sobota, 19 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Złodzieje coraz zuchwalsi. Kradną ławki z lasu

Złodzieje coraz zuchwalsi. Kradną ławki z lasu

Złodzieje coraz zuchwalsi. Kradną ławki z lasu
Data publikacji: 2019-06-26 13:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1473 399135

Pomysłowi złodzieje są w stanie wiele wynieść z lasu. Kradną już nie tylko drewno składowane przy leśnych drogach, ale ich łupem padają także ławki postawione na leśnych parkingach. Na terenie Nadleśnictwa Kliniska to już prawdziwa plaga.

Od dwóch miesięcy z parkingów leśnych giną urządzenia turystyczne – alarmują pracownicy Nadleśnictwa Kliniska. Kilka dni temu w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła kolejna ławka, na której można było usiąść i odpocząć po spacerze po lesie.

– W 2019 roku to czwarta kradzież urządzenia turystycznego na jednym z wielu parkingów znajdujących się na terenie Nadleśnictwa Kliniska. Każda z tych kradzieży zgłaszana jest na policję, a pracownicy Służby Leśnej oraz Straży Leśnej patrolują parkingi – informuje Mateusz Bzdęga, Strażnik Leśny Nadleśnictwa Kliniska.

W ubiegłych latach też dochodziło do podobnych kradzieży. Dzięki współpracy Straży Leśnej z policją sprawcy zostali namierzeni, urządzenia zwrócone, a przestępcy ukarani.

– Złodzieje skradzione urządzenia instalowali na prywatnych posesjach i działkach – podaje M. Bzdęga.

Nadleśnictwo Kliniska apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców ostatnich leśnych kradzieży. Osoby, które posiadają informacje na temat skradzionych ławek proszone są o kontakt z Posterunkiem Straży Leśnej Nadleśnictwa Kliniska – tel. 91 431-21-42, dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie – tel. 91 460-25-11 lub dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie – tel. 91 418-35-11.

Za kradzież mienia grozi kara grzywny, aresztu oraz pozbawienia wolności do lat 5.

(żan)

Fot. Nadleśnictwo Kliniska

 

Złodzieje coraz zuchwalsi. Kradną ławki z lasu Złodzieje coraz zuchwalsi. Kradną ławki z lasu

Komentarze

guciu
Siedzi pani w murku...!?
2019-06-28 04:44:46
@@I do... Kom. z 09:48:01
Drogi Pisi Trollu tobie trudno coś tłumaczyć ( zostało to zrobione wcześniej) , a "zorany zaślepiony PiSi beret" tego nie ogarnia .. Nie dziwne IQ równe numerowi buta "robi robotę"....
2019-06-27 19:42:31
@I do... Kom. z 09:48:01
Mógłbyś ten bełkot przetłumaczyć z Twojego na nasz?
2019-06-27 16:54:27
I do... Kom. z 09:48:01
Z Toba rowniez, wygladajacego i w Lustrze na "po-dobnego id-iote" !! Czyli, jak daja to sie bierze - a jak bija to sie ucieka...!!
2019-06-27 13:11:43
Ciapuła
Proponuje poszukać ławeczek na pobliskich działkach znajdą się jak nic.....
2019-06-27 11:27:23
@Pyt. do... DOBREJ ZMIANY :))
Argument w stylu - "a u was biją murzynów". W twoim przypadku, lepiej było milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2019-06-27 09:48:01
Lub inaczej...
A to Nadlesnictwo nie ma czy nie umie jeszcze Obslugiwac Dronow... tak nad Lasem jak i w Okolicy ?? Chyba ze te Lawki "pojechaly" az na poludnie Polski... lub Zagramanice ??
2019-06-26 23:37:06
Pyt. do... DOBREJ ZMIANY :))
A na ile Miliardow POKRADL-A POPRZEDNIA ZLA ZMIANA... ? PO-wymieniaj smialo rowniez i to dla porownania i zobaczymy Kto Wiecej... !!
2019-06-26 23:28:13
Sprawiedliwość musi być.
Jeszcze parę ławek i dorobią się jakiego placyku w Kliniskach.
2019-06-26 19:34:04
DOBRA ZMIANA :)) A GDZIE PIERWSZY KAŁBOJ BRUDZIŃSKI szef Policji ??
Co tam nawet jak sprawca okaże się wyborcą PIS , każą mu się wyspowiadać , rozgrzeszą i wpłacić ofiarę dla lokalnego bp. Dzięgi ( aby miał na kaucję , za to ,że pedofila ks. Dymera ukrywa)...:))) Ot państwo prawa !!
2019-06-26 18:03:08
----
pewnie na działki i prywatne posesje suweren roszczeniowy zabiera , zrobic kontrole w okolicy to pewnie wiele ławek bedzie w nowych miejscach na prywatnym, terenie, takie janusze
2019-06-26 17:23:27
Józiek
Bioro pińcet i inne plusy a dalej kradno. Ech wolactwo.
2019-06-26 16:15:01
@jacy zlodzieje
Obawiam sie-ze woda i cien juz nie pomoga.Na pocieszenie dla ciebie dodam,ze matecki bylby zachwycony twoim wpisem.Kuruj sie,duzo czytaj,niech ci 500+ nie zaslania horyzontow.
2019-06-26 16:12:13
do @jacy zlodzieje
Owszem, tekst krótki i konkretny, ale zarazem piętnujący jakichś ludzi. Dopóki nie są skazani przez niezawisły sąd, nie wolno ich nazywać złodziejami. A przecież nie wszystkich sprawców zatrzymano i osądzono. Może się okazać, że zabrali ławki przez roztargnienie i sędzia uniewinni.
2019-06-26 15:57:31
@"Jacy złodzieje?!"
Masz rację, trzeba napisać do Bodnara i tego drugiego dementa, że ubliża się ludziom.
2019-06-26 15:29:47
@jacy zlodzieje
Krotki,konkretny tekst-a ty masz klopoty ze zrozumieniem.To wina wysokich temperatur - duzo wody i cienia zycze:)
2019-06-26 14:55:06
Jacy złodzieje?!
Nie wolno tak mówić! Są skazani? Mają wyroki? No. Proszę nie odzierać z godności tych ludzi.
2019-06-26 14:28:44
zuchwały?
Gdzie tu zuchwałość? to zwykłe polskie biedajanuszostwo. Zuchwałością byłaby kradzież samochodu pod budynkiem komendy policji...