niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wjazd (wkrótce) zakazany

Wjazd (wkrótce) zakazany

Wjazd (wkrótce) zakazany
Data publikacji: 2018-10-30 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Wywietleń: 1261 358813

Wtorek (30 października) jest ostatnim dniem, w którym cmentarne bramy jeszcze będą otwarte dla wjeżdżających samochodami. Na dodatek - jak informuje administracja nekropolii - tracą ważność karnety. Wjazd na Cmentarz Centralny będzie możliwy wyłącznie na bilet jednorazowy.

Można go nabyć (koszt 45 zł) w administracji cmentarza. Można też go kupić przez Internet. Administrujący największą szczecińską nekropolią Zakład Usług Komunalnych podpowiada, jak to zrobić:

"Wchodzimy na aplikację Mobilna Karta Miejska Szczecin i logujemy się za pomocą ustalonego przez nas wcześniej kodu PIN. Gdy już jesteśmy „klikamy” zakładkę „ZAKUP biletu”. Dostajemy się do środka i wciskamy „WJAZD na Cmentarz Centralny”, gdzie wybieramy dostępne bilety. Najczęściej mieszkańcy Szczecina korzystają z opcji „Wjazd samochodu osobowego niezwiązanego z pogrzebem”, klikamy i przechodzimy do płatności. Można zapłacić kartą lub przelewem. Wybieramy interesującą nas opcję i mamy już bilet.

Bilet po zakupie znajduje się w zakładce „Moje Bilety”. Aby go aktywować należy kliknąć „aktywuj”, a następnie wpisać numer rejestracyjny samochodu, który skorzysta z wjazdówki. Gdy to zrobimy mamy 3 godziny na wjazd na Cmentarz Centralny. Bilet możemy kupić jednak wcześniej. Należy bezwzględnie pamiętać o konieczności aktywacji i wspomnianych 3 godzinach. W innym przypadku bilet przepadnie.

W momencie wjazdu na cmentarz należy okazać zakupiony bilet pracownikowi ochrony. By to zrobić wchodzimy w zakładkę Kontrola Biletów i dajemy do zeskanowania istniejący kod".

Uwaga: zakaz wjazdu nie dotyczy pojazdów biorących udział w ceremoniach pogrzebowych, tj. autokaru, samochodu osoby odprawiającej ceremonię pogrzebową oraz pięciu kolejnych, uczestniczących w kondukcie pogrzebowym.

(Oprac. an)

Na zdjęciu: Przy cmentarzu zaczynają tworzyć się korki, bo mnóstwo osób na ostatnią chwilę próbuje dostać się samochodem jak najbliżej grobów najbliższych. Lepiej więc skorzystać z komunikacji miejskiej, która w rejon największej szczecińskiej nekropolii dojeżdża niemal co chwilę, z częstotliwością co 3-4 minuty.

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Wjazd (wkrótce) zakazany Wjazd (wkrótce) zakazany Wjazd (wkrótce) zakazany Wjazd (wkrótce) zakazany Wjazd (wkrótce) zakazany Wjazd (wkrótce) zakazany

Komentarze

krzyś
ale jak to janusz z grażyną nie wjadą na cmentarz żeby znicz przy grobie ciotki haliny zapalić? i może jeszcze będą musieli iść piechotą?????
2018-10-30 13:15:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie