wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Z sercem dla zwierzaków

Z sercem dla zwierzaków [GALERIA]

Z sercem dla zwierzaków
Data publikacji: 2018-10-11 10:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:57
Wywietleń: 700 355384

Niecodzienni goście zawitali do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. To pracownicy Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej w tej samej miejscowości. Przez kilka tygodni zbierali karmę i akcesoria dla zwierząt, by kolejny rok z rzędu wspomóc potrzebujące psy i koty.

- Obecnie przebywa u nas ok. 40 psów i 130 kotów - mówi Joanna Woronowicz, specjalistka ds. adopcji i księgowości. - Na szczęście dość często jest tak, że jeszcze zanim zwierzę przejdzie kwarantannę, a nie zgłosi się po niego właściciel, już są chętni do adopcji.

Zwierzaki "wychodzą" ze schroniska zaszczepione, odpchlone i odrobaczone. Jeśli to możliwe, są także poddane kastracji lub sterylizacji (jeśli są na to zbyt młode, nowy właściciel ma obowiązek zgłosić się w ciągu roku, a zabieg zostanie wykonany bezpłatnie).

- Oczywiście podpisujemy umowę adopcyjną, w przypadku psów nowi właściciele muszą do schroniska przyjechać kilkakrotnie - mówi Joanna Woronowicz. - Nie oddajemy psów do trzymania na łańcuchu, przeprowadzamy wizyty poadopcyjne. W przypadku kotów tłumaczymy dodatkowo nowym właścicielom, jak należy zabezpieczyć mieszkanie, okna czy balkon.

Adopcja to symboliczny wydatek - w zależności od gatunku i wieku zwierzaka od 25 do 60 zł. W zamian otrzymujemy kilogramy miłości, mruczenia, lizania i pieszczot od zdrowego czworonoga, którego wdzięczność i wierność są bezcenne. Można się o tym przekonać praktycznie już po przekroczeniu bramy schroniska, gdzie odwiedzających witają wolnożyjące łaszące się do wszystkich koty.

W każdej chwili do schroniska można przywieźć karmę, zwłaszcza mokrą, dla psów i kotów. Zwierzaki lubią też smaczki, zabawki, piłeczki. Nieustannie przydają się również koce i poduszki. Z takimi darami zawitali też (kolejny już raz) pracownicy Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej w Dobrej. To osoby z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, którym dobro zwierząt leży na sercu.

 - Bardzo się cieszę, że jestem tu kolejny raz i że mogę pomóc - mówi pani Małgosia z Wydziału Montażu/Demontażu II w MZAZ. - Sama mam pieska - Psotkę. Te zwierzaki potrzebują pomocy i wiem, jak się potrafią odwdzięczyć.

Schronisko w Dobrej obchodzi własnie pięciolecie istnienia. Na jego terenie znajduje się m.in. bardzo nowoczesny Dom Kota, zapewniający komfort przebywania, na ile jest to możliwe w takiej placówce. ©℗

Tekst i fot. Tomasz TOKARZEWSKI 

 

Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków Z sercem dla zwierzaków

Komentarze

A wg. Vivy i Basty...
To "powinno sie" to wszystko po-wypuszczac na Wolnosc... i nie trzymac w / i na Klatkach... schodowych !!
2018-10-11 12:05:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie