środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zarzuty za znęcanie się nad psami, krowami i koniem

Zarzuty za znęcanie się nad psami, krowami i koniem (akt. 1)

Zarzuty za znęcanie się nad psami, krowami i koniem
Data publikacji: 2018-01-12 18:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:33
Wywietleń: 958 309213

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi S. podejrzanemu o to, że na terenie gospodarstwa w Nowogardzie znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad 17 psami różnych ras. Mężczyzna w nieludzki sposób miał też traktować dwie krowy i konia.

Zdaniem prokuratury zwierzęta trzymane były w niewłaściwych warunkach, w stanie rażącego zaniedbania w nieocieplonych budach i kojcach z nieszczelnym zadaszeniem, zanieczyszczonych odchodami i padłymi zwierzętami. Psy karmione były padłymi zwierzętami i spleśniałym mięsem. Niewłaściwa opieka doprowadziła do ich odwodnienia, zarobaczenia i zakleszczenia. Część psów nie miała też zapewnionej opieki weterynaryjnej, co zdaniem prokuratury stanowiło świadome dopuszczenie do zadawania im bólu i cierpień. Chodzi tu m.in. o psy zarażone parwowirozą, dla których bez odpowiedniego leczenia choroba ta jest śmiertelna, sukę rasy terier, która miała złamaną tylną łapę i psa, który miał uszkodzoną żuchwę. Oskarżony znęcał się też nad suką rasy amstaf. Była ona uwiązana na zbyt ciasnym łańcuchu, który wrósł jej w skórę na szyi.

Podejrzanemu zarzuca się ponadto znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dwiema krowami oraz koniem, którego zmuszał do przebywania w nienaturalnej pozycji. Jego nogi wiązał linką o długości ok. 40 cm. i przy pomocy kantara utrudniał mu poruszanie się, powodując zbędny ból i okaleczenia nadpięcia.


Po oględzinach, które na terenie posesji mieszkańca Nowogardu przeprowadził prokurator i policja, zwierzęta zostały przekazane pod opiekę innych osób.

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował tymczasowy areszt. Sąd Okręgowy w Szczecinie uchylił areszt wyznaczając 10 tys. zł kaucji, która została wpłacona przez oskarżonego. Za zarzucane mu czyny grozi do 3 lat więzienia. (k)

Fot. arch.

Komentarze

obserwator
znowu wyposzczaja zwyrodnialca do 3 lat smiech na sali a 5 na wodzie i chleba moze mu POmogli kolesie
2018-01-13 05:46:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy