czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Z papugami sam na sam. Atrakcja w Stargardzie

Z papugami sam na sam. Atrakcja w Stargardzie

Z papugami sam na sam. Atrakcja w Stargardzie
Data publikacji: 2016-05-24 07:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:28
Wywietleń: 2412 135186

– Nasze papugi można karmić, głaskać, przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia – twierdzi Włodzimierz Sieczkowski ze stargardzkiej „Papugarni”. – Prawie wszystkie umieją mówić, niektóre wypowiadają całe zdania, a jedna z nich śpiewa nawet piosenkę, której nauczyła ją klientka. Papugi to bardzo ciekawskie i towarzyskie ptaki. Świetnie rozpoznają swoich gości po twarzach. Niektórym osobom już przy wejściu mówią: „dzień dobry”!

Podobny obiekt, a dokładnie motylarnia, w której przebywa też wiele papug, funkcjonuje w austriackim Terfens. W Stargardzie 30 prawie rocznych różnobarwnych egzotycznych papug (m.in. ar, kakadu i barwinek czarnogłowych) ma do swojej dyspozycji pomieszczenie o powierzchni 90 mkw. Jest tam dużo roślin, gałęzi i rozwieszonych lin, po których ptaki swobodnie przelatują oraz siadają. Papugi dobrane są w pary, pochodzą z różnych rodzin, aby w przyszłości mogły się rozmnażać. Oprócz specjalnej karmy od gości otrzymują również do jedzenia owoce, warzywa, orzechy, biszkopty oraz ugotowany makaron i ryż. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 24 maja 2016 r.

Komentarze

Ara
@Mariusz - ciekawe jaką karę wymierzyć należy wobec tego wszystkim tym, którzy trzymają papugi w klatkach? Tam przynajmniej mogą rozprostować skrzydła... Jak już im się znudzą ludzie mają także gdzie się schować. Byłeś tam w ogóle? Widziałeś jak tam jest?
2017-12-19 22:20:25
Mariusz
30 papug na 90 mkw plus zwiedzający to troche mało właściciela powinno się ukarać za znęcanie się nad zwierzętami
2016-11-07 19:01:09
@
Ale karmić nie należy. Są zbyt wybredni (e) i byle czego i w małych ilościach nie wezmą. Ze śpiewaniem także nie najlepiej, ale za to od czasu do czasu jakieś słowo usłyszeć można ( nie zawsze miłe i przychylne). Lecz nauczyć czegokolwiek to już raczej się nie da.
2016-05-24 12:51:16
A po co do Stargardu ??? Ja idę na sesję Rady Miasta Szczecin.
Toczka w toczkę.
2016-05-24 09:41:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”