poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > ZDiTM przeciwko krzywym chodnikom

ZDiTM przeciwko krzywym chodnikom

ZDiTM przeciwko krzywym chodnikom
Data publikacji: 2019-05-21 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 2656 392418

W połowie tygodnia mają się rozpocząć prace przy wymianie prawie tysiąca metrów kwadratowych szczecińskich chodników. Zwycięzcą przetargu na wykonanie zadania „Równe chodniki dla Szczecina – etap 1” zostało konsorcjum firm BEN - BRUK oraz BEN - BRUK Benedykt Chłap.

Zamówienie zakłada wymianę chodników (ok. 960 m kw.) w sześciu miejscach: przy ul. Drzymały (między 3 Maja i Korzeniowskiego), Korzeniowskiego (między ulicami 3 Maja a placem Batorego), Owocowej (między 3 Maja a Kaszubską) i Czarnieckiego (między Potulicką a Owocową) – chodniki zostaną wymienione z obu stron. Przy ul. 3 Maja, pomiędzy Owocową a placem Batorego, zostanie wymieniona tylko strona wschodnia. Ostatnie miejsce, które doczeka się nowych chodników, to pl. Zawiszy, gdzie nowa nawierzchnia pojawi się po obu stronach ulicy otaczającej plac od północy.

W pierwszej kolejności prace będą prowadzone na chodnikach wzdłuż ulic Korzeniowskiego, Owocowej i Czarnieckiego. Utrudnienia będą związane z częściowym zawężeniem jezdni i pracami rozbiórkowymi na chodnikach.

– W ramach zadania dodatkowo zostaną ustawione słupki ograniczające wjazd samochodów na chodnik, kosze na śmieci i stojaki rowerowe – dodaje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Wykonawca - konsorcjum firm BEN - BRUK oraz BEN - BRUK Benedykt Chłap - będzie miał na realizację zadania 120 dni od dnia przekazania placu budowy. Umowny koszt robót to 3,5 mln złotych. 

Nierówne trotuary w Szczecinie już od dawna bywają uciążliwe dla mieszkańców. W sobotę, 20 kwietnia, został nawet zorganizowany Marsz Przeciwko Krzywym Chodnikom. Chociaż sama nazwa mogła przywodzić na myśl wydarzenie o humorystycznym zabarwieniu, organizatorzy deklarowali, że celem było zwrócenie uwagi na poważny problem i skłonienie miasta do zajęcia się chodnikami. Między innymi z powodu niefortunnego terminu – w sobotę, tuż przed Wielkanocą – frekwencja była bardzo niska, jednak to nie zniechęciło maszerujących.

Marsz nie mógł być powodem, dla którego ZDiTM zajęło się sprawą, ponieważ przetarg na rozpoczynający się remont został ogłoszony wcześniej. 

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na kolejną część prac. Teraz zaś kolejny. Na oferty do zadania "Równe chodniki dla Szczecina etap II", podczas którego wyremontowane będą chodniki na Wałach Chrobrego, czeka do 3 czerwca.

(NaP)

Fot. Ryszard PAKIESER

ZDiTM przeciwko krzywym chodnikom

Komentarze

Deszczowy Deptacz
Jedno słowo: Novotel
2019-05-23 17:47:51
Remonty chodników
Proszę o uwzględnienie ul.Sopockiej przy Lesie Arkonskim.Od lat 50tych ubiegłego wieku nic nie robiono
2019-05-23 13:04:57
szaman
Ciekawe kiedy na Pogodnie zaczną, bo na Konopnickiej, to piszczelem można zahaczyć o płytę chodnikową.
2019-05-22 17:16:19
realista
Jak w każdym tego typu temacie, ruszyła lawina życzeń, bez oglądania się na realia. Budżet miasta, to nie jest worek bez dna.
2019-05-22 11:40:59
ZDITM. CHODNIKI
A kiedy chodniki i jezdnia na ulicy Rostworowskiego będą wreszcie robione wszystkie chodniki po wykrzywiane kanały wystają ponad normę na chodnikach po deszczach stoją tam wielkie kałuże. A jezdnia od numeru 1 na Rostworowskiego zaczyna pekac i w nie których miejscach już zapada czekają aż się zawali pod jakimś przejeżdżając autem jak było to 2 lata temu na ulicy Janickiego
2019-05-22 09:54:11
1000 m2 matematyka
to chodnik o długości 500 m i szerokości 2 m. Za 3,5 mln złotych. ? Fuuura roboty. Brawo ! hahahahahahaha ! 3500 PLN za 1 metr kwadratowy !
2019-05-22 08:14:59
Paczpan
A kiedy pójdzie do remontu ulica Królowej Jadwigi? płyty przemieszane z resztkami betonu, płytek i innego szajsu w dodatku rozjechane przez samochody ta ulica znajdująca się w ŚCISŁYM CENTRUM miasta przynosi wstyd włodarzom i mieszkańcom zapraszam pana Krzystka na spacer będzie to ciekawe doswiadczenie
2019-05-22 08:02:24
Głupie barany
Czy ktoś z was położył by sobie chodnik przed domem za 3645 zł/m2 (100cmx100cm)?! I to o tak słabej nośności, że samochód nie może na niego wjechać?? Was się pytam ->nick
2019-05-22 01:46:34
Antoni
Macie do tego aplikację Alert :) Zgłosiłem jeden z chodników na gumiencach i firma przełożyła. Teraz czekam na realizację ul. Cukrowej przy przejeździe.
2019-05-21 22:27:55
grzechy ZDiTM:
tandetne "wykonanie" w poprzednich latach, 'rozrzedzanie' płyt kamiennych, 20 letnie zaległości w remontach chodników, brak bieżących napraw.
2019-05-21 21:25:52
Janusz
Dziennikarstwo polega na krytycznym podejściu do tematów a nie bezmyślnym przyklejaniu informacji prasowych. 1000 m2 chodnika to jest jakieś 200 mb. ulicy czyli znikoma ilość. Zresztą jeśli nie usuniemy z chodników parkujących samochodów to te remonty nie mają sensu.
2019-05-21 20:30:42
xxz
...odremontowana kamienica Dohrna będzie miała odremontowane chodniki. Fajnie. A kiedy odremontuje się chodniki, tak by były równe - na ul. Owocowej od 3 Maja do końca, do ul.Nowej...? To część ulicy, którą dochodzi się do dworca, a chodniki są masakryczne. Proszę pociągnąć walizkę na kółkach po tych płytach granitowych przetykanych zapadniętą kostką brukową. Żenada
2019-05-21 19:42:33
Mieszkanka
A Jagiełły? Królowej Jadwigi? Przybysławy? Te ulice to istny dramat od wieków nic się nie dzieje.
2019-05-21 19:24:20
pieszy
To jest najnowsza wersja chodników dla telefonowych zombi . Patrz pod nogi a nie w telefon .Ja chodze i sie nie potykam
2019-05-21 19:12:16
ala66
Polecam Jagiellońską i wypełnienia płyt kostką. Co chwila dziura! Jakość wykonania chodnika koszmarna!
2019-05-21 18:53:40
Pin
Ten tytuł to karykatura realiów.
2019-05-21 18:20:40