czwartek, 20 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wraca tramwaj wodny

Wraca tramwaj wodny

Wraca tramwaj wodny
Data publikacji: 2018-04-27 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 682 324743

W piątek (27 kwietnia) na Odrę i Duńczycę w Szczecinie ponownie wypłynie tramwaj wodny. W długi weekend majowy katamaran wystartuje z regularnymi rejsami na trasie bulwar Piastowski (przy moście Długim) – Port Jachtowy na Wyspie Grodzkiej.

Tramwaj wodny mieści na swoim pokładzie jednorazowo do 12 osób. Pozwoli mieszkańcom i turystom na szybsze dotarcie do Miejskiej Strefy Letniej czy nowy bulwar na Łasztowni, żeglarzom zaś ułatwi przeprawę do centrum miasta.

– W tym roku ceny biletów wyniosą 5 zł dla wszystkich – informuje Mateusz Lipka, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki. – Nie będą obowiązywały bilety ulgowe. Za transport roweru trzeba zapłacić dodatkowo 3 zł. Bilety będzie można kupić u obsługi na pokładzie jednostki. Możliwe są też rezerwacje telefonicznie (508 223 666).

Tramwaj wodny kursować będzie od godz. 10 do 20 przez cały tydzień. W słoneczne dni, przy dużym zainteresowaniu mieszkańców i turystów, zwiększy się częstotliwość rejsów. Mogą być też zawieszane w przypadku niekorzystnej pogody, np. deszczu czy silnego wiatru.

– Zachęcamy do wcześniejszego telefonicznego sprawdzenia, czy kursy na pewno będą, a także do odwiedzania strony internetowej www.tramwajwodny.szczecin.pl – dodaje M. Lipka.

Pierwszy przystanek zlokalizowany będzie na bulwarze Piastowskim, w sąsiedztwie mostu Długiego, a drugi – przy nowych, pływających pomostach, na nabrzeżu Starówka (za kładką prowadzącą na Wyspę Grodzką). Miejsca te zostaną odpowiednio oznaczone tabliczkami z rozkładami jazdy. Osoby niepełnosprawne lub mające problem z poruszaniem się będą mogły skorzystać z windy prowadzącej na pomost North East Mariny. By jednak sternik wiedział o dodatkowym przystanku bezpośrednio przy windzie, konieczna jest informacja telefoniczna lub zgłoszenie bezpośrednio tego do obsługi portu, która będzie służyć pomocą.

Planowo kursy z mariny na nabrzeżu Starówka rozpoczynać się będą o pełnych godzinach. W drugą stronę katamaran odpływać ma zawsze 30 minut później. Podróż trwa ok. 10 minut.

(ek)

Fot. Żegluga Szczecińska

Komentarze

Czesław
Fajnie, trzeba się wybrać.
2018-04-27 18:11:29
big dick
no i co ze wodne?! w rotterdamie taxi wodne jest tansze niz tramwaj bo nie uzywa infastruktury
2018-04-27 16:50:14
KK
Ale to jest taxi wodne! Ciężko dogodzić wszystkim. 5 zl to nie jest dużo, kogo nie stać niech jedzie rowerem lub idzie na pieszo.
2018-04-27 14:56:58
big dick
cena lekko zniecheca, bo np. rodzice z dzieckiem zawolaja taxi i wyjdzie ich taniej
2018-04-27 09:06:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy