niedziela, 18 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wybuch gazu. Strażacy poszkodowani

Wybuch gazu. Strażacy poszkodowani

Wybuch gazu. Strażacy poszkodowani
Data publikacji: 2019-01-23 13:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
Wywietleń: 1092 372731

Pięciu strażaków odniosło obrażenia podczas akcji w Cieszynie w gminie Węgorzyno. W czterorodzinnym budynku wybuchł pożar. Kiedy strażacy próbowali ugasić ogień, doszło do wybuchu gazu.

Pożar wybuchł we wtorek (22 stycznia) około godziny 21 w jednym z mieszkań czterorodzinnego budynku szeregowego położonego w Cieszynie. Mieszkańcy opuścili dom przed przyjazdem strażaków i znaleźli schronienie u osób bliskich. Ponad cztery godziny z ogniem walczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Łobza oraz strażacy ochotnicy z Węgorzyna, Runowa, Zwierzynka i Dobrej. Początek akcji gaśniczej był niezwykle groźny – w kuchni doszło do eksplozji gazu propan-butan wyciekającego z powodu rozszczelnienia instalacji. W rezultacie pięciu strażaków odniosło obrażenia. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Drawsku Pomorskim i Gryficach. Trzech strażaków, po udzielonej im pomocy medycznej powróciło do domów. Odłamki szkła i gruzu uszkodziły kaski, maski, odzież oraz wóz OSP Węgorzyno.

Dokładne przyczyny zdarzenia są ustalane przez biegłych z zakresu pożarnictwa. Na miejscu pożaru była Karolina Baryluk, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, która dokonała oględzin pogorzeliska oraz zarządziła stosowne badania przez specjalistyczne służby. Prawdopodobnie niebawem do swoich domów będą mogli powrócić lokatorzy trzech mieszkań w tym budynku. Dla poszkodowanej rodziny z doszczętnie zniszczonego mieszkania burmistrz Węgorzyna Monika Kuźmińska szuka mieszkania zastępczego. Wystąpi również do wojewody o pomoc finansową w odbudowie mieszkania.

W środę (23 stycznia) strażaków przebywających w szpitalach odwiedził komendant powiatowy PSP w Łobzie mł. bryg. Jarosław Tomczyk.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: W tym budynku pojawił się ogień, a potem doszło do wybuchu gazu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie