosił przetarg na jego zagospodarowanie.

Zwycięzca najpierw ma rozebrać i zutylizować istniejące nawierzchnie, obiekty kubaturowe, słupy itp. Później wykona m.in. nowe uzbrojenie podziemne, ciągi komunikacyjne, chodniki zewnętrzne, boisko sportowe z wyposażeniem, oświetlenie terenu, plac zabaw z wyposażeniem i ogrodzeniem oraz siłownię. Zamontuje stoły do gry w szachy i w ping-ponga. W zakres prac wchodzi też wykonanie chodników i trawników, nasadzenia zieleni, postawienie koszy na śmieci i ławek.

Wszystko powinno być gotowe do 15 października 2018 r.

(ek)

Na zdjęciu: Zaniedbane boisko przy ul. Budziszyńskiej wreszcie ma się doczekać zagospodarowania.

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

 

 

Trzech chętnych w przetargu Trzech chętnych w przetargu Trzech chętnych w przetargu Trzech chętnych w przetargu Trzech chętnych w przetargu Trzech chętnych w przetargu Trzech chętnych w przetargu Trzech chętnych w przetargu Trzech chętnych w przetargu

Komentarze

pp
na rysunkach to cud i miód, ale to mikro boisko posrodku to jakas kpina projektanta.
2018-03-21 09:30:27
osiedlowiec
ten teren powinien byc tylko wykorzystany sportowo a zwlasza boiska pilkarskie
2018-03-21 01:18:41
Kibic
Wg mnie Mosrir powinien przywrócić tam pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Na Pomorzanach nie ma obecnie żadnego klubu piłkarskiego. Reaktywowany Pionier Szczecin nie ma gdzie grać i wałęsa się po prawobrzeżu. Może taki klub korzystający z tego boiska przyciągnąłby trochę okolicznych dzieci i młodzieży i zachęcił jakoś do spędzania czasu na świeżym powietrzu i ruchowo zamiast siedzieć w domu przed komputerem
2018-03-21 00:09:28
Obserwator
I na pewno w pełni zorganizowany większy parking osiedlowy od strony ulicy za budami z hoddogami conajmniej na 4 rzedy samochodów, wtedy ludzie z osiedla nie beda tarasowac wewnetrznych uliczek i wszyscy beda zadowoleni. Rzad miejsc parkingowych tez musi powstac wzdluz uliczki osiedlowej po prawej stronie do garazy. Wykorzystajcie to, że powstaja zmiany w terenie i przez kolejne 10-20 lat juz nic tam sie nie zmieni. Dlaczego nie są zatem przy tych przebudowach od razu wprowadzane rozwiazania ułatwiające życie wszystkim mieszkańcom osiedla - w tym parkingi, ktorych tyle brakuje dookoła? Posłuchajcie głosów innych mieszkańców także.
2018-03-20 19:31:30
Hieronim
Przydałoby się więcej drzew na tym terenie.
2018-03-20 18:03:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie