niedziela, 18 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Złodziej recydywista zatrzymany

Złodziej recydywista zatrzymany

Złodziej recydywista zatrzymany
Data publikacji: 2018-03-08 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:05
Wywietleń: 1310 317304

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali powiadomieni o włamaniu na terenie prywatnej posesji. Po przeprowadzeniu dokładnych oględzin ustalono, że sprawca po pokonaniu zabezpieczeń dostał się do środka, skąd ukradł różne przedmioty, powodując straty w wysokości blisko 2 tys. zł.

Stróże prawa w poszukiwaniu skradzionego mienia m.in. kontrolowali punkty skupu złomu. W jednym z nich znaleźli skradziony łup, a następnie dotarli do osoby, która go tam sprzedała.

- Sprawca został zatrzymany. Okazał się nim 41-latek, który kilka miesięcy wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem - poinformowała asp. szt. Beata Olszewska.

Zatrzymanie świnoujścianina przyczyniło się także do rozwiązania kolejnych zagadek dotyczących innych zdarzeń o charakterze kryminalnym. M.in. zabezpieczone ślady daktyloskopijne bezsprzecznie wskazywały na jego winę w sprawie kradzieży roweru z klatki schodowej oraz kół rowerowych w jednym z garaży na terenie miasta.

Policjanci przedstawili 41-latkowi trzy zarzuty włamania oraz kradzieży mienia, do których się przyznał. W związku z popełnieniem przestępstw w warunkach recydywy, mężczyźnie grozi surowsza kara, tj. do 15 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych.

Ł.T

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Pablos
Recydywa wskazuje jasno, że kara więzienia za kradzież niczego nie rozwiązuje. Ba, obarcza społeczeństwo kosztami utrzymania takiego recydywisty. Sądzę że rozsądniejszą karą byłoby nałożenie sowitej grzywny, konieczność zwrotu kosztów poszkodowanym oraz 1-2 lata przymusowej pracy, aby na to wszystko zarobił. W więzieniu życia się nie nauczy, chyba że złodziejskiego, a po ciężkiej pracy może wyszedłby w końcu na ludzi.
2018-03-09 11:57:10
Pablos
O tak, tak. Brawo polski kodeks karny. Za kradzież roweru, kół i kupki złomu - 15 lat. Za wieloletnie katowanie własnej matki - 5 lat. Cieszę się, że od lat nie mieszkam w tym super sprawiedliwym kraju :-(
2018-03-09 10:46:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie