środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wolne piwo na bulwarze

Wolne piwo na bulwarze

Wolne piwo na bulwarze
Data publikacji: 2018-06-13 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1846 332872

Uchwała szczecińskiej Rady Miasta w sprawie odstępstwa od zakazu picia alkoholu na Bulwarze Gdyńskim została w środę (13 czerwca) opublikowana w dzienniku urzędowym województwa zachodniopomorskiego. To oznacza, że wojewoda Tomasz Hinc nie stwierdził w niej uchybień.

Podczas postępowania nadzorczego służby prawne wojewody prosiły o wyjaśnienie Radę Miasta Szczecin oraz komendanta wojewódzkiego policji, czy odstępstwo od zakazu picia napojów alkoholowych na terenie wskazanym w uchwale może powodować zakłócanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

– W odpowiedzi zastępca prezydenta Krzysztof Soska poinformował, że „UM Szczecin wprowadził codzienny harmonogram sprzątania tego terenu, jak również doposażył go w dodatkowe pojemniki na odpady”. Dodał także, że „omawiany obszar jest wyposażony w nowoczesny system monitoringu wizyjnego, z którego obraz jest podstawowym narzędziem do obserwacji zachowań oraz podejmowania interwencji w przypadku naruszania porządku i zasad współżycia społecznego”. Zastępca prezydenta dodał także, że „po wprowadzeniu pozwolenia na spożywanie alkoholu na tym terenie wskazane będzie zabezpieczenie porządku i czystości na tym obszarze oraz wzmocnienie patroli” – informuje Agnieszka Muchla-Łagosz, rzeczniczka prasowa wojewody.

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji, insp. Piotr Ostrowski, przywołał zaś statystyki, które wskazują, że Bulwar Gdyński nie stanowi szczególnie zagrożonego rejonu. Rzeczniczka przytacza cytat także z odpowiedzi zastępcy komendanta: „W rejonie Bulwaru Gdyńskiego w okresie jego aktywnego funkcjonowania tj. od 1 marca 2018 r. do 31 maja 2018 r. odnotowano 2 przypadki przestępstw mających wpływ na bezpieczeństwo publiczne, co stanowi 1,4 proc. ogółu takich przestępstw na terenie Komisariatu Policji Szczecin-Dąbie. We wskazanym okresie funkcjonariusze policji w okolicy Bulwaru Gdyńskiego przeprowadzili 84 interwencje, co stanowi ułamek procenta wszystkich interwencji przeprowadzonych w tym okresie na terenie miasta Szczecin”.

Inspektor zaznaczył też, że w razie wprowadzenia odstępstwa nadal będzie karane spożywanie alkoholu powyżej 12 proc.

– W badanej uchwale nie stwierdziliśmy błędów, które wyeliminowałyby ją z obrotu prawnego – rzeczniczka przytacza podsumowanie Tomasza Hinca, wojewody zachodniopomorskiego. – Mam nadzieję, że służby miejskie, przy wsparciu policji, będą utrzymywać porządek na Bulwarze Gdyńskim i zadbają o bezpieczeństwo wszystkich przebywających tam osób. Ufam też, że osoby, które będą legalnie w tym miejscu spożywać alkohol, będą to robić w sposób, który nie przekracza ogólnie przyjętych norm kulturowych – czyli rozsądnie, z umiarem i zachowaniem kultury osobistej.

Uchwała wchodzi w życie 14 dni po publikacji w dzienniku urzędowym, tj. 28 czerwca.

(sag)

Fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

trohan
Macie problem ? Ostatecznie miasto należy do mieszkańców a nie do rady miasta, chociaż oni nie wiadomo dlaczego czują się właścicielem wszystkiego nawet wody deszczowej.
2018-06-14 10:30:57
%
Wolne? To byłoby dobre, sączenie jednego piwa całe popołudnie i wieczór, a tu chodzi o szybkie piwo, a najlepiej osiem, które łykiem wychyla młodzież.
2018-06-14 06:51:49
Joens
“Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło,to zrodzą się prawa robactwa. I zrodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać. i zrodzą się fanatycy, którzy będą sie do niego modlic i wielbić."
2018-06-14 04:36:29
Smieszki
Co chwilę ogłaszają, że można, a tu hyc - jakieś odwołanie i naloty policji z mandatami. No brawo radni. Dawać nazwiska tych, którzy kombinują.
2018-06-13 22:37:22
Dzieje... i nie dzieje
Jak by nie patrzyl i nie liczyl... do wszystkiego trzeba odpowiedniej i wlasciwej Kultury... i Polakow !!
2018-06-13 21:04:27
Co się dzieje !? Co robicie z Jasnymi Błoniami !?
Od wiosny praktycznie każdy weekend, czyli osiem dni w miesiącu są tam urządzane jakieś festyny, juble, biegi, odpusty. Przecież nasza b. prestiżowa, piękna w skali europejskiej oaza zieleni w mieście będzie stratowana, zadeptana, zaśmiecona.Jeśli nie wiadomo dla czego, wiadomo dla szmalu.
2018-06-13 19:49:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy