czwartek, 25 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zaatakowali policjanta butelką i grozili mu śmiercią

Zaatakowali policjanta butelką i grozili mu śmiercią

Zaatakowali policjanta butelką i grozili mu śmiercią
Data publikacji: 2018-09-12 10:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:54
Wywietleń: 1264 350741

Chwycili interweniującego policjanta za gardło, próbowali rozbić na jego głowie butelkę i grozili mu śmiercią. Gdy funkcjonariusz wrócił z policyjnym wsparciem, agresorzy zaczęli ponownie grozić mundurowym pozbawieniem życia. 

Do zdarzenia doszło w środę rano w centrum Recza. Policjant po służbie usłyszał w pobliżu przystanku autobusowego krzyki, w trakcie których padały wulgarne słowa. Podszedł do dwóch mężczyzn, którzy pili alkohol i zakłócali porządek publiczny. Zwrócił im uwagę i poprosił o zachowywanie się zgodnie z prawem. Wówczas mężczyźni zaczęli grozić mu pozbawieniem życia. Agresorzy dobrze wiedzieli kim jest osoba interweniująca. W przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem, a czynności procesowe z ich udziałem wykonywał właśnie ten mundurowy.

W trakcie zdarzenia jeden z agresorów złapał funkcjonariusza za szyję, a trzymaną w drugiej dłoni butelką zamachnął się, by rozbić ją na jego głowie. Na szczęście policjant wykonał unik, a butelka roztrzaskała się o chodnik. Cały czas mężczyźni usiłowali wyszarpać funkcjonariuszowi telefon. Udało mu się uwolnić i poprosił o wsparcie w pobliskim posterunku, gdzie opowiedział o całym zajściu dyżurującym policjantom. Wspólnie pospieszyli na przystanek i zatrzymali agresywnych mężczyzn. Jeden z nich groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia.

Sprawcy usłyszeli łącznie 17 zarzutów, w tym usiłowania rozboju, gróźb karalnych, naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd przychylił się w całości. Może im grozić nawet do 12 lat więzienia.

(p)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

jappi
gliniarze, kulsony, potrafią tylko chronić miesięcznice smoleńskie więc co się dziwić, że byle menel spuszcza im zasłużony wprld?
2018-09-13 07:45:25
Viaruz
Pewnie ostry łomot teraz panowie mają od kolegów tego policjanta...
2018-09-12 20:42:07
.
Kiedyś wzięliby takich do suki, spałowaliby, że rodzona matka by nie poznała, a teraz? W Ameryce na widok munduru robią w majty, a tutaj totalna dzicz. Skąd się biorą tacy cwaniacy, którzy samemu nic, ale w grupie to wielkie kozaki.
2018-09-12 11:59:00
jest biznes, jest zabawa !
Pijacy są w każdym kraju świata. Ale tylko w niewielu ( w tym niestety w Polsce) pijacy rządzą ulicą. To my musimy im schodzić z drogi, zatykać dzieciom uszy, wstydzić się za lejącego pod bramą, omijać potłuczone szkło i rzygi i na końcu płacić z naszych składek za ich leczenie. Zaiste , "chce się RZ..." . Pozdrawiam wszystkie sklepu całodobowe -może się dołożą do sprzątania po swoich chlebodawcach.
2018-09-12 11:52:05
Olek
Najpierw pytanie do TSUE, czy "ziobrowe" sądy mają prawo skazywać tych niebezpiecznych dla społeczeństwa obszczymurków. Takie nowostanowione sędziowskie prawo obowiązuje w postkomunistycznym Wysokim Sądzie.
2018-09-12 11:01:13
.
Niech im grozi tylko 5 lat ale niech te 5 lat odsiedzą.
2018-09-12 10:25:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strajk nauczycieli przed Urzędem Wojewódzkim
Motocykliści dzieciom
Wspierali nauczycieli
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie