czwartek, 20 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zbiera hajs na gwoździe?

Zbiera hajs na gwoździe?

Zbiera hajs na gwoździe?
Data publikacji: 2018-08-19 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-21 11:29
Wywietleń: 1431 344035

W barze piwnym na plaży w Dziwnowie (zejście od ul. Reymonta) personel domaga się w sposób niezbyt kulturalny, a wręcz nachalny, napiwków za nalanie piwa czy też poddanie innego towaru. Stosowny napis przyklejony jest do puszek, przeznaczonych na napiwki.

W podobny sposób żebrali wiele lat temu na naszych ulicach natarczywi Rumuni, ale oni już raczej zniknęli z krajobrazu. Pojawili się na plaży w Dziwnowie, do której dojście prowadzi po połamanym podeście zbitym z desek, z których wiele odleciało i leżą na piachu. W wielu z nich są wystające gwoździe, ale „Janusza” prowadzącego lokal to nie interesuje, gdyż on chce hajsu od gości. „Kasa Misiu, kasa” - jak mawiał pewien trener piłkarski.

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Zbiera hajs na gwoździe?

Komentarze

@.
Czekał do północy, by napisać, to co wszyscy wiedzą. A swoją drogą 8,75 za pół litra piwa to niezłe zdzierstwa Janusza prowadzącęgo tę tańcbudę
2018-08-21 11:03:27
.
Poczucie humoru red. Kwiatkowskiego jest już legendarne :)
2018-08-20 23:16:48
Chrzczone piwo ...
... cena 8 zika.
2018-08-20 12:20:15
do: Bartek
Chyba byłeś tylko..na Pradze w Warszawie, a nie w czeskiej Pradze, bo nie wiesz o czym piszesz ;) Swoją drogą, miało być śmiesznie, a wyszło żałośnie. Nakaz to najgorsza forma proszenia o datki. Chyba, że ktoś nie widzi różnicy pomiędzy "co łaska", a "dawać".
2018-08-20 07:17:01
Bartek
Chamscy to są Polacy, którzy w większości napiwków nie dają, dlatego nas tak traktują w Pradze, tam lepiej jest coś zamowic, dać napiwek i potem udać że się zmieniło zdanie i jednak nie opuszcza lokalu, wtedy masz taki serwis jak Niemcy, a tak to dla Polaków...
2018-08-19 22:04:52
;/
Super glue pomoże rozwiązać problem tej puszki ,ogolnie dzieki za "reklame" wiadomo gdzie nie isc
2018-08-19 21:45:34
k
To ma być dowcipne , to chamstwo - najlepiej kupić tam ... NIC !
2018-08-19 21:31:09
,
Tylko Janusze mają dawać, więc w czy problem? Zdzisław jestem, a to moja żona - Zoooofia :D
2018-08-19 21:29:57
dexter
lepiej by te cwe,le nie trafiły na mnie :)))
2018-08-19 19:49:16
@halabardnika
Niepoważny jest Tusk...
2018-08-19 19:25:01
Halabardnik
Nie wiem, kto jest bardziej niepoważny.. Pracownicy, Właściciel, czy Kurier..
2018-08-19 18:25:05
Marek
Proszę nie używać imienia Janusz dla określenia ludzi z którymi cos jest nie tak. Takie kpiące określenie jest niestosowne, niesprawiedliwe i upokarzające dla osób noszących piękne imię Janusz. Myślę ze nie musze tłumaczyć dlaczego.
2018-08-19 17:28:27
Jas
Można im dać jakieś stare sto złotych ,albo coś z takich notesów :)
2018-08-19 17:12:11
lordvader
Mało zarabia na piwie ?
2018-08-19 16:58:11