wtorek, 23 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zaatakował 14-latkę siekierą. Posiedzi 10 lat

Zaatakował 14-latkę siekierą. Posiedzi 10 lat

Zaatakował 14-latkę siekierą. Posiedzi 10 lat
Data publikacji: 2019-01-22 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:07
Wywietleń: 1148 372639

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie 35-letni Bogdan D. został dziś (22 stycznia) skazany za usiłowanie zabójstwa nastolatki, którą jesienią 2017 roku na ulicach Karlina zaatakował siekierą. Groziło mu dożywocie. Za kratkami spędzi 10 lat. Będzie musiał też zapłacić 10 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia.

Sprawa wstrząsnęła Karlinem w powiecie białogardzkim w październiku 2017 roku.  Na przechodzącą ulicą matkę z 14-letnią córką napadł mężczyzna. Obuchem siekiery uderzył dziewczynkę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Poszkodowaną z obrażeniami zabrano do szpitala. Policja szybko zatrzymała bandytę. Był nietrzeźwy. Przy sobie miał amfetaminę. Prokuratura dołączyła to do stawianych 35-latkowi zarzutów.

Oskarżony w trakcie rozprawy przed sądem nie przyznał się do winy.  Tłumaczył, że matkę nastolatki pomylił z kobietą, z którą był skłócony. Natomiast dziewczynkę uderzył pięścią, a nie siekierą.

Bogdan D. to recydywista, który wcześniej miał na sumieniu kradzieże, włamania i posiadanie narkotyków. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

Do ~mpl
Obrońca bandytów się znalazł. Recydywa to recydywa. 1,5 roku się pie*rzą z jakimś penerem, zeby wreszcie mu 10 lat dać. Ja bym takiego ch*ja posadził na dożywocie, bo jak wyjdzie, znając skuteczność polskiego systemu penitencjarnego, będzie jeszcze gorszy niż przed zamknięciem.
2019-02-04 17:30:02
mpl
"Nie jestem za PiS ,ale..." - klasyk. Ja wiem, że wstyd trochę się publicznie przyznać do głosowania na PiS ale śmiało, śmiało. Co do reszty... mili Państwo trzeba jakoś stopniować karę. Recydywista wprawdzie ale bez przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu jak wynika z artykułu - za pobicie niebezpiecznym narzędziem za to bez poważniejszych następstw dostał 10 lat. To za mało? To ile powinien dostać? 20? Dożywocie? A wtedy jak stopniować karę za przestępstwo gdzie następstwa są poważniejsze? Za gwałt, za morderstwo? Wszystko powyżej drobnej kradzieży od razu czapa / dożywocie ma być czy jak? Pamiętajmy, że to nie wysokość kary odstrasza a jej nieuchronność.
2019-01-22 22:28:35
Kim
Nie jestem za PiS ,ale SADY TRZEBA ROZDUPCYĆ za takie ŁAGODNE wręcz KARYGODNE WYROKI !!!! brawo ZIOBRO !!!
2019-01-22 21:18:07
Wyrok za niski
Oj, żeby za kilka lat nie było powtórki ze Stefana W.
2019-01-22 17:57:48
wtf
Psychol, recydywista, narkoman, biega po mieście z siekierą, bije przypadkowe dzieci i... dostaje 10 lat? A wyjdzie po ilu? 2? Czy ktoś sobie robi tutaj żarty? Naprawdę musi dojść do jakiejś zbrodni żeby takiego idiotę odizolować od społeczeństwa na stałe? Ręce człowiekowi opadają...
2019-01-22 17:17:45
zszokowany
to są jakieś jaja!!!
2019-01-22 15:19:04