sobota, 17 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Uwaga, bo śmieciarka przyjedzie!

Uwaga, bo śmieciarka przyjedzie!

Uwaga, bo śmieciarka przyjedzie!
Data publikacji: 2018-07-12 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 18:44
Wywietleń: 1141 337874

Od poniedziałku (9 lipca) - u zbiegu al. Niepodległości i pl. Żołnierza Polskiego - zalegają gabaryty, skutecznie ograniczając przejście pieszym. Czy to z powodu meblującego się po sąsiedzku lokalu? Czy ktoś po prostu porzucił meble licząc, że społeczność „uwaga, śmieciarka jedzie - Szczecin" pomoże mu rozwiązać problem z upłynnieniem niechcianych przedmiotów?

Tego nie wiemy, ale mamy nadzieję, że straż miejska wie. Bo przecież nie jest tylko od ścigania staruszek zajmujących kawałek chodnika pod sprzedaż bukietów polnych kwiatów. Wszak i tym razem chodzi o zajęcie tzw. pasa drogowego. I tym razem o opłatę na rzecz ZDiTM, czyli miasta.

Skoro chodzi nie o zawalidrogę chodnika np. przy ul. Kurzej, pod lasem. Ale o bezpieczeństwo pieszych przy jednym z newralgicznych - o dużym natężeniu ruchu - punktów w centrum miasta. Dlatego rzecz nie mogła umknąć uwadze miejskich służb. Przynajmniej: nie powinna!

Tekst i fot. (an)

Komentarze

Jagiellońska
Dlaczego na Jagiellońskiej powstały dzikie ogródki przed lokalami na miejscach do parkowania to też zajęcie pasa drogowego.
2018-07-12 17:50:13
Dlaczego mimo iż płacimy więcej
za śmieci niż mieszkańcy krajów Europy Zachodniej to nie można u nas zrobić tzw wystawki? - w kraju w którym mieszkałem do niedawna za 235 Euro rocznie miałem możliwość wystawienia z darmowym odbiorem 2 m3 gabarytów (bez wliczania białego AGD).
2018-07-12 15:18:50
dlaczego Kurza
Czy Pani redaktor proponuje Kurzą bo tam jest ok?
2018-07-12 13:44:40
beeee
"Bo przecież nie jest tylko od ścigania staruszek zajmujących kawałek chodnika pod sprzedaż bukietów polnych kwiatów. Wszak i tym razem chodzi o zajęcie tzw. pasa drogowego. I tym razem o opłatę na rzecz ZDiTM, czyli miasta. Skoro chodzi nie o zawalidrogę chodnika np. przy ul. Kurzej, pod lasem. Ale o bezpieczeństwo pieszych przy jednym z newralgicznych - o dużym natężeniu ruchu - punktów w centrum miasta. Dlatego rzecz nie mogła umknąć uwadze miejskich służb." Straż Miejska jeśli ma działać tak jak teraz, powinna być zlikwidowana. Nie zmienia to faktu, że autor/autorka zacytowanego tekstu po prostu ośmieszył się pokazując niedojrzałość zawodową i całkowitą nieznajomość tematu. Zapraszam na Rondo Giedroycia zobaczyć czy Straż Miejska podejmuje jakiekolwiek kroki zmierzające do likwidacji nielegalnego targowiska tzw Czeczenii. Zdewastowany teren, handel przedmiotami wygrzebanymi ze śmietnika. Czasem nawet pojawia się dziadek sprzedający wędliny. Brrrr.Staż Miejska nie ściga babć sprzedających bukiety polnych kwiatów (jak to poetycko napisał autor artykułu, lecz zajmuje się zarabianiem pieniędzy dla gminy Szczecin
2018-07-12 11:29:06
Wandale! Ignoranci! Xenofoby! Zaścianek! Nie widzicie, że to PERFORMANS - DZIEŁO SZTUKI WYZWOLONEJ
następne po Filharmonii, Kostnicy Miejskiej, Frydze, Alei Bezkwiatowej. Żałośni, ślepi na NOWE.
2018-07-12 11:14:40
spejson
zastępca dyrektora ZDiTM ma powiązania w firmie reklamowej, dlatego tyle reklam firmy stroer
2018-07-12 10:33:50
Stefan
Jeszcze ta cholerna reklama, która utrudnia przejście, co za urzędas zezwolił na postawienie w takim miejscu takie coś firmy stroer. Pewnie ten urzędas ma powiązania w firmie reklamowej, innej możliwości nie ma... chyba że jak podpisywał zgodę to był pod wpływem.
2018-07-12 09:57:03