wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zmiana na przebudowywanym odcinku A6

Zmiana na przebudowywanym odcinku A6

Zmiana na przebudowywanym odcinku A6
Data publikacji: 2018-10-20 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-12 14:18
Wywietleń: 3050 357332

Na odcinku autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica przerzucono ruch pojazdów w obu kierunkach na jezdnię w kierunku Szczecina. Ma już ona nawierzchnię bitumiczną. Zmiana organizacji ruchu umożliwia rozpoczęcie przebudowy jezdni w stronę Świnoujścia – ostatniego fragmentu autostrady w naszym regionie z nawierzchnią z poniemieckich płyt betonowych.

Technologia realizacji robót będzie identyczna jak przy przebudowie przeciwległej jezdni – płyty betonowe zostaną połamane przez specjalną maszynę, następnie zdjęte z drogi, przekruszone w kruszarce i użyte jako podbudowa z kruszywa, na której zostanie wykonana nowa konstrukcja bitumiczna nawierzchni - informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. -  W związku ze zmianą organizacji ruchu prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, na całej długości przebudowywanego odcinka obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenia prędkości. Zakończenie przebudowy autostrady A6 planowane jest w II kwartale 2020 roku.

Zadanie obejmuje przebudowę jezdni A6 na 3,5-km odcinku od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica. Droga ma tam w złym stanie nawierzchnię betonową, która powstała w latach 30. XX wieku. Jest to ostatni fragment autostrady z przedwojenną nawierzchnią, który pozostał jeszcze do przebudowy. Zakres prac obejmuję przede wszystkim całkowitą wymianę nawierzchni z betonowej na bitumiczną. Jezdnie zostaną również poszerzone o pas awaryjny. Autostrada zostanie również odgrodzona od otaczającego terenu siatkami. Zostanie wykonany również jeden zupełnie nowy obiekt inżynierski - duże górne przejście dla zwierząt przed węzłem Rzęśnica (patrząc od strony Szczecina).

(g)

Fot. GDDKiA Oddział Szczecin

Komentarze

JopTwojaMac
Przeciez Energopol ma to w dupie ile bedzie trwala przebudowa łapią tylko zleceniai zacierają rączki ciesząc się. Ten odcinek drogi mozna zrobic max w 4-5 miesięcy i to juz z typowym opierdzielaniem sie jak typowy Janusz Nosalowaty. Jak przejeżdżam to tam pracuje po kilka osob max. Dlaczego nie pracuja na zmiany po 24/h ?
2018-10-23 00:15:44
Robert
Tak samo z terminami jest na drugiej nitce obwodnicy Kobylanki. Pas ziemi był już tam zostawiony, wszelkie wiadukty przygotowane pod drugą nitkę, a budowa takiego kawałka drogi w polu, gdzie wszystko praktycznie gotowe ma trwać 4 lata!!!! W jakim my kraju żyjemy? Poza tym co to za nazwa węzła: „Rzęśnica”?? Kto z obcokrajowców to wymówi?? Do której dzielnicy Szczecina lub miejscowości podszczecińskiej będzie można tam zjechać?? Strasznie brzydka, trudna i w ogóle nieprzydatna nazwa. Szczecin- Kliniska np. byłoby sensowne
2018-10-21 15:41:41
Obs.ryver
Wykonawca,zapewne ENERGOPOL, grzebie się tam od lata 2017r.... Pasów namalowali tyle,że pogubić się można..pachołków -jeszcze więcej-bez ładu i składu./
2018-10-21 09:43:32
hihihi
to jest właśnie bardzo dobrze dojna zmiana , robotnik nie zarobi , ale dyrektor jego zastępcy - zastępcy zastępców - kierownik - majster - itp na pewno tak. a to są kolesie znajomi i inni pociotkowie
2018-10-20 23:46:55
To...
...sie do Sądu nadaje. 2020? To jaja jakies. 3,5 km. Trza to naglosnic
2018-10-20 21:57:50
Koszałek Opałek
Miałem to samo napisać co Sedina.Kto ustala te terminy.Czy tu chodzi o to aby ludzie królika zarabiali i czerpali korzyść lub firmy podwykonawcze miały kogo "doić"-czytaj skarb państwa-? To jest prosty projekt do wykonania a terminy takie jakby budowano bazę NASA i to w dodatku w polarnomorskim klimacie.Coś niebywałego.
2018-10-20 21:14:07
Sedina 2008
Najprostsza robota: bez żadnych węzłów drogowych i obiektów inżynieryjnych, nie ma nawet ostrego zakrętu wymagającego profilowania, nie ma oświetlenia. I na tak mały zakres robót Wykonawcza ma 18 miesięcy!. Kto tak zadecydował?. Mam nadzieję, że nawet ENERGOPOL sobie poradzi.
2018-10-20 20:08:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie