wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy

Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy [GALERIA]

Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy
Data publikacji: 2018-08-08 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:17
Wywietleń: 2997 342230

Bezdeszczowa aura sprzyja drogowcom, ale niekoniecznie już ekstremalne temperatury. Tego lata, kiedy już przed godz. 9 temperatura regularnie przekracza po 25-28 stopni Celsjusza, a w południa w słońcu szybuje powyżej czterdziestu, kiedy przy braku jakiegokolwiek nawet wysiłku pot zaczyna zalewać czoło, jakąkolwiek pracę fizyczną w takim skwarze można by już uznać za heroizm.

Dlatego wiele robót przy wykopach, przy wylewaniu podbudów dróg i nawierzchni z asfaltu, drogowcy wykonują teraz tylko właśnie od świtu do wczesnego przedpołudnia.

Plac największej aktualnie drogowej przebudowy ul. Arkońskiej w szczecinie od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego i ul. Władysława Szafera po pętlę Las Arkoński nie jest wyjątkiem.

Tak jest w przypadku osadzania zmontowanych z szyn już odcinków nowego torowiska najpierw w 30-centymetrowej warstwie betonowej podbudowy, a następnie wylewania betonu w międzytorza nowej trasy tramwajowej. Poza tym, przy obecnych realiach pogodowych, zaraz po wylaniu warstwy betonu w dane miejsce nasuwana jest mata chroniącą go przed bezpośrednim działaniem palących promieni słonecznych, a każdego ranka regularnie beton dodatkowo jest zraszany wodą z cysterny, by nie wysychał za szybko. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy

Komentarze

Wilq
Polska dziwny kraj skoro z gory wiadomo jaka bedzie pogoda i zar z nieba lal to czemu nie przeniesc prac na pore nocna gdzie temperatury sa nizsze ale z drugiej strony w przypadku pizniejszych awarii czy usterek bedzie wytlumaczenie juz pewne takie byly warunki pracy i taki skutek.
2018-08-09 23:47:12
Jojo
Ale ludzie jesteście naiwni, ktoś, coś usłyszał, przeczytał i pisze brednie. Firma X osadza energopol o upadłość, bo nie zapłacił jej faktury ( którą energopol uważa za bezzasadną). To tak jak by sąsiad nagle złożył zawiadomienie do prokuratury, że jesteś mordercą, a Ty nic nie zrobiłeś. Proste sprawę trzeba wyjaśnić bo to pomówienie. Tak samo w przypadku energopolu - trzeba wyjaśnić. Mimo, że ta firma jest znana z torowiska z Gdańskiej.
2018-08-08 23:14:13
@tymczasem....
A co ma Energopol do tego artykulu? Energopol to przekrety. Tu buduje Eurovia Polska
2018-08-08 21:33:01
tymczasem....
"Jest wniosek o upadłość Energopolu-Szczecin. Co z tunelem w Świnoujściu?Jest wniosek o upadłość Energopolu-Szczecin. Co z tunelem w Świnoujściu? Żródło:https://www.wnp.pl/wiadomosci/328325.html
2018-08-08 18:49:08
Seweryn
Wspolczuje Panom. Moze glowny wykonawca moglby zasponsorowac bilet na Arkonke w przerwie.
2018-08-08 18:00:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie