niedziela, 18 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zarzuty za nawoływanie do zbrodni na prezydencie Szczecina

Zarzuty za nawoływanie do zbrodni na prezydencie Szczecina

Zarzuty za nawoływanie do zbrodni na prezydencie Szczecina
Data publikacji: 2019-01-17 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 1305 372064

Mężczyzna, który miał nawoływać do zbrodni na szkodę prezydenta Szczecina, usłyszał zarzuty – poinformowała w czwartek rzecznik szczecińskiej prokuratury okręgowej. Do sądu ma zostać skierowany wniosek o areszt.

Prokurator wykonał czynności procesowe z zatrzymanym mężczyzną i przedstawił mu zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz publicznego pochwalania popełnienia przestępstwa – poinformowała  w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Szczecińska policja poinformowała w środę o zatrzymaniu młodego mężczyzny "w związku z zamieszczeniem w internecie treści nawołujących do popełnienia przestępstwa na szkodę prezydenta miasta". Jak podał rzecznik prezydenta Szczecina Łukasz Kolasa, informację o wpisie prezydent otrzymał na Twitterze przez profil HejtStop.pl. Na profilu tym pojawił się we wtorek zrzut ekranu z Facebooka z wpisem grożącym prezydentowi Piotrowi Krzystkowi.

Jak przekazała prok. Biranowska-Sochalska, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Dodała, że prokurator jeszcze w czwartek planuje złożyć do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

(pap)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

A JA MAM PYTANIE
Czy nie można by wprowadzić kary śmierci za zabójstwo umyślne jak i nie umyślne spowodowane pod wpływem alkoholu i narkotyków. Taki wet za wet. W jaki sposób zabiłeś w taki sam zostaniesz zabity. Byłoby mniej ludzi w więzieniach na utrzymaniu podatników a i za kierownicą 'pod wpływem'może mniej by osób było.
2019-01-18 09:23:21
Ed
Pewnie jakis chwast z młodzieży wszechpolskiej
2019-01-17 23:21:21
do @ Janusza
- czyli "biorąc udział" dowie się @cdn " odnosnie licznych eksluzywnych apartamentow iduzych oszczednosci nie majacych sie nijak do zarobkow namiestnika wolnego miasta gdanska .zwanego polskim palermo."? Urzędnik pżaństwowy PO_winien być jak "żona Cezara" - kto tom PO_wiedział?
2019-01-17 23:02:27
Janusz
@ @Niedowiarek - Jeżeli zadajesz takie pytania to przydałby ci się udział w co najmniej jednej z lekcji, jakie w tych dniach odbywają się w szkołach. A przynajmniej w jakiejś lekcji dobrego wychowania i zwykłego ludzkiego podejścia do sprawy śmierci. Na lekcjach religii też chyba tego uczą
2019-01-17 19:31:49
@Niedowiarek
Co takiego nienawistnego napisał cdn? Czy pytania o źródła majątku pana Adamowicza to mowa nienawiści?
2019-01-17 18:57:59
Niedowiarek
Do "cdn" Nie wieże, że cdn jest w pełni władz umysłowych. Jeśli tak, to proponuję powiadomić policję. A Redakcjo: czytajcie maile i kasujcie tak nienawistne.
2019-01-17 18:36:20
cdn
zcalym szacunkiem ;mam pytania do prokuratury czy dalej bedzie prowadzone sledztwo odnosnie licznych eksluzywnych apartamentow iduzych oszczednosci nie majacych sie nijak do zarobkow namiestnika wolnego miasta gdanska .zwanego polskim palermo.
2019-01-17 18:15:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie