piątek, 16 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy

Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy

Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy
Data publikacji: 2018-11-09 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-11 08:59
Wywietleń: 639 360366

To była wyjątkowa odsłona Krokusowej Rewolucji. Została ona połączona z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. Wszyscy uczniowie wspólnie z seniorami ze Stowarzyszenia "Razem Łatwiej" posadzili tysiąc kwiatowych cebul oraz 10 drzew symbolizujących okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości.

W piątek uczniowie zebrali się na boisku szkolnym. Czekały już na nich krokusy, młode graby oraz grusze. Sylwiusz Mołodecki przeprowadził krótką lekcję z prawidłowego sadzenia cebul, po której uczniowie zabrali się do pracy.

- Mieliśmy pomysł posadzenia stu drzew w związku z obchodami, jednak nie było to możliwe i zdecydowaliśmy się na dziesięć drzew, po jednym dla każdej klasy - mówi Maciej Grenda, dyrektor liceum. - Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy Radę Osiedla Pomorzany oraz Stowarzyszenie "Razem Łatwiej".

To drugie współpracuje z liceum od dwóch lat. Jego głównym celem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej a także starszym i samotnym.

- Bardzo się cieszymy z tego, że zostaliśmy zaproszeni do wspólnego świętowania z uczniami - mówi Jolanta Stefanowicz, prezes Stowarzyszenia "Razem Łatwiej". - Na początku wzięliśmy udział w prelekcji na temat postaci i działalności Ignacego Paderewskiego, a teraz zabieramy się do sadzenia drzew i krokusów. To niesamowite dla nas przeżycie i cieszymy się, że możemy wziąć udział w tej akcji.

Prelekcje dla seniorów przeprowadziła Ludmiła Kopycińska - znana szczecińska przewodniczka. - Ta szkoła jest naprawdę niezwykła. Bardzo się cieszę, że liceum postanowiło nawiązać współpracę z seniorami, którzy są ciekawi świata i aktywni - mówi. - Kiedyś organizowałam dla stowarzyszenia wycieczkę po Starym Mieście. Proszę mi uwierzyć jakie było moje zdziwienie, gdy na spotkanie przyszli licealiści i razem udaliśmy się na zwiedzanie.

Po zakończonej pracy dla seniorów przygotowana została niespodzianka. Otrzymali cebulki, które wiosną rozkwitną żółtymi oraz białymi krokusami. Obdarowani ucieszyli się i hucznie zapowiedzieli, że na pewno posadzą je w swoich okolicach.

Z okazji obchodów uczniowie przygotowali również listy w butelce, które zakopali przy swoich drzewach. Zapisali w nich swoje imiona, nazwiska oraz rok urodzenia. - Mam nadzieję, że ktoś za sto lat odkopie te butelki i zobaczy efekty naszej pracy - mówi dyrektor liceum.

- Naprawdę nie spodziewałem się, że ta odsłona Krokusowej Rewolucji zostanie zrobiona z takim rozmachem - śmieje się Sylwiusz Mołodecki. - Cieszę się, że młodzież z taką werwą zabrała się do pracy i że towarzyszą jej seniorzy.

Liceum dołączyło również do akcji "Rekord dla Niepodległej", zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. O godz. 11:11 uczniowie odśpiewali hymn Polski.

XVI Liceum Ogólnokształcące wzięło już trzeci raz udział w Krokusowej Rewolucji. Wcześniej posadzili cebule w Ogrodzie Różanym oraz na szczecińskich bulwarach.

Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń przekazało liceum pół tysiąca cebul szafrana w ramach Inicjatywy Lokalnej. Drugie tyle dołożyła firma Zielone Ogrody. Teraz licealiści będą wyczekiwać wiosny, aby ujrzeć efekty swojej pracy.

Tekst i fot. Karolina Nawrocka

Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy Uczniowie wspólnie z seniorami sadzili krokusy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy