poniedziałek, 15 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wielki pożar na prawobrzeżu

Wielki pożar na prawobrzeżu [FILM] (akt. 3)

Wielki pożar na prawobrzeżu
Data publikacji: 2018-09-20 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-22 14:42
Wywietleń: 8522 352203

Po południu na ul. Pomorskiej na prawobrzeżu w Szczecinie wybuchł groźnie wyglądający pożar. Kłęby gęstego czarnego dymu biły tak wysoko w powietrze, że były widoczne nawet ze śródmieścia. Do akcji ruszyła straż pożarna. Ulica Pomorska została zamknięta.

Na miejscu pali się przede wszystkim plastik. Dyżurny straży pożarnej po g. 17 powiedział nam, że gaszenie ognia trwa i trwać może jeszcze długo i że straż zaangażowała wiele sił w tę interwencję. Na miejscu jest ponad 30 zastępów strażaków.

Nie ma informacji, żeby w pożarze ktoś ucierpiał. Internauci piszą, że nie jest to pierwszy pożar w tym miejscu.

- Pożar wygenerował okropny smród. Wyczuwalny nie tylko w dzielnicach prawobrzeża. Odór czuć także - jak informują internauci - m.in. na Niebuszewie, a także na przykład na al. Wyzwolenia, na ul. Komuny Paryskiej.

Policja apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach i pozamykanie wszystkich okien.

(as)

Fot. Facebook/Suszą!Szczecin

Komentarze

trohan
poznaniak-to wyjedź ze Szczecina jak ci nie pasi. Nikt po tobie płakać nie będzie wnuczku szabrownika.
2018-09-22 14:27:07
Pablos
No ale nikt tu poznaniaków nie zaprasza, więc możesz jechać do siebie wdychać "świeże" powietrze, którym nawet bez pożarów się nie da oddychać :-) http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/uwaga-smog-lepiej-nie-wychodzcie-dzis-z-domu-w-poznaniu-i,4557704,artgal,t,id,tm.html
2018-09-21 15:27:21
poznaniak
znowu Szczecin na ustach całej Polski, we wszystkich mediach. ładnie się bawicie. Same afery w Waszymi mieście.Bałagan , brak nadzoru nad miastem . Patologia.Nie ma czym oddychać.
2018-09-21 13:01:32
Pablos
Aż ciśnie się na usta pytanie: a gdzie w tej chwili przebywa prezes i zarząd/kierownictwo firmy? Bo jeśli akurat "przypadkiem" są na wczasach na drugim końcu Polski lub zagranicą, to tylko prokurator może ich z tego rozliczyć. Chyba że solidarnie z resztą szczecinian wdychają ten smród i trujące związki, wtedy może to być wypadek.
2018-09-21 09:07:33
do 23:08:18 Tak "sromotnik bezwstydny" to z dawien dawna szczeciński śmieć.
Wielu wie kto to (kim) jest.
2018-09-21 08:23:34
?
W Mierzynie od lat smrodzi "Mabo" w dzień i w nocy. "Utylizują" odpady (kable?). Obok firmy są domy mieszkalne, ale to im nie przeszkadza. Gęsty dym rozchodzi się po całej okolicy, przy zamkniętych oknach wnika do domu przez otwory wnetylacyjne. Poza tym podobno są jakieś kurniki, które co jakiś czas są "wietrzone" i chyba też odbywa się "utylizacja". Co na to "władze" Mierzyna? Czy tego u nich nie czuć?
2018-09-21 07:44:03
A jak byly...
FAJERWERKI na Walach Chrobrego... to Nie bylo "Zanieczyszczania PO-wietrza" i wtedy siedzielisci cicho jak Mietek i Zdzicho !! I wowczas Nie wolaliscie i Nie pytaliscie o Ekologow - czyli zdublowana Moralnosc !!
2018-09-21 00:33:39
re: sromotnik bezwstydny
napisz śmieciu jakiej jesteś narodowości i wyznania. Wtedy i tobie bedzi można pocisną podobne żarciki.
2018-09-20 23:08:18
smród os.Zawadzkiego
silny smród na osiedle doszedł około 21.30, co na to straż miejska? oni lubią łapać za czarny dym z komina w domku ale widać że tam nie dają rady!
2018-09-20 23:02:37
nadzór
Gdzie służby, sanepidy, CIA i FBI z naszego podwórka? Gzie nasze ustawy i rozporządzenia? Teoretyczne państwo!
2018-09-20 22:51:21
Znajduje się zabójców sprzed 20 i więcej lat. A sprawców tego i POdobnych pożarów nie można ??
.
2018-09-20 22:41:47
Szcz.
Zawadzkiego zadymione, wygłada ja pokryte mgłą.
2018-09-20 22:38:40
Wybieraliscie posłow to ich męczcie
by wprowadzić prawo która będzie obciążać tego który zarządza składowiskiem kosztami środowiskowymi takich pożarów na tyle wysokimi że pożary się skończą bo bardziej będzie się opłacać utylizacja legalna - zabezpieczenie przed pożarami stanie się biznesową koniecznością dla tych którzy zarządzają składowiskami (będą i kamery, i pracownicy ochrony, i ogrodzenia i instalacje ppoż) - koniec z truciem jest w zasięgu reki.
2018-09-20 22:32:19
koko
na Pogodnie smrod
2018-09-20 22:29:41
politycy
Jeżeli to nie był wypadek, tylko celowe działanie, a wy chcecie służyć mieszkańcom, macie okazję się wykazać. Do roboty.
2018-09-20 22:22:50
abc
Dzięki oszczędnościom poczynionym na utylizacji tych śmieci, będzie na nowego Bentleya dla prezesa Toma.
2018-09-20 21:59:20
Ja
Osiedle Arkońskie zasmrodzone :)
2018-09-20 21:57:21
Ryba
Całe Warszewo zadymione. Jaki to będzie miało wpływ na nasze zdrowie???
2018-09-20 21:47:49
Ada
Kto zapłaci odszkodowanie za trucie nas? Nie da się wysiedzieć w domu!
2018-09-20 21:43:59
czytelnik
Może WIOŚ wziąłby się w końcu do roboty i coś zrobił z firmą TOM. To kolejny przypadek w ciągu ostatnich lat, gdzie palą się tam plastiki z rozbieranych lodówek. Przypadek - nie sądzę. Myślę, że Pan Zandecki (właściciel) znalazł sobie sposób na tanią utylizację śmieci - kosztem naszego zdrowia.
2018-09-20 21:43:34
Toksyczny Szczecin
W powietrzu jest cała tablica Mendelejewa, chyba smród jest tu najmniej ważny.
2018-09-20 21:43:04
tobago
Właśnie, takie pożary co dwa lata to w Dąbiu norma. Kogo trzeba złapać za jaja, żeby zrobił z tym porządek? Kto bierze łapówy za przymykanie oczu na te podpalenia?
2018-09-20 21:42:20
trohan
Sromotnik-bezwstydny-paranoik widzi we wszystkim winę kościoła, jak w Seksmisji :"...koklusz i trzęsienie ziemi, to też nasza wina-mówi Max". Lecz się czubie.
2018-09-20 21:36:47
Belgijska
Belgijska też zadymiona.Okna zamknięte i tak smród spalonego plastyk u w domu! Gdzie jest prezydent??? KTO ZA TO ODPOWIE????
2018-09-20 21:34:27
ala66
Ulica Pomorksa została zamknięta :) Proszę, przeczytaj przed publikacją.
2018-09-20 21:22:55
Gość.
Na Warcisława smród palonego plastiku. Zamykajcie okna.
2018-09-20 21:19:31
Śmierdzi już na ul. Ludowej
Od 30 minut natęża się swąd spalonego plastiku na osiedlach powyżej ul. Ludowej. Zamykajcie okna.
2018-09-20 21:05:53
jaki taki
http://smog.seseva.pl
2018-09-20 21:05:13
załamany
Chyba zmienił się wiatr. Na Duńskiej śmierdzi jak diabli.
2018-09-20 21:01:31
Smród
Dzielnice północne na lewobrzeżu zadymione , smród nie do wytrzymania!!!
2018-09-20 20:29:51
jaki taki
Poziom pyłów zawieszonych dla Dąbia o godz.19.30 (o.5km od pożaru,przy Pomniku Żołnierza) PM2.5=540% PMK10=304%
2018-09-20 19:42:25
SromotnikBezwstydny
Taki "pożar" w Dąbiu "wybucha co 1,5-2lata... Żaden prokurator tym się nie zainteresował.... widocznie spółłka odpadowa ma korzeniastych "udziałowców"... To jest polska,parafialno-katolicka forma "utylizacji" nadmiernych odpadów...sprowadzonych katolickiBóg wie skąd!!!
2018-09-20 19:24:44
A mnie nie pozwalają spalić w ogródku kilku gałęzi.
.
2018-09-20 18:35:32
ty
pali się już 2 godziny pytam czy to truje? Gdzie Ekolodzy?
2018-09-20 18:20:17
on
To jakieś jaja palą się coraz lepiej Kto chroni Tomka? Gdzie "Ekolodzy????
2018-09-20 18:16:25
pożarek
oooo.... to ja uciekam bo u mnie w goleniowie zadymiło.
2018-09-20 18:04:36
on
czy ja mam już uciekać? Tomek się jara kolejny raz? Co z emisją do powietrza? Czy to trujący opad?
2018-09-20 17:34:41
ja
składowali lodówki ile wlezie aż się płot uginał i jak to w takim stosie bywa gorąco i się sfajczyło, ewidentna wina zakładu nie polewali tego wodą
2018-09-20 17:34:28
dzik
Doczekaliśmy się w Szczecinie "mafii śmieciowej". Panie i panowie prokuratorzy do dzieła. To już drugi w przeciągu kilku lat pożar tego samego w firmie Tom. Brak nadzoru, bałagan czy celowe podpalenie. Mieszkam na Pomorskiej. Kłęby czarnego trującego dymu, otwarty ogień. Całe szczęście że wiatr mamy wschodni, gdy był zachodni całe prawobrzeże było by w czarnych oparach dymu. boże chroń Polskę przed takimi "firemkami" jak TOM!!!!!!!!!! MariuszDziendzik
2018-09-20 17:34:17
on
czy ja mam już uciekać? Tomek się jara kolejny raz? Co z emisją do powietrza? Czy to trujący opad?
2018-09-20 17:34:15
on
czy ja mam już uciekać? Tomek się jara kolejny raz? Co z emisją do powietrza? Czy to trujący opad?
2018-09-20 17:32:57
świadomy podatnik
Właśnie za zorganizowanie składowiska toksycznych odpadów - i zmowę milczenie decydentów wszelkich opcji -jest rzeczą konieczną dokonać zmiany wszystkich dotychczas funkcjonujących radnych .Nikt dotąd żyjąych za nasze podatków pieniądze nie powinien zostać wybrany!!!Wreszczie trze ba przerwac system klikowo-mafijny.
2018-09-20 17:23:52
Szykują teren POd zabudowę.
.
2018-09-20 17:19:26
ryś
Jaki pożar? To kolejna okresowa utylizacja szkodliwych odpadów.
2018-09-20 17:05:03