poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wybuch acetylenu. Szykowali petardy na mszę rezurekcyjną

Wybuch acetylenu. Szykowali petardy na mszę rezurekcyjną

Wybuch acetylenu. Szykowali petardy na mszę rezurekcyjną
Data publikacji: 2019-04-20 20:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-08 09:57
Wywietleń: 2546 386970

Interwencja straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, a przede wszystkim poważne poparzenia – taki był finał prowadzonych przez dwóch mieszkańców Goleniowa przygotowań do mszy rezurekcyjnej.

Mężczyźni w sobotę (20 kwietnia) wieczorem szykowali domowej konstrukcji petardy hukowe, które co roku w Wielkanoc były „odpalane” rano przed kościołem pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy na osiedlu Helenów.

W pomieszczeniu gospodarczym napełniali foliowe worki mieszaniną acetylenu i tlenu, jeden z worków najprawdopodobniej się rozszczelnił i doszło do wybuchu.

Mężczyźni wyszli z tego na szczęście żywi, jeden z nich jednak został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń w Gryficach, drugi, z lżejszymi obrażeniami, został opatrzony przez lekarzy z Goleniowa.

Budynek gospodarczy, w którym doszło do eksplozji, jest całkowicie zniszczony.

Tekst i fot. (lbp)

Komentarze

@ i co ?
Który?
2019-04-21 17:54:57
@w Sri Lance
a miało być zabawnie i nie wyszło - kalichlorek to popularne (ludyczne) określenie Chloranu Potasu - KClO3
2019-04-21 15:31:53
ciągle beeee
po beee, pis beeee dlatego wolę tego geja z wiosną
2019-04-21 14:14:22
sceptyk
Do w Sri Lance Masz "kalifiorek" POdalski nieuku i analfabeto.
2019-04-21 11:51:13
w Sri Lance
też z "kalifiorku" strzelali na Wielkanoc, nie byli to "Katolsko-pisowscy idioci" Kropka
2019-04-21 10:06:04
Edmund
To teraz przyda się im pomoc od tej ich panny nieustającej pomocy.
2019-04-21 09:50:40
Ludzie...
Wasze komentarze pokazują "wasz"poziom..
2019-04-21 08:26:02
ament
Tym w Paryżu, nic w domu nie wybuchło :D
2019-04-20 23:07:09
Antypolskie-POwskie dzbany
Kropka
2019-04-20 22:59:57
i co ?
bóg tak chciał
2019-04-20 21:48:53
obserwator
kodziarscy idioci bo nie ma takich tradycji!!!!!!!!!!!!!
2019-04-20 21:42:42
Katolsko-pisowscy idioci
Kropka