piątek, 16 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Za co kocham Polskę?

Za co kocham Polskę?

Za co kocham Polskę?
Data publikacji: 2018-11-09 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-11 09:01
Wywietleń: 465 360428

W piątek przed południem na placu Rodła przed budynkiem Pazimu w Szczecinie pojawiło się ogromne biało-czerwone serce. Młodzi Demokraci z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapytali mieszkańców, za co kochają nasz kraj. 

- Od kilku dni widzimy w Warszawie spory dotyczące wielkiego wydarzenia. My wyszliśmy z propozycją świętowania w sposób symboliczny - wyjaśniał Bartosz Brożyński ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. - Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości powinna Polaków łączyć, a nie dzielić. Dlatego po prostu pytamy ich, za co kochają nasz kraj. 

Szczecinianie bardzo licznie wpisywali się na biało-czerwonym sercu, okazując swą miłość do ojczyzny. Szybko wypełniło się ono m.in. takimi frazami jak: "bo jest to moja kochana ojczyzna", "za to, że jest piękna i nas karmi", "za historię, język i oryginalność", "za Adama Mickiewicza". 

(KK)

Fot. Kamil KRUKOWSKI

Za co kocham Polskę? Za co kocham Polskę? Za co kocham Polskę? Za co kocham Polskę?

Komentarze

Gość
Do "boho":cyt-od kiedy Szczecin jest Polski" koniec cytatu!!!!Książki w pazury proponuję,pilot od telewizora proszę zostawić w szufladzie!!!!Prócz tak ostrych działań,proponuję jeszcze poszukać ciekawych ludzi,znających historię i potrafiących umiejętnie takim ludziom ją przekazać!!!!Jak to wszystko zrobisz co Tobie proponuję to zobaczysz że czeka Ciebie wspaniała podróż która pomoże Tobie zdobyć wiedze,skojarzenia logiczne,fakty historyczne!!!!Gwarantuję Tobie wspaniałą przygodę!!!Proszę tylko odstaw pilot od telewizora!!!!!
2018-11-11 06:09:57
odwrócony patriota
Polacy! Zadajcie sobie pytanie, czy Polska was kocha? Bo ja myślę, że wątpię.
2018-11-10 12:28:04
guciu
Tylko świnie siedzą....!? puk puk puk...
2018-11-10 11:20:21
Polish bandit
Fajna i prawdziwa piosenka o cwaniaczkach polakach jest w filmie dzień świra
2018-11-10 03:53:56
A za co Kocham Polske...
Za przegonienie z Polski... Nazizmu i Komunizmu po Rzadzeniu Nami w Sumie az przez 50 lat w latach 1939-1989 !! Gdzie PO-stkomunizm w Polsce jeszcze "placze sie w swoich Zeznaniach"...
2018-11-09 23:39:51
Polska w latach 1939 -1945 -1989 !!
Czyli przez 50 lat byla PODLEGLA Niemcom i Rosji !! A wiec: 100 - 50 = tylko 50 i gdzie tu 100 lat "NIEPODLEGLOSCI" ??
2018-11-09 23:25:22
boho
Dziwne. 100 lat Polski obchodzone na ziemiach które od 100 lat nie były polskie. Od kiedy Szczecin jest Polski. ! lipca 1945 dowództwo radzieckich wojsk okupacyjnych w Berlinie poinformowało o przekazaniu Szczecina stronie polskiej. No to dlaczego na tych terenach obchodzi się 100 Polski. No i wyjąwszy okres PRL nieuznawany przez PIS. To ile tal ma Polska na terenach zachodnich. Bądźmy precyzyjni i rzetelnie osądzajmy historię.
2018-11-09 17:57:36