sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Uczniowie murem za nauczycielami

Uczniowie murem za nauczycielami

Uczniowie murem za nauczycielami
Data publikacji: 2019-04-10 11:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 2216 384998

Od trzech dni trwa strajk nauczycieli. W wielu szkołach uczniowie okazują solidarność ze swoimi pedagogami. Tak jest też w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Kazimierza Królewicza w Szczecinie. Przed wejściem do szkoły uczniowie napisali hasła dodające ich nauczycielom otuchy: "Uczniowie wspierają nauczycieli. Dziękujemy", "Stoimy murem za Wami",  "Ciężka praca, godna płaca", "Jesteśmy z Wami".

Podobne pisane kredą wyrazy poparcia widać przed wieloma budynkami szczecińskich szkół. W internecie z kolei ponownie pojawiła się kampania "Podziękuj nauczycielowi", w której znane osoby, aktorzy mówią, że wiele zawdzięczają swoim pedagogom: "Jesteście ważni, dziękujemy". ©℗

(el)

Fot. Czytelnik

Komentarze

Beata M.
Czas zadbać o nauczycieli, to od nich zależy jakie będzie następne pokolenie,a to oznacza naszą przyszłość. Nasze dzisiejsze decyzje są dalekosiężne. Rząd zdaje się tego nie dostrzegać i w tym co „robi” z nauczycielami nie jest ani prawy ani sprawiedliwy. Ja staję Murem za nauczycielami swoim głosem i swoim wsparciem.
2019-04-27 22:34:12
Do... robert ( i ) asik
Bo tego "yadu i tej nie-nawisci" PO-wciskaliscie Nam az tyle przez 70 lat (1945-2015) ze teraz w ramach rewanzu - Wentylujamy to Wam s-PO-wrotem...!! Gdzie i o kredkowym PO-dgladzie Lewactwa i z Francji... na razie nie ws-po-mnimy ??
2019-04-11 12:19:42
robertasik
Oto katolicki kraj i jego mieszkancy ze slowami pelnymi jadu, nienawisci, niesparawiedliwosci i braku szacunku do drugiego czlowieka.Tego Was ewangelia, Matka Kosciol i Chrystus ucza oraz katecheci w szkolach???? Mam takie wrazenie, ze zapomnia sie ze nauczyciele w wiekszosci to kobiety wiec brak szacunku dla kobiety jako takiej i jako istoty, konkretnej osoby.Nauczyciel to moze pani w kolejce a moze Pani w tramwaju.Te komentarze to o krok od naplucia komus realnie w twarz bo plucie w komentarzach t standard.Smutno mi, ze panuje ow jezyk nienawisci.Nauczyciele to ludzie a nie jakas masa, to matki, zony czyjes corki. Pomysl zanim znow oplujesz
2019-04-11 10:56:55
A ciekawe...
Za jakim murem... Chinskim, Izraelskim czy Berlinskim ??? Chyba ze juz "na zapas"... i Meksykanskim ?
2019-04-10 22:26:53
brawo
Broniarz przegrał a uczniowie teraz mają wolne i zażywają różne z radością komponenty przysparzając lekarzom pracę.
2019-04-10 20:46:55
Młodzieżówka PO
Jesteśmy za
2019-04-10 19:14:27
Rodzic maturzystki
"Kochani" nauczyciele,odwalcie taki nr na maturach,obiecuje wam taki sam stres razy sto jaki będzie miała moja córa.
2019-04-10 17:46:57
Jarun
PiS (stary kawaler) myśli ekonomicznie. Lepiej mieć krowę i świnię w rodzinie niż nauczyciela. Z tymi nauczycielami tylko same kłopoty. Wypuść taką Zalewska, to tylko się szczerzy i wkurza innych...mądrzejszych nauczycieli, czyli 99% pedagogów. PS. Nauczyciele powinni domagać się jeszcze dodatek "szkodliwy", gdyż uczenie niektórych idiotów nie dość, że mija się z celem, to szkodzi zdrowiu uczącego.
2019-04-10 17:35:37
RT
Autor artykułu użył liczby mnogiej ponieważ podawał przykłady poparcia wyrażane nie tylko przez jednego rodzica. Bierze także odpowiedzialność za to w jaki sposób przedstawia fakty i jaki wydźwięk nadaje artykułowi tytułem. Komentarz natomiast pisze się we własnym imieniu, a jeżeli w imieniu jakiejś organizacji, partii czy stowarzyszenia, to powinien być podpisany jej imieniem.
2019-04-10 17:25:40
ADS
Mam czuć wdzięczność,że ktoś wykonuje swoją pracę?? Bo jakie mają podejście do tej pracy to widzę. A o wdzięczności to porozmawiaj z dziećmi i rodzicami z trzech szkół, w których egzaminy się nie odbyły.
2019-04-10 17:23:16
do ADS
Po prostu geniusz. Gdzie się chowałeś do tej pory? Naprawdę nie czujesz wdzięczności za uczenie Twoich dzieci?
2019-04-10 16:35:33
Autor
Jako jeden z 2 autorów przedstawiam zdanie moje oraz mojej koleżanki. Nie napisałem ,, Wszyscy uczniowie wspierają". Czytajcie między wierszami... Głupim narodem łatwo sterować, dlatego mamy nauczycieli.
2019-04-10 15:46:19
Rodzic
NIE POPIERAM STRAJKU W TAKIEJ FORMIE I W TERMINIE EGZAMINÓW. DZIECI ZAKŁADNIKAMI ROZGRYWEK POLITYCZNYCH. WSTYD.
2019-04-10 15:43:26
Rodzic
Jesteśmy z Wami.
2019-04-10 15:39:52
Komitet centralny
Uczniowie murem za nauczycielami. Nauczyciele odwzajemniają się tym samym.
2019-04-10 15:35:32
Autor
Nie zmaże tylko ewentualnie dopiszę. Nie wstydzę się. Nie żałuję bo nie ma czego
2019-04-10 15:34:08
Eh
Uczniowie tej szkoły wcale nie popierają nauczycieli. Wystarczy zapytac kogos więcej niż największego lizusa
2019-04-10 15:30:00
Beata B.
Pozdrawiam, popieram.
2019-04-10 15:21:21
Mielnik
Miał miał
2019-04-10 15:12:05
Do RT
No jak to... Przecież w bałwochwalczych artykułach wszędzie jest napisane,,Rodzice popierają,,,,uczniowie popierają,,można? można.Więc z pełną odpowiedzialnością piszę:Rodzice Nie Popierają!
2019-04-10 15:11:57
Metaniel
Dlaczego autor mówi za wszystkich uczniów moim zdaniem cała ta akcja nie ma sensu szczególnie gdy obok jest czarny penis
2019-04-10 15:09:10
Pies
Hał hał
2019-04-10 15:08:12
Eh
Wstyd to jest za ten wpis. Lepiej wracaj do szkoły szybko to zamazać zanim kazdy cie tu pozjada. Pozdrawiam
2019-04-10 15:06:55
Pośrednik
Nauka pisania jest ważna (Wiatam ,uczeniem) . ,,Autorze" napisu. Nie wiem , ale jeżeli jesteś autorem tego tekstu to czarny penis widziany w prawym górnym rogu jest także twoim malowidłem.
2019-04-10 14:54:23
Do autora napisu.
Nie męcz się już. Z okien na pewno cię biedni nauczyciele dostrzegli....
2019-04-10 14:47:10
RT
Do ADS proszę wypowiadać się we własnym imieniu a nie w imieniu wszystkich rodziców ósmoklasistów. Jestem rodzicem ósmoklasisty i POPIERAM strajk nauczycieli.
2019-04-10 14:41:32
Autor
Wiatam, chciałbym zauważyć że jako autor tego tekstu na chodniku przed SP10, jestem uczeniem!!! I to nie lizusowanie tylko wyraz wdzięczności za to ile dają nam nauczyciele. Ci którzy się tam użalają i drą się na ludzi w komentarzach - współczuję i proponuję zamianę pracy z nauczycielem na 72h. Współczuję że nie czujecie tej wdzięczności. Nie lizus - uczeń. Szanujcie ludzi jak im się to należy do diaska! Wstyd i hańba!
2019-04-10 14:34:20
ADS
Kurier Kłamie!!! NIE popieramy nauczycieli, my rodzice ósmoklasistów wam tego NIE zapomnimy!
2019-04-10 14:32:16
RT
Nauczyciele, całym sercem popieram Wasz strajk. Jako rodzic ósmoklasisty wiem, ile trudu włożyliście, by ten na kolanie utworzony, chory program zdążyć przerobić i jak najlepiej przygotować dzieciaki do egzaminu. Za tak odpowiedzialną pracę należy się godne wynagrodzenie. Za organizacje egzaminu nie Wy jesteście odpowiedzialni tylko rząd, OKE i dyrektorzy szkół. Rząd nie zrobił nic, poza szybko skleconym rozporządzeniem, zmniejszającym liczbę osób w komisjach i zmieniającym wymogi względem egzaminatorów. Pieniądze, nasze z podatków, rozdaje na lewo i prawo szerokim strumieniem m.in. do kieszeni pewnego redemptorysty.... To dzięki wspólnemu wysiłkowi dyrektorów szkół, samorządôw i pedagogów udało się, dla dobra dzieci, dzisiejsze, gimnazjalne egzaminy rozpocząć. Ciekawe, kto będzie sprawdzał prace egzaminacyjne, bo tu chyba łapanka ministerialna nie jest możliwa. Czasy, w których „ciemny lud wszystkie wypowiadane bzdury kupi” mam nadzieję już minął.
2019-04-10 14:04:14
Rarog
Młodzieżówka PO się wykazała ;)
2019-04-10 13:55:53
Orany
Jedna osoba wystarczy, żeby coś takiego napisać. Jeden lizus. Przejdźcie się po wszystkich szkołach wypytać wszystkich uczniów. Nie tylko lizusów. Nie wiem, czy będę miał egzaminy, czy nie. W wakacje będą w telewizji ogłaszać, że odpoczynek/praca przerwane i trzeba wracać na drugi koniec Polski na dwie godziny pisania? Co z tymi nauczycielami, którzy oceniając prace nawet ich nie czytają, nie potrafią powiedzieć, czemu identyczne odpowiedzi mają różną punktację tylko udają głupich i wyzywają mnie od gówniarzy? Co z tymi, którzy wrzucają czwartą pracę klasową wbrew obowiązującym regułom pod przymkniętym okiem dyrekcji? Oni też będą mieli podwyżki? Co z nauczycielami nie potrafiącymi wyciągnąć matur na przyzwoity poziom? Oni też się przepracowują? Dajcie im te pieniądze, ale zacznijcie od nich wymagać! Gdzie wyniki? Jesteśmy narodem idiotów? Czy może nauczyciele w szkołach nie spełniają zadania?
2019-04-10 13:54:56
uczniowie
Popieramy Was kochni belfrzy ! Pozdro z parku , łoimy browar za Wasz sukces !
2019-04-10 13:33:15
Właśnie takiego tępactwa uczą rewolucyjni nauczyciele.
jj
2019-04-10 13:28:54
Zako
Całe szczęście, że dzieci i młodzieży nie uczą Ci, którzy się tutaj (poniżej) wypowiedzieli. Dzieci i młodzież szkolna ma prawo do własnego zdania w sprawie strajku. I okazuje się, że szanuje nauczycieli i ich pracę, odwrotnie do aktualnego rządu PIS+.
2019-04-10 13:14:18
Aro
Kurier Szczeciński to Service propagandy niemieckiej. To w waszym stylu wciągać dzieci do polityki. Ten strajk ma nie tylko podłoże ekonomiczne. Nauczycieli wykorzystano jako narzędzie do walki politycznej.
2019-04-10 13:06:22
cc
kurierek tuba kodziarskiej propagandy!!!
2019-04-10 12:53:36
obserwator
przeciez to sami pseudo nauczyciele napisali. obiboki
2019-04-10 12:45:55
AGA
A zrzutki na prezenty dla ukochanej pani jeszcze tam organizują ukochane uczennice i ich mamy?
2019-04-10 12:39:02
koko
Po Kurierze, jedynej polskiej gazecie codziennej, nie oczekiwałem tak beznadziejnej i bezczelnej propagandy. Ręce opadają. Ciekawe, jaką jeszcze kodziarską bzdurę wypuścicie....
2019-04-10 12:06:43
Grafolog
To nie jest pismo i tresc ucznia pozdrawiam nauczycieli
2019-04-10 12:02:45
Olek
Murem za wolne! Huraaaa!
2019-04-10 12:00:19
kosecki
Nie ma lepszego dowodu na niski poziom nauczania i mizerie nauczycieli.Mniej ucza ale za to ogłupiaja.W Paryzu po mordestwie przechodnia kredkami maluje sie napisy solidarnosciowe na chodnikach Bardziej działa na wyobraznie Szwarceneger w postaci pracownika przedszkola gdy nauczył maluchów samoobrony.Ale polski nauczyciel nie dorasta do piet Szwarcenegerowi
2019-04-10 11:54:37
Gość
A dlaczego nie mają być murem za.....?Zafundowali im niepublikowane wakacje.
2019-04-10 11:40:33
ciekawe
Jak PO-PSL likwidował ponad 1000 szkół, wyrzucał na bruk ponad 40000 nauczycieli, zamrażał nauczycielom pensje na 4 lata i podnosił wiek emerytalny nauczycielom to jakoś ZNP, pan Broniarz i nauczyciele nie strajkowali!!
2019-04-10 11:33:35
KM.
Nauczycielki znają nazwiska tych oddanych im uczniów?
2019-04-10 11:32:10