piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zadzwoniła, że ktoś podłożył bombę przed jej domem

Zadzwoniła, że ktoś podłożył bombę przed jej domem

Zadzwoniła, że ktoś podłożył bombę przed jej domem
Data publikacji: 2018-01-23 13:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1312 310710

Jeden telefon postawił na nogi Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a następnie kamieńską policję. Jedna z mieszkanek Benic zaalarmowała służby, że przed jej domem ktoś podłożył ładunek wybuchowy. Ostatecznie okazało się, że to kiepski żart.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22 stycznia) późnym wieczorem w Benicach w powiecie kamieńskim. Na centralę ABW zadzwoniła kobieta i poinformowała o bombie, która miała zostać podłożona przed jej domem. Informacja ta od razu została przekazana kamieńskiej policji, a ta wysłała do Benic funkcjonariuszy.

Alarm okazał się jednak fałszywy. Policja została wezwana bezpodstawnie, a kobieta zrobiła to wszystko dla żartu.

– Patrol obecny na miejscu nie potwierdził zgłoszenia. W związku z bezpodstawnym wezwaniem patrolu kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 zł – informuje sierż. Aleksandra Berenda z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Przy okazji zdarzenia w Benicach policja przypomina, co grozi sprawcom fałszywych alarmów: „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych” (art. 66 § 1 Kodeksu wykroczeń).

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

J. H
Skąd biorą się tacy czubki. Czy to z nudów????? POWINNI POKRYWAĆ CAŁOŚĆ OPERACJI. NIC TAK NIE BOLI JAK PONIESIONE KOSZTY...
2018-01-23 18:18:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”