czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wysadził pasażerów na środku ronda i odjechał. Nieodpowiedzialne zachowanie motorniczego

Wysadził pasażerów na środku ronda i odjechał. Nieodpowiedzialne zachowanie motorniczego

Wysadził pasażerów na środku ronda i odjechał. Nieodpowiedzialne zachowanie motorniczego
Data publikacji: 2019-09-12 11:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-15 15:55
Wywietleń: 5429 414338

Kompletnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się motorniczy, który w minioną sobotę prowadził jeden z tramwajów na linii 3. Stworzył poważne zagrożenie w ruchu drogowym i naraził pasażerów na niebezpieczeństwo.

– Wsiadłem na przystanku przy ul. Krasińskiego. Przed rondem Giedroycia tramwaj się zatrzymał, motorniczy otworzył pierwsze drzwi i wysiadł, żeby przełożyć zwrotnicę – relacjonuje Czytelnik. – Ktoś wtedy spytał, czy jedziemy do centrum, na co prowadzący odpowiedział, że nie, bo nie ma przejazdu i wysadzi nas na rondzie.

Faktycznie, zamknął pierwsze drzwi, przejechał kilkanaście metrów, skręcając w kierunku Dworca Niebuszewo i zatrzymał się ponownie, tym razem otwierając wszystkie drzwi.

Pasażerowie wysiedli, a skład odjechał. Dopiero wtedy do pasażerów dotarło, że są na środku ronda, z którego nie można bezpiecznie się wydostać! A skład, już bez ludzi, po chwili minął przystanek „Niemcewicza”, na którym mogli bezpiecznie opuścić wagon.

– Proszę sobie wyobrazić, co działo się na rondzie, jak reagowali kierowcy i jakich słów używali, widząc nagle pieszych w miejscu, gdzie na zdrowy rozum nie mieli prawa się znajdować!

Jedno jest pewne: motorniczy złamał wszelkie obowiązujące zasady, ale na razie nie wiadomo, co nim kierowało.

– Nie ma uzasadnienia dla takiego zachowania – przyznaje Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. – Motorniczy został poproszony o złożenie wyjaśnień, ale jeszcze nie znam ich treści. Na pewno będzie z nim przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca.

Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie ukarany. ©℗

ToT

Fot. Czytelnik

Komentarze

Wks
Jestem całym sercem za motorniczym!!!
2019-09-15 15:33:16
Ewa
To jeszcze nic.W roku 2011 lub 2012 motorniczy linii 11 /stary skład/ wpuścił podpitego kolegę, z piwem i ruszył.Przystanek Stankiewicza w stronę Kościuszki.Kolega kucnął przy motorniczym i spokojnie spożywać piwsko.Było około 21 jesienią,szaro,buro.Ludzi zaledwie kilkoro.Po wyjściu na Kościuszki zwróciłam uwagę motorniczemu,że powinien wylecieć z roboty.Reakcja:głupi uśmiech.Nie posiadałam wtedy telefonu z aparatem.
2019-09-14 13:17:11
motorniczy
następnym razem jak będzie jakieś zdarzenie to nie wypuszczę pasażerów poza przystankiem. niech siedzą w tramwaju i się kiszą nawet jak by to miało trwać kilka godzin. zrobił człowiek wam przysługę żebyście nie łazili taki kawał to jeszcze pretensje. ostatnio też mieliście pretensje że autobus przejeżdżał obok przystanku i się nie zatrzymał ale się okazało że na tym przystanku autobus nie musi się zatrzymywać. ktoś wtedy podał przykład z innego kraju że jak pasażer poprosi o zatrzymanie autobusu w innym miejscu to się zatrzyma a tutaj jak się zatrzymał tramwaj i ludzi wysadził to pretensje. TYLKO NIE LICZCIE NA POMOC Z MOJEJ STRONY BO JUŻ JEJ ODEMNIE NIE UZYSKACIE I BĘDĘ BARDZO REGULAMINOWY.
2019-09-13 11:27:37
Władca swaiata
Myślcie, pewnie miał awarię, a nadgorliwce w postaci słoików chcą wszystkich zwalniać żeby było dla nich miejsce i całej wioski
2019-09-12 22:33:02
piętaszek
bo w takiej sytuacji już powinna być centrala ruchu i informować pasażerów o zaistniałej sytuacji i ewentualnie zadecydować gdzie motorniczy ma wysadzić ludzi. jak by ich nie wysadził to by go zjedli zanim by dojechał na Niemcewicza a nie robić sztuczny problem mógł stać i czekać nie otwierając drzwi dopiero by się ludzie wściekli.Dlatego pytam gdzie NADZUR RUCHU bo to oni są od takich sytuacji. Ale co tam najlepiej zrobić kozła ofiarnego z motorniczego.
2019-09-12 21:50:16
HAHAH
Nie zwolnia bo i tak nie ma kto tam pracowac za psie pieniadze
2019-09-12 21:37:59
@@motorniczy
Cytat: " A skład, już bez ludzi, po chwili minął przystanek „Niemcewicza”, na którym mogli bezpiecznie opuścić wagon". Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
2019-09-12 19:18:32
upa
Na Ukrainie tak wszyscy robia
2019-09-12 17:21:04
WRZÓD
PANI KRYSIU PILNIE DO ROBOTY, CZEKAMY ZAJEZDNIA
2019-09-12 16:29:20
Krysia
Do zwolnienia natychmiastowego!!!!
2019-09-12 16:12:24
Obiektywny
Normalny i obiektywny przełożony tego pracownika, dokonałby wszelkich starań, by tak jak to kiedyś bywało wyjaśnić z jakiego powodu tak ZADECYDOWAŁ motorniczy. A na "zbity ryj" to można dostać, jak to też kiedyś bywało, za nadgorliwość.
2019-09-12 15:03:48
Bezprawnik
" Stworzył poważne zagrożenie w ruchu drogowym i naraził pasażerów na niebezpieczeństwo."...........Mam nadzieję,że " z urzędu" sprawą zajmie się Prokuratura a pracodawca odsunie pracownika od wykonywania czynności motorniczego bo on realnie dla pasażerów stanowi śmiertelne zagrożenie.
2019-09-12 14:02:01
@motorniczy
Dokładnie. Przy czym jak znam życie - najbliższy przystanek jest ponad 200 metrów dalej za Rondem Sybiraków - byłyby krzyki, dokąd on nas wywiózł.
2019-09-12 13:34:34
Do motorniczego.
Lecz się.
2019-09-12 13:26:47
motorniczy
Pasażerowie którzy nielegalnie wysiedli w tym miejscu powinni otrzymać wysokie mandaty
2019-09-12 13:07:15
krzychu
„Nie wiadomo czy zostanie ukarany” żarty? Jeśli zarzuty się potwierdzą powinien wylecieć z pracy na zbity ryj
2019-09-12 12:27:28
ale na razie nie wiadomo, co nim kierowało.
".. ale na razie nie wiadomo, co nim kierowało." Miał kierownicę i " skręcając w kierunku Dworca Niebuszewo zatrzymał się ponownie"
2019-09-12 11:35:16
T
Sytuacja analogiczna, gdy autobus stoi w korku na środku ulicy i ktoś prosi o otwarcie drzwi, bo się gdzieś spieszy. Nie ma takiej opcji, kierowca nie może narażać pasażerów na niebezpieczeństwo i wysadzać ich poza przystankami, chyba, że jest sytuacja awaryjna, a teren jest zabezpieczony.
2019-09-12 11:18:24
Motorniczym kierowały szyny.
!
2019-09-12 11:17:20