wtorek, 19 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zmiana organizacji ruchu na S3. Koło Klinisk jedną jezdnią

Zmiana organizacji ruchu na S3. Koło Klinisk jedną jezdnią

Zmiana organizacji ruchu na S3. Koło Klinisk jedną jezdnią
Data publikacji: 2019-09-10 18:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-12 08:46
Wywietleń: 1793 414169

Wykonawca przebudowy S3 na odcinku Miękowo-Rzęśnica wprowadził zmianę organizacji ruchu. W rejonie Klinisk jazda odbywa się jedną jezdnią, prędkość jest ograniczona do 70 km/h, a w miejscach skrzyżowań, zjazdów i przejść z jednej jezdni na drugą do 40-50 km/h, obowiązuje również zakaz wyprzedzania. Na skrzyżowaniu S3 z drogą powiatową w Kliniskach zamknięto część relacji i wprowadzono objazdy przez najbliższe węzły drogi S3.

Te utrudnienia są konieczne ze względu na przebudowę drogi obejmującą m.in. odsunięcie jezdni od zabudowań Klinisk Wielkich i budowę nowego węzła drogowego. Kolejne zmiany organizacji ruchu będą wprowadzane w najbliższych tygodniach również w rejonie przebudowywanego węzła Rzęśnica i budowanego przejścia dla zwierząt na południe od węzła Goleniów Południe. Zakończenie robót planowane jest w kwietniu 2021 roku.

Roboty na odcinku S3 Miękowo-Rzęśnica rozpoczęły się w maju 2019 r. Kontrakt realizuje Budimex SA.

- Jest to dostosowanie do współczesnych parametrów odcinka wybudowanego w II połowie lat 70. ubiegłego wieku - mówi Mateusz Grzeszczuk z Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. - Zakres robót na tym odcinku obejmuje między innymi budowę nowego węzła Kliniska Wielkie i przebudową węzła Rzęśnica, budowę przejścia dla zwierząt oraz zmianę osi drogi w rejonie Klinisk Wielkich.

(g)

Fot. GDDKiA/Szczecin

Na zdjęciu: Budowa węzła Kliniska Wielkie

Zmiana organizacji ruchu na S3. Koło Klinisk jedną jezdnią

Komentarze

Robert
Na szczęście nie ty decydujesz czy ja mam wyjechać z tego kraju. To mój wybór. Tym bardziej ruskim: Won. Pseudopatrioto zza Buga!
2019-09-12 07:14:48
@rześnica
Raczej była ale nie pod taką nazwą. A już nie ma bo w ramach czynu społecznego rozebrano wioskę na cegły dla warszawki. Chrząstnica jest równie paskudną, nic nie mówiącą nazwą w okolicy. Ci z komisji nazewnictwa po wojnie mieli przekaz aby jak najwięcej wsadzać do nazw polskich głosek, ale w tych przypadkach przegięli ze swoją nadgorliwością.
2019-09-11 23:55:49
Rzęśnica
To lepiej Hornskrug. Rzęśnica była i będzie.
2019-09-11 19:53:14
Robert, wynoś się z tego Kraju. Won!!
Przejęzyczyłeś się jak frau Dulkiewitz ?
2019-09-11 10:20:54
Robert
Oczywiście co niektórzy nie zrozumieli przekazu. Rzęśnica to nazwa trudna nie tylko dla obcokrajowców (i nie pisałem tu o Niemcach- to dla niektórych mających fobię), ale także bezsensowna dla Wszystkich. Nie ma takiej miejscowości, Nie ma takiej dzielnicy Szczecina. Nazwa poza swoją brzydotą nie wnosi żadnego komunikatu dla kierowców. Powinna być jakaś zawierająca Szczecin. Nawet Szczecin- Rzęśnica, choć bardziej praktyczne to Szczecin-Kliniska.
2019-09-11 06:58:28
Robert - Niski sprzedawczyku, ile srebrników już uciułałeś?
.
2019-09-10 23:55:25
@Robert
Niech się uczą, jak jestem za granicą też często nie potrafię poprawnie wymówić nazwy miejscowości
2019-09-10 22:47:34
Do diabła!!!
A co z przejazdem przez Tanowo. Kompletnie rozorana jezdnia przez całą miejscowość. Od pół roku. Za PRL o wiele szybciej szły roboty. Podwoziem haracze się o nierówności.
2019-09-10 22:13:28
@Robert
A kogo obchodzą obcokrajowcy? Czy ich, np.Niemców, obchodzi że Ty,Robert,będąc u nich nie możesz przeczytać poprawnie Borgentreich? A Rzęśnica. Poczytaj sobie na ten temat. Najprawdopodobniej dzięki tobie Robercie, trudne słowo dla obcokrajowców Szczecin, zmieniono na Stetin
2019-09-10 21:43:53
ala66
Zgadzam się. Jest wiele trudnych nazw, także dla Polaków.Np. Chełszcząca.
2019-09-10 21:04:06
Robert
Czy w związku z przebudową tego węzła nie można w końcu zmienić jego idiotycznej niewymawialnej dla obcokrajowcow nazwy - Rzęśnica. Nazwy która nic nie mówi o żadnej dzielnicy czy miejscowości??? Najwyższy czas aby ten węzeł nazwać sensownie i przydatnie np. Szczecin-Wschód albo Szczecin-Kliniska. Przy remoncie autostrady a6 też początkowo były idiotyczne nazwy typu: Morwowa. Dopiero później ktoś rozsądny zmienił na Szczecin-Podjuchy