środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Walka ze skutkami orkanu

Walka ze skutkami orkanu

Walka ze skutkami orkanu
Data publikacji: 2017-10-29 18:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
Wywietleń: 2318 298850

Nad Polskę nadciągnęła kolejna niszczycielska siła. Tym razem orkan, który nazwano Grzegorz, zaatakował niemalże całą Polskę. Około 400 razy od północy w niedzielę (29 października) interweniowali zachodniopomorscy strażacy przy zdarzeniach związanych z silnym wiatrem. W regionie na skutek awarii energetycznych bez prądu pozostaje ponad 7 tys. odbiorców.

Strażacy od północy interweniowali w regionie około 400 razy - wynika z informacji przekazanych w niedzielę przez dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie. Wezwania w większości dotyczą połamanych i powalonych drzew, a także uszkodzeń dachów. Strażacy poinformowali także, że cały czas napływają do nich zgłoszenia związane z silnym wiatrem.

Po południu bez prądu w województwie pozostawało nieco ponad 7,3 tys. odbiorców - poinformował Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Najwięcej odbiorców bez prądu było w tzw. szczecińskiej części województwa blisko 5,4 tys. Z kolei w części koszalińskiej bez prądu pozostawało 2 tys. odbiorców.

W sześciu województwach bez zasilania pozostaje 35 tys. odbiorców Energi Operatora. Przewidywane jest przywrócenie zasilania na całym obszarze do końca dnia. Huraganowe podmuchy wiatru doprowadziły do uszkodzenia sieci średniego i niskiego napięcia. Według raportu z godziny 15 bez dostępu do energii elektrycznej pozostawało 35 tys. odbiorców, w tym ponad 4 tys. w woj. zachodniopomorskim.

W związku trudnymi warunkami pogodowymi śmierć poniosła na Pomorzu Zachodnim jedna osoba. To kierowca samochodu, który w niedzielę przed godz. 5 rano zginął w miejscowości Siemidarżno (pow. gryficki). Pojazd, którym kierował wjechał na powalony konar.

Wichura uszkodziła także rurociąg służący do opomiarowania zbiornika w terminalu LNG w nadmorskim Świnoujściu.

* * *

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie informuje, że do poniedziałku rano w pasie nadmorskim może wiać wiatr o średniej prędkości od 35 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 85 kilometrów na godzinę.

(pap, p)

Na zdjęciu: Usuwanie połamanych drzew z torowiska, po wichurze w Świnoujściu.

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie