niedziela, 17 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów [FILM]

Zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów
Data publikacji: 2018-01-30 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:34
Wywietleń: 922 311645

Funkcjonariusze z kołobrzeskiej placówki Morskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali nielegalnie działającą fabrykę papierosów. „Podziemny” zakład mieścił się na jednej z posesji w podkołobrzeskiej miejscowości. Kiedy mundurowi weszli na jej teren nie spodziewali się, że mienie, jakie będą musieli zająć do dalszych czynności procesowych, warte jest aż 1,2 mln zł.

Na miejscu zatrzymano 6 mężczyzn w wieku od 35 do 51 lat. Byli to stali mieszkańcy województw wielkopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i oczywiście zachodniopomorskiego. Produkcja na profesjonalnych maszynach prowadzona była w specjalnie przygotowanym budynku gospodarczym. Obiekt był wygłuszony. W środku poza halą produkcyjną znajdowały się pomieszczenia mieszkalne dla pałających się nielegalnym procederem osób. Poza samym urządzeniem do produkcji papierosów, którego wartość biegły wycenił na 900 tys. zł, zabezpieczono ponad 360 kg krajanki tytoniowej.

W mieszkaniu oraz w samochodzie jednego z zatrzymanych znaleziono rewolwer, pistolet hukowy oraz kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Zdolność produkcyjna zlikwidowanego zakładu oscylowała w granicach 2 tys. papierosów na minutę.

Jak ustalili funkcjonariusze, wyroby pochodzące z podkołobrzeskiej fabryki trafiały do krajów zachodniej Europy. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych , co zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Dodatkowe zarzuty usłyszał 38-latek, u którego znaleziono telefony komórkowe oraz ostrą broń. Za jej posiadanie grozi mu kara nawet 8 lat więzienia. Śledztwo w opisanej sprawie prowadzą funkcjonariusze z kołobrzeskiej placówki Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratura Rejonowego w Kołobrzegu. ©℗

(pw)

Fot. MOSG

Komentarze

filtr
2 lata za produkcję 2 tys.sztuk na minutę ?? Kpina, żart...Za taką cenową przebitkę powinni siedzieć co najmniej 15 lat zwłaszcza że truli ludzi podwójnie ; bo chyba tytoń do tej produkcji też pochodził z przemytu a więc najgorszy SYF nie podlegający żadnym normom !!!!!!!!! To już teraz wiem skąd znajomy kupował tytoń do samodzielnego skręcania -smród,zadymienie...ale paczka mu wychodzi ok.3 pln- tylko że ten tytoń to były chyba odpady z podłogi w takiej fabryce ! A potem krzyk że RAK zbiera żniwo !!! Brawo Straż Graniczna, oby więcej takich akcji ! (No i zmiana Kodeksu Karnego)
2018-01-30 13:08:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy