środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Uniwersytet Szczeciński przedstawił nowości

Uniwersytet Szczeciński przedstawił nowości

Uniwersytet Szczeciński przedstawił nowości
Data publikacji: 2018-06-12 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Wywietleń: 1724 332619

Uniwersytet Szczeciński rozpoczął nabór i zaproponował cztery nowe kierunki na studiach pierwszego stopnia: pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z rozszerzoną edukacją artystyczną, informatykę w biznesie, gospodarkę regionów nadmorskich oraz zarządzenie eventami sportowymi i turystycznymi. Do tego dochodzą dwa nowe kierunki na studiach drugiego stopnia: logistyka - studia inżynierskie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz ochrona środowiska przyrodniczego - studia inżynierskie na Wydziale Biologii.

- US również istniejące kierunki wzbogacił o nowe możliwości, o nową ofertę zajęć - powiedział prof. Jacek Styszyński, prorektor ds. kształcenia. - To możliwe dzięki projektowi "Uniwersytet 2.0. - Strefa Kariery", na który otrzymaliśmy ok. 15 milionów. Ten projekt pozwolił nam także uatrakcyjnić ofertę nowych kierunków o dodatkowe elementy. Te nowe kierunki są międzywydziałowe. Na studiach trzeciego stopnia pojawia się propozycja międzynarodowych studiów doktoranckich przygotowana przez Wydział Matematyczno-Fizyczny i dotyczy studiów w dyscyplinie matematyka i fizyka. Bardzo ciekawa propozycja. W ramach tych studiów przewidziana jest wymiana pracowników naukowych. Studia mają być prowadzone przez nasz wydział, ale również przez instytucje naukowe z Berlina, Drezna, Sztokholmu, Oslo.

Prof. Małgorzata Porada - Rochoń z Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług przekonywała, że utworzenie kierunku gospodarka regionów nadmorskich wynikało z "wsłuchania się w trendy rynkowe i oczekiwania rynku pracy". Jako studia interdyscyplinarne będą one realizowane przez cztery wydziały - WZiEU a także Wydział Prawa i Administracji, Wydział Humanistyczny i Wydział Biologii.

- W ramach tego kierunku mamy do zaoferowania cztery specjalności - dodawała uczona. - Są to: transport i energetyka morska, środowiskowe uwarunkowania procesu inwestycyjnego i zarządzania środowiskiem wodnym, bezpieczeństwo społeczności lokalnych i regionalnych oraz prawo, administracja i finanse gospodarki regionów nadmorskich. Mamy nadzieję, że absolwent znajdzie pracę w podmiotach gospodarczych związanych z gospodarką morską.

Prof. Maciej Witek z Instytutu Filozofii opowiadał o interdyscyplinarnych studiach zaawansowanych - czyli projekcie, który ma umożliwić studentom studiującym równolegle dwa kierunki na drugim stopniu realizację indywidualnego projektu badawczego.

- To działanie, do którego będziemy zapraszać absolwentów studiów pierwszego stopnia - mówił. - Rocznie chcemy przyjmować 20 studentów. To studia zaawansowane, ponieważ podstawową formą kształcenia będzie zaangażowanie studenta w projekt badawczy. Będą to studia interdyscyplinarne, ponieważ ten projekt będzie wymagał połączenia perspektyw, wiedzy, metod dwóch dyscyplin. Stąd też każdy uczestnik będzie miał dwóch tutorów. Przygotowaliśmy listę rekomendowanych tutorów, na której znaleźli się ci pracownicy naszej uczelni, którzy mają doświadczenie w kierowaniu projektami badawczymi, projektami finansowanymi ze źródeł zewnętrznych.

Na maturzystów chcących studiować na US czekają 82 kierunki. Na studiach stacjonarnych jest ponad siedem i pół tysiąca miejsc, najwięcej na studiach pierwszego stopnia.©℗

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

:/
15 mln pójdzie się czesać....
2018-06-13 00:33:37
Szczecinianin
patrzę na wpisy poniżej i jestem zszokowany, ile żółci w ludziach siedzi... wszystko im przeszkadza, nawet uniwersytet w Szczecinie...
2018-06-12 18:06:27
Marek
-Uniwersytet Szczeciński rozpoczął nabór na kierunek zarządzenie eventami sportowymi i turystycznymi. Ludzie z Uniwersytetu opanujcie się ! W języku polskim nie ma słowa "event". Są słowa WYDARZENIE, IMPREZA...
2018-06-12 17:19:56
Jarun
Nowe kierunki:"z rozszerzoną edukacją artystyczną, informatykę w biznesie, gospodarkę regionów nadmorskich oraz zarządzenie eventami sportowymi i turystycznymi. " To mógł wymyślić tylko US...niedzielna szkółka pajacowania i naciągania. Małpiszony ubrali się w togi i "myślom", że ich ktoś poważnie traktuje. Oczywiście ci idiocie przyznawali sobie Nagrodę Nobla. Naprawdę trzeba mieć...Jobla. Zostały do zagospodarowania dwa kierunki: łopatlogia i kapciologia.
2018-06-12 16:14:31
czytelnik
Tonący brzydko się chwyta
2018-06-12 14:52:52
Kosa
Zaraz pęknę ze śmiechu, inżynier po uniwersytecie.
2018-06-12 14:20:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie